Prof. Dr. İlyas YILMAZER uyardı: Cehenneme giden yolun son tünelinden önceki son çıkıştayız! Kemal KILIÇDAROĞLU, Örsan ÖYMEN ve Özgür ÖZEL…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan 38. Olağan Kurultay yaklaşırken, partide öne çıkan “değişim” beklentisi üzerine de tartışmalar sürüyor. Yapılması beklenen yapısal değişiklik üzerine görüşlerini bildiren Prof. Dr. İlyas YILMAZER, “Cehenneme giden yolun son tünelinden önceki son çıkıştayız” ifadesini kullanarak CHP genel başkan adaylarını ve kamuoyunu uyardı.

İlyas Yılmazer, RTE zulmünün sona ermesi için 6 Kasım 2023 bir milat olabilir. 5 sene beklemeye gerek yok. EN FAZLA 3 AY YETER. Bilim ve sanat düşmanlarının zulmüne son vermek için CHP’nin başına kim geçecekse “Dünya Kamuoyuna” başlıklı 3 tümcecik açıklamayı seçildiği gün Ana Muhalefet Partisi olarak yapacağına şimdiden söz verirse ve de yaparsa ülkemizin kurtuluş günü olur” dedi.

Prof. Dr. İlyas YILMAZER’in açıklamasının tam metni

Kime:         Sayın Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Örsan Öymen

Kimden:              Milyonlarca aydınlık yurtsever adına Eğitim – Enerji – Ekonomi – Estetik ve çevre – Deprem – Ulaşım Ulusal (EDU) Çalışma Grupları

Tarih:        22.9.2020

Konu:        Cehenneme giden son tünelden önceki son çıkıştayız.

Değerli CHP Gen. Başkan Adayları merhaba,

1. Sayın Kılıçdaroğlu, aşağıda birkaçı sunulan binlerce apaçık belgelerden de anlaşılacağı üzere emperyalizmin emrinde 13 senedir çalışıyorsun. Zerre kadar onurun varsa ve değerli aileni de düşünerek o koltukta 1 saniye bile oturma. Özeleştirini ver ve çek git.

a. Genel başkanlığa gelir gelmez “Artık CHP 1930’ların CHP’si değil” diye defalarca demeç verdin. 1930’ların CHP’si tam da Atatürkçülüğün kendisidir. Türkiye’yi hala ayakta tutan Atatürk sevgisidir. CHP ve İyi partililer arasında Atatürk sevgisi %80 ve üzeri iken HDP’liler arasında %50 ve üzeri ve de MHP’lilerde %30 dolaylarında. Sen Atatürk sevgi bağını kırmakla Emperyaller tarafından görevlendirildin. Bunda da çok başarılısın.

b. Dünya masum haklarının kanını emen (vampir) Soros’un Türkiye kuruluşu olan TESEV’in 183 No’lu kurucu üyesi olman ve bundan da onur duymandan daha açık emperyal uşağı olma belgesi ne olabilir.

c. 2002’den bu yana milyonlarca bilim insanları, sanatçı, iletişimci, yurtsever aydın gericiliğin-yobazlığın ve bilim-sanat düşmanlarının yönetiminde inim-inim inlerken Ek I’de sunulan açıklama ve binlerce benzerini yaptırdın. Bu RTE seviciliği nereden geliyor? Çünkü RTE ve sen aynı emperyal çevreler tarafından görevlendirildiniz. O daha kullanışlı olduğu için seni yedekte tutuyor. CHP Atatürkçülüğün kalesidir. Topla – tüfekle yıkamadılar. Ancak Baykal ve senin sayende bunu da başarmak üzereler. Ancak senin seçtiğin delegelerde bile Atatürk sevgisi ağır basıp seni gönderecekler. Gel yol yakınken istifa ederek değerli Ailenin de yüzüne bakabilesin.

d. “Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağım…” diye demeçler veriyorsun. Uşaklar demokrat olamazlar.

i. Önseçimleri kaldırıp kimin millet vekili olacağını ellerinle seçtiğin 17 kişiye bıraktın. “Gen. Başkanlığa aday değilim…” deyip 12’sini yenice değiştirdiğin 17 kişilik MYK karar verecek diyerek uşaklığının üzerinde sis perdesi bile bırakmadın. Kral çırılçıplak!

ii. Saha Seçim Koordinasyon Başkanlığının başına getirdiğin Onursal Adıgüzel’in de altını defalarca çizdiği gibi tüm kamuoyu yoklamalarında “Kılıçdaroğlu’nun RTE’ye karşı kaybettiği açıkça ortadayken” Aday olmadaki ısrarın EK I’de belgesi sunulan RTE’yi orada tutmaktan başka bir şey değil. Aklımızla alay etme…!

iii. 3-5 kişilik Politbüronla birlikte delegeleri belirledin. Demokrasinin gereği çarşaf liste zorunluyken blok listeyi dayattın. Kavgalar çıkarttın. Çıkartıyorsun. %50+01 oyla delegenin %100’ünü almak için darbe üzerine darbe yapıyorsun. Bu delegelerin de sana oy vermeyeceğini umuyoruz. 1973’te Sayın İnönü’nün yanındaki hain 3-5 kişi delegeleri belirledi. Ancak dağa taşa “Karaoğlan” yazılınca (Yazanlar arasında biz de varız.) Sayın İnönü adaylıktan vazgeçerek onurlu bir davranış sergiledi. Sende de zerre kadar bir onur varsa “ADAY” olma………..!   

iv. Laikliğin yok edildiğini ve 6 yaşında çocuğun ırzına geçebilen tarikatlara kaynaklarımız aktarılırken sen “Laiklik tehlike altında değildir” diyecek kadar uşaksın. Bir kez olsun özeleştirini vermedin.

v. Atatürk düşmanı Ekmeleddin ve Abdullah Gül’ü aday göstererek RTE’yi o koltukta Anayasa ve Yasaları çiğneyerek oturması için her türlü girişimi CHP’li vekilleri bile bilgilendirmeden yaptın.

vi. Gezi olayları başladığında Kadıköy’den verdiğin demeci (Engellemeyin çocukları. Enerjilerini tüketsinler……) unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çoğu aydınlarımızın ve bizlerin de katıldığı İstanbul Adalet yürüyüşü de yükselen haklı muhalefeti kırmak için sana yaptırılan bir etkinlikti. O zaman da farkındaydık ama, yeni bir umut doğabilir beklentisiyle katıldık. Unutma ki; Bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir.

vii. Eğitimin tarikatlara bırakılmasının yolunu açan ve her fırsatta Atatürk’e küfreden Diyanetin Akademi kurmasına senin seçtiğin 20 vekil olumlu oy verdi. Eğitim gelişmenin mihenk taşıdır (dayanağıdır). Daha binlercesi…………

e. 2014’te 3-5 kişilik cunta ekibinle, tüm uyarılara karşın, “RTE’nın 1982’de kurulan fakülteden 1981’de mezun oldum diye hazırlattığı sahte diplomayla” darbe yaparak Cumhurbaşkanlığı makamını işgal etmesine seyirci kaldın. Ana muhalefet olarak birinci dereceden bu suça ortak oldun. Oysa yapacağın çok yalındı.

AÇIKLAMA: Dünya Kamuoyuna;

RTE Anayasa ve yasaları çiğneyerek Cumhurbaşkanlığını işgal etmek üzeredir. Devlette süreklilik ortadan kalkmaktadır. Dolayısıyla, Altına imza atacağı hiçbir proje ve sözleşme geçerli olmayacaktır.”

Veya benzeri bir açıklamayı ana dillerde (özellikle İngilizce, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca, Arapça ve benzeri) tüm elçiliklere sunacaktın. Tüm uyarılara karşın bu cinayeti işledin.

2014’te bu işkenceler bitecekti. Ülkenin varlıkları (limanlar, yaylalar, ovalar kısacası yeraltı ve yerüstü kaynaklarımız) başka ülkelere peşkeş çekilmeyecekti. Şu anda suçsuz yere zindanlarda tutulan aydınlar ülkemizin kalkınmasında görev başında olacaklardı (Ayrıntı: https://youtu.be/nAYFhfBh1Ik?si=JxEjrYSQ6iIXQrU_).

Tek bu suçun bile seni müebbetle (vatana ihanetle) cezalandırmaya yeter de artar.  

2. Sayın Özel, yukarıdaki cinayetlerde sen de onların yanındaydın. Ancak, (Hiçbirimiz masum değiliz….) diyerek özeleştirini vermen olumlu bir gelişmedir. Toplantılarda itirazlar etmen de onurlu bir davranıştır. Şimdi aşağıdaki önerileri özümseyip CHP’nin ve dolaysıyla ülkemizin kurtuluşuna katkıda bulunabilirsin. Aynı öneriler Sayın Örsan Öymen için de geçerlidir. Milletvekili adaylarının hepsinin başbakan olabilecek bilgi ve deneyimde olması önkoşul olmalıdır. Yoksa; Eren Erdem ve Engin Altay gibilerin Gen. Başkanın sağ kolu olmaları kaçınılmaz olur. Cahille gitme yola, başına getirir bela.

I. 2014’te Kılıçdaroğlu ve 3-5 kişilik cuntasına yaptıramadığımız açıklamayı (“e” şıkkı) seçildiğiniz ilk gün gündeme getireceğinize söz verirseniz Cumhuriyetimizin 100. Yılında bir kilometre taşı olursunuz. Aydınlanma ve kalkınma çorap söküğü gibi gelir. Hiçbir karşılık gözetmeksizin ulusal ve uluslararası tüm bilgi ve deneyimlerimizi yönetiminize vermeye hazırız. Doğal olayları afete değil servete dönüştürme projemizi 2 senede yaşama geçireceğimizi dünyaya da gösterebilirsiniz. Bunu yaparken de ülkemize trilyon dolarlar kazandıracağımızı tüm dünya masum halklarına da örnek olabilirsiniz.

Özellikle Şeyhlikler başta olmak üzere diğer ülkeler ovalarımızı-yaylalarımızı satın almaktan vazgeçerler. Yoksa her geçen gün ülkemizin aleyhinedir.   

İşkenceler, hukuksuzluklar vb. doğaçlamayla son bulur.

(Ayrıntı: https://youtu.be/nAYFhfBh1Ik?si=JxEjrYSQ6iIXQrU_).

Baykal ve cuntası RTE’yi “şiir okuduğu için içeri atıldığı” yanlış algısını oluşturdu. Oysa “Görevi ihmal: 3/132 esas numaralı dosyanın konusu;

 • zimmet,
 • kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık,
 • resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile
 • cürüm işlemek için teşekkül oluşturmaktır.”.

Bu suçlamanın muhatabına, dünyanın hiçbir ülkesinde devlet görevi verilmez. Kümese bekçi seçimine bile katılamaz (Yüksek Mahkeme Onursal Başkanları, 2002).

Ne yazık ki RTE, bununla suçlanırken, önce milletvekili, ardından Başbakan, sonra da sahte diploma ile Cumhurbaşkanı oldu. ABD emperyalizminin emri ve Sayın D. Baykal Cuntasının katkılarıyla bu hukuksuzluk (ulusumuza ihanet) işlendi.

AyrıntıPoyraz, E., 2018. Diplomasız. Siyah Beyaz Yayınlarından, ISBN: 6059544481 308 s” dan elde edilebilir.

Bu öneriyi getirirseniz Uluslararası düzlemde;

 • RTE’nin Cumhurbaşkanlığı düşer.
 • Düşmekle kalmaz, hiç Cumhurbaşkanı olmamış kabul edilir.
 • Attığı imzalar ve yaptığı atamalar geçersiz sayılır.
 • Onayladığı hükümet düşer.
 • Dokunulmazlığı kalkar.
 • 3.08.2002’den önceki yasalara göre idam cezası sonraki yasalara göre de müebbet hapisle sıradan mahkemede (asla yüce divanda değil) yargılanır.
 • 20 yıllık döneminde işlenen tüm katliamların (Ergenekon, Balyoz, Gar katliamı başta olmak üzere hepsinin) hesabı da sorulur.

II. Ek II’de sunulan ve bilim ve sanat temelinde hazırlanan örgütlenme biçimine geçişin temellerini 2 ayda atacağınız sözünü verin kazanma ve ülkemizin kazanma şansı %90 dolaylarında olacaktır. Ayrıntı istemeniz durumunda 7/24 hazırız.

Saygılarımızla,

Prof.Dr. İlyas YILMAZER

Eğitim – Enerji – Ekonomi – Estetik ve çevre – Deprem – Ulaşım Ulusal (EDU)  Çalışma Grupları adına

EK I. Sayın Kılıçdaroğlu Yeni CHP’sinin Engin Altay’a yaptırdığı basın açıklaması (19 Şubat Çarşamba 2020   Saat: 16:09 ve Sözcü Gazetesi (20.02.2020))

Kılıçdaroğlu CHP’sinin 1.04.2020 günü E. Altay’a yaptırdığı basın açıklamasının bağlantısı.

3.03-3.13 dakikaları arası (10 saniyelik kesim😊

a. Darbelerin anası 1960 darbesidir.

b. Dünyada bilim ve sanatı kılavuz edinilerek hazırlanan 1961 devrim anayasasına “Darbe Anayasası diyecek kadar cahil CHP sözcüsünün basına açıklaması)

https://yandex.com.tr/video/preview/6002710385241575421?amp%3Btext=engin+altay%27%C4%B1n+1+nisan+2020+bas%C4%B1n+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1&amp%3Bpath=wizard&amp%3Bparent-reqid=1586018296819144-1017228640060412027900320-production-app-host-man-web-yp-244&amp%3Bredircnt=1586018921.1

EK II.  Üyeden Başkanlar Kuruluna Bilim ve Sanatı Önceleyen ve Ödüllendiren Örgütlenme Sistemi.

Parti Üyeleri arasından Kadınlarda 35-75 ve Erkeklerde 40-70 yaş arası olup aşağıda belirtilen 4+ yıllık fakülte eğitimi alanlar Uzmanlık Havuzuna seçilebilme hakkı kazanırlar [Aşağıdan yukarıdan bu yaş sınırlaması dışında kalanlar uzmanlıkları göz önünde tutularak ARGE’lerde danışman yer alabilirler.]

Uzmanlık konuları

 1. Temel bilimler (Biyoloji, Fizik, Jeoloji, Kimya, Matematik):
 2. Güzel sanatlar (Görsel, İşitsel, Karma):
 3. Toplumbilimler (Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, Mantık):
 4. Tarım (Veteriner hekim, Ziraat mühendisi)
 5. Mimarlık, Peyzaj, Şehir planlama
 6. Mühendislik
 7. Sağlık (Tıp fakültesi, Dişçilik, Eczacılık, Sağlık bilimleri Fakültesi vb. 4+ yıllık sağlık fakülteleri mezunu)
 8. Eğitimci (Pedagoji eğitim almış ve 20 yıldan daha fazla fiilen eğitim hizmeti vermiş ilkokul öğretmenleri dahil orta öğretim ve öğretim görevlileri-öğretim üyeleri)
 9. İktisadi ve idari bilimler
 10. Siyasal bilimler
 11. İletişim fakültesi mezunları
 12. Hukuk Fakültesi mezunları
 13. Edebiyat Fakültesi mezunları
 14. Fen Fakültesi mezunları
 15. (a) Din – mezhep fakülteleri ve (b) yukarıdaki 14 uzmanlık dalı dışında başka adla 4+ yıllık fakülte eğitimi alanlar.

Not:

Yukarıda omurgası verilen çizelge günün koşullarına ve (a) temel bilimler, (b) sosyal bilimler ile (c) son fakat en önemlisi güzel sanatlar göz önünde tutularak güncelleştirilerek geliştirilebilir. Parti içi tüm seçimler önceden duyurulan gün ve saatte elektronik ortamda (online) olarak yapılacaktır. Ayrıntı istenmesi, durumunda verilecektir. 7/24 hazırız.

Sonuç:

Bu önerilerin özellikle CHP tarafından özümsenip uygulanmasından başka çözüm yoktur. Çoğul akıl tekil akıldan>%99,9 daha üstündür. Yerelden genele tüm seçilmişlerin yukarıda sunulan özellikleri taşıması bilim ve sanatın gereğidir. CHP 1 ay gibi kısa sürede tüzüğünü bu bağlamda güncellerse ve uygulamaya başlarsa belediye başkanları seçiminde de %80 başarı artışı sağlayacaktır. İlk genel seçimde tek başına iktidar olur. İkincisinde de TBMM’de 2/3 çoğunluğu sağlar. Rastgele. 

Saygılarımızla,

Eğitim – Enerji – Ekonomi – Estetik ve çevre – Deprem – Ulaşım (EDU) Ulusal Çalışma Grupları adına Prof.Dr. İlyas YILMAZER

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Prof. Dr. İlyas YILMAZER uyardı: Cehenneme giden yolun son tünelinden önceki son çıkıştayız! Kemal KILIÇDAROĞLU, Örsan ÖYMEN ve Özgür ÖZEL…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin