ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ HOCAM BU KADAR UZUN YAZIYI KİM OKUYACAK.?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

OKUMAYI SEVMİYORUZ MAALESEF.!

KEŞKE UZUN DEMEYİP ATATÜRK’ÜN ONUNCU YIL NUTKU’NU VE ÖZELLİKLE GENÇLİĞE HİTABE’Yİ DEFALARCA OKUMUŞ OLSAYDIK BUGÜN BU HALDE OLMAZDIK.!

HADİ ÜŞENMEYİN DE OKUYUN..

….

İKTİDARIN GÜNAHINI ALMAYIN.!

HEPSİ DIŞ GÜÇLERİN İŞİ.!

Rant için önce İstanbul sonra güzel ülkemiz yabancılara ve yandaşlara peşkeş çekildi. Vatan toprağı, varlıkları, kaynakları, Cumhuriyetin tüm kazanımları “Babalar gibi” yok pahasına yandaşlara satıldı..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Tüm ihaleler, hazine arazileri, kamulaştırılan özel mülkler yandaşlara peşkeş çekildi. Yandaş maden sahibi Somalı işçilere ne demişti, “Bu ilçede AKP kazanmazsa madeni kapatırım, işsiz kalırsınız.!” Yaratılan sermaye ile dönüşümlü bir çark kuruldu, havuzlar oluşturuldu ve sürekli AKP siyaseti desteklendi..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Militan AK gençliğin yetiştirilmesine maddi destek için TÜRGEV kuruldu. Cumhurbaşkanı ailesinin yönetiminde olduğu bu vakfa yardım yağarken, belediyeler kamu arazilerini tahsis için yarışa girdi. Vakıf tıpkı Gülen cemaatinin başlangıçta yaptığı gibi kendine uygun gençlik yetiştirmek, yeni bir yapı oluşturmak üzere çok sayıda okul ve yurt kurmaya başladı..

Kim yaptı?
Dış güçler…

T.C. ibaresi, Atatürk resimleri ve “Ne mutlu Türküm diyene” sözü gibi ulusal birliğin ifadesi olan ne varsa kurum adlarından, dağlardan taşlardan silindi. Ulusal Andımız kaldırıldı. Havadan sudan nedenlerle ulusal bayramların kutlanması sabote edildi. 19 Mayıs Bayramı’nın stadyumlarda kutlanmasına son verildi. Ulusal bayramlarda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması yasaklandı. Otomobiline bayrak asanlar, Atatürk posteri ve çıkarması yapıştıranlar cezalandırıldı..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Askeri karargahda bayrağımızın gönderden indirilmesine, subaylarımızın başına çuval geçirilmesine, savaş gemimizin batırılmasına, terör örgütünün konsolosluk çalışanlarını rehin almasına ve son olarak Suriye’de SİHA’mızın düşürülmesine göz yumuldu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Ülke insanı ısrarla Atatürkçü laikler ve dindarlar, Sünniler ve Aleviler diye ayrıştırıldı. Bu da yetmedi benim Türk vatandaşım, benim Laz vatandaşım, benim Çerkez vatandaşım, benim Kürt vatandaşım diyerek farklı kimliklere bölündü, vatandaşlık ilkesi çöpe atıldı, Anayasa hiçe sayıldı..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Bunlarda yetmedi, Kürt açılımı denilerek PKK ile mücadele yerine “Müzakere” dönemine geçildi; “Terör örgütüyle masaya oturduğumuzu söyleyenler şerefsizdir” diyenler, terör örgütü PKK ile masaya oturdu. Güneydoğu bölgemizin bölünme düşüncesinin önü açıldı ve kısa gelecekte hukuken bölünmesi için gerekenin yapılacağı sözü verildi. Bunun için ‘Bölgesel Kalkınma Ajansları’ kuruldu, ‘Bütünşehir Belediye’ yasası çıkarıldı. Federasyonun alt yapısı kuruldu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Demokrasinin kurucu öğeleri olan erkler ayrılığı, denetleme ve denge düzeni, hukuk devleti, laiklik, temel hak ve özgürlükler, ifade özgürlüğü ve bunun tamamlayıcısı olan basın özgürlüğü yok edildi. Yasama, yürütme ve yargı erki tek elde birleştirildi. Tek adam yönetiminde bir “parti devleti” kuruldu. Yasamanın yürütme üzerindeki siyasal denge ve denetleme yetkisine son verildi. Ülke tek kişinin elinde, denetimden uzak, KHK’ler ile keyfi yönetilir hale geldi. Yapılan atamalarla önce AKP-C memuru, sonra AK memur dönemleri başlatıldı. Kamu kurum ve kuruluşları bir bir işgal edildi..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Bunlarda yetmedi, yasaların evrensel olma ilkesinden vazgeçilerek kişiye özgü yasalar çıkarıldı. AKP’ye gönül verenlerin suçlarının affı için birden fazla af yasası icat edildi. PKK gibi terör örgütleri ile görüşme yapan resmi görevlileri hukuksal sorumluluktan kurtaracak yasalar kabul edildi.
17 Aralık Yolsuzluk ve rüşvet olayına adı karışan yandaş iş adamını cezadan kurtarmak için “altın kaçakçılığına” verilen hapis cezası kaldırıldı, para cezası düşürüldü. Kısacası sen yap, biz gerekirse yasa çıkarır, seni kurtarırız” dönemi başlatıldı..

Kim yaptı?
Dış güçler….

Basın yayın organlarının çoğu, Sermaye Piyasası Kurulu aracılığıyla ya doğrudan AKP’ye bağlandı ya da AKP’li işadamlarına teslim edildi. Bunun için gerektiğinde kredi, gerektiğinde havuz imkanları tahsis edildi. Yandaş medya kamu reklamları aracılığıyla ekonomik yönden güçlendirilirken Kalan % 20’lik muhalif gurubun üzerine ise vergi denetimleri, ceza uygulamaları ile gidilerek zor durumda kalmaları sağlandı. Gizlilik kararları ve tazminat davalarıyla basın susturuldu, tutuklamalar oldu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

2010’da yapılan Anayasa değişikliğiyle yargı ele geçirildi. Önce Anayasa Mahkemesi ile HSYK’nın defteri dürüldü. Bir ay içinde yapılan atamalarla bu iki yüksek yargı organı AKP’lileştirildi. Sonra Yargıtay ve Danıştay yasalarında yapılan değişiklikler ve yapılan atamalarla, bu yüksek mahkemelerde AKP çoğunluğunun oluşması sağlandı. Daha sonra yeni yapılandırılan HSYK aracılığıyla istenilen yargı mensubunun istenilen yerde görevlendirilmesi sağlandı. Görevini hakkaniyetle ve tarafsızca anayasa, yasa ve vicdan üçgeninde yapmayı sürdürenler cezalandırılmış oldu. Kısacası FETÖ-cemaat yargısının yerini AK yargı aldı..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Türkiye Cumhuriyeti’nin ortadan kaldırılmasının önündeki en büyük engel olan, terörle mücadele eden, ulusal çıkarları savunan TSK’nın kahraman ve seçkin komutanları, düzmece deliller, özel görevli mahkemeler, gizli tanıklar, siyasal davalar, hukuksuzluklar karmaşası içinde tutuklanıp yargılandı ve mahkûm edildi. Ordu’nun istihbarat gücü elinden alındı. Özel odalara girilip sırlar ifşa edildi ve savunma gücümüze darbe vuruldu. Bu nedenle isimleri ifşa olunan her biri birbirinden kıymetli çok sayıda gizli görev personeli katledildi. Jandarma Genel Komutanlığı’nın genel müdürlük olarak yeniden düzenlenmesi için çalışma başlatıldı. Genelkurmay’ın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması sağlandı.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin seçkin ve saygın komutanlarına kumpas kuranları yasallaştırmak için sonra da Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı kuruldu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Atatürk’ün dünyaca takdir gören “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözünden vazgeçildi. Yeni Osmanlıcı hayalleriyle sıfır sorun politikasından sıfır komşu neticesine ulaşıldı. Dost ülkelerin tümü düşman oldu, sorunlu olmadığımız tek bir komşu ülke kalmadı. Daha başında ABD’nin bölgedeki çıkarlarını korumak üzere BOP projesinde eşbaşkanlık payesi kabul edildi. Terörist örgütlerin bölgeye yerleşip devlet kurmalarına, yakın gelecekte ülkemizi de tehdit edecekleri düşünülmeyerek yardımcı olundu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Tüm bu yapılanların sonunda dış ilişkilerimiz bozuldu, dış güven ortadan kalktı, dış ticaret ve ihracat sekteye uğradı, iç istikrar ve ekonomi yerle yeksan oldu, üretim durdu, milli varlıklar heba edildi, hazine boşaldı, iç ve dış borç ödenemez hale geldi, faizler arttı, döviz fırladı, paramız pul oldu, ekonomik kriz tırmanırken ülke büyük bir felakete doğru yelken açtı, geleceğe dair tüm umutlar tükendi, yok oldu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Hazinede para yokken Ahlat’a, Van gölü kıyısına, Marmaris’e saraylar yapıldı. “Ayranımız yok içmeye..” sözü hayat buldu. Saltanata saltanat katıldı.

Kim yaptı?
Dış güçler..

Kamu bankalarının yönetimine güreşçi, hazinenin başına damat, Tübitak’ın başına hayvanat bahçesi müdürü atandı. Ayaklar baş, başlar ayak, liyakat pul oldu..

Kim yaptı?
Dış güçler…

Bütün okullar talebin çok üstünde ve katma değer üretmesi mümkün olmayan imam hatiplere çevrildi..

Kim yaptı?
Dış güçler..

Faizler düşük tutulup TL den kaçış hızlandırıldı ve merkez bankası rezervleri boşaltıldı..

Kim yaptı?
Dış güçler..

Kamu harcamalarını vatandaş ve meclis adına denetleyen Sayıştay’ın çalışmasını ve raporlarını görmemizi engellediler..

Kim yaptı?
Dış güçler..

Arap birliği ülkelerinde reklam kampanyaları başlatıp 400 bin dolarlık emlak alana vatandaşlık vererek ülkeyi pazarladılar ve sosyo-kültürel yapıyı dönüştürdüler..

Kim yaptı?
Dış güçler..

Sanki bunlar yetmiyormuş gibi mayınlar temizlenerek sınırdaki tüm engeller kaldırıldı ve ardından yangının üzerine benzin dökercesine dışarıdan sorun ithal edilerek sığınmacı ve mülteci adı altında ne idiği belirsiz tahrip gücü yüksek milyonlarca insan güruhu kontrolsüzce ülkeye sokuldu. Tarihin en büyük mülteci akını, sonunda kavimler göçüne dönüştü ve ülkenin demografik yapısı tahrip oldu. Toplumsal huzur bozuldu, sorunlar katlanarak arttı ve yaşamın her alanı işgale uğradı..

Kim yaptı?
Dış güçler..

22 yılın sonunda ülke dışarıdan kuşatılmış abluka altında; dış borç 450 milyar/ iç borç 150 milyar dolar seviyesinde, nüfusun %95’i yoksulluk ve açlık sınırının altında, Dolar alımı 28/ Euro alımı 30 TL bandında, emekli 7500 TL ile çıldırma noktasında, beyin ve sermaye göçü had safhada, ülke el değiştirmiş kimin umurunda..

Kim yaptı?
Tabii ki hepsi dış güçlerin işi..

Daha bitmedi, yazacağım lakin görüyorum ki sabrınız tükendi..

Evet sevgili dostlarım, her şey dış güçlerin işi ancak ironi bir tarafa elbetteki tarihin gelmiş geçmiş en büyük ihanet şebekesi ile birlikte..

Bir akademisyen olarak, “Bir ülke nasıl batırılır” konulu bir tez yazmak istesem kesinlikle ülke tarihinin son 22 yılını kaleme alırdım..

Dr. Vecdet Öz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ HOCAM BU KADAR UZUN YAZIYI KİM OKUYACAK.?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin