KİN KAPISINDA KİM ASILACAK?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Osmanlı Döneminde üç Patrik, ihanetlerinden dolayı asılmıştır.

1)Patrik Birinci Kiril.
Dördüncü Murat zamanında, Cizvitler ile Kalvinciler arasında ölümüne bir kavga vardı. Cizvitlerin yönlendirdiği Fransız ve Avusturya Elçileri, dört defa azlettirdikleri fakat tekrar seçilen Patrik Kiril’i “Hıristiyanlıkta Reform” yapıyor suçlamasıyla Saray’a şikayet ettiler.
Yapılan incelemede, Patrik Kiril’in “Rum Teb’a arasına dinî nifak soktuğu” gerekçesiyle suçlu bulundu ve 26 Haziran 1638 de Rumelihisarı’nda asıldı.

2)Patrik Üçüncü Parthenius.
Eflâk ve Boğdan Voyvodaları, Patrik Üçüncü Parthenius tarafından Osmanlı’ya karşı isyana kışkırtıldılar ve isyan ettiler. Köprülü Mehmet Paşa, Patriğin Ruslara gönderdiği mektubu ele geçirince asılmasını emretti. Patrik, 24 Mart 1657 de İstanbul-Beyoğlu-Parmakkapı’da asıldı.

3)Patrik Beşinci Gregorius;
Patrik tarafından, Megalo İdea yönünde faaliyet gösteren Etnik-i Eterya Cemiyetinin merkezi İstanbul-Balat’a taşındı. Mora isyanına, Patrikhanenin Papazları öncülük etti. Ön binlerce insanımız katledildi. Patriğin yeraltı faaliyetleri belgelendi. Patrik, “Görevimi yaptım” dedi. Yargılandı ve Sultan İkinci Mahmut’un emriyle, Patrikhanenin orta kapısı önünde asıldı.

Patrikhane o kapıyı zincirle bağlayarak kapattı. Kapıya “KİN KAPISI” adı verildi. Asılan Patrik ile aynı seviyede bir Türk Devlet Adamı, aynı yerde asılıncaya kadar, kapının kapalı kalacağı ilan edildi.
Kin Kapısı, tam 202 yıldır kapalıdır! Kindar nesil nasıl oluyormuş, gördünüz mü?

Erdoğan’ın izniyle, Yunan Başbakanının ziyaret ettiği yer işte burasıdır.
Osmanlı’ya bağlı olduğunu sıkça söyleyen Erdoğan, Sultan İkinci Mahmut’un yaptığı hakkında ne düşünmektedir?
Değerli Okurlar;
Türk Milleti olarak bizler herkesin inancına, etnik kökenine, kültürüne saygı duyar ve onları koruruz. Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret ederseniz, Katolik Hıristiyanların katliamından kaçan Ortodoks Hıristiyanların mağara kiliselerine sığındıklarını, dönemin Türk Boylarının onları koruduğunu görürsünüz!

Atalarımız, Avrupa’da-Afrika’da-Kafkaslar ve Ortadoğu’da hakimiyet kurduklarında, kimseyi asimile etmek yoluna gitmediler. Herkesin kutsalına saygı duydular. Bizler de aynıyız. Herkesin inancını, etnik kökenini, kültürünü, geleneklerini onların onuru kabul eder ve saygı duyarız.

Fakat Devletlerarası ilişkilerde sadece “Karşılıklılık” esası geçerlidir.
“Kardeşlik Hukuku”, “Biz dostuz”, “Stratejik Ortağız”, “Biz Eşbaşkanız” gibi ilkellikler ancak “Devlet Adamı” vasfı taşımayan cahil ve ilkel kişilerin işidir.

Tıpkı Yunanistan’ın işgal ettiği vatan topraklarını görmezden gelenler gibi!
Yunanistan’ın, ülkesinde kendi vatandaşları olan Müslüman Türklere nasıl davrandığını kısaca özetleyelim mi?
-Yunanistan’daki Müslümanlar, kendi Müftülerini seçemezler. Yunan Devleti onların başına bir Müftü tayin eder.
-AKP; Türkiye’de Patrik Bartholomeos başkanlığındaki “Sen Sinod Meclisinin” İzmir’e Metropolit atamasına bile izin verdi!
-Yunanistan’daki Osmanlı-Türk eserleri çürümeye bırakılmıştır. Yunanlılar ne bizim onarmamıza izin verirler ne de kendileri onarırlar. Yunanlılar bir tek ata yadigarı eserin tapusunu bize devretmediler.
-AKP, ülkemizdeki azınlıklara üzerinde hak iddia ettikleri malların tamamının tapularını devretmiş ve ata yadigarı tarihi eserler, Türk Milletinin elinden kaçmıştır.
-Atina’da resmi izinle yapılmış 1 tane Cami vardır. (2017 de açıldı)
Caminin 7 kişilik yönetim kurulu vardır. (1 Kişi Eğitim Bakanlığından-1 kişi Maliye Bakanlığından- 2 kişi Belediyeden-1 Yüksek Mahkeme Üyesi- Yunanlıların seçeceği iki kişi) Camiyi bu yedi kişi yönetir.
-Türkiye’de 349 kilise, 38 adet Sinagog var. Ayrıca AKP’nin izin verdiği binlerce apartman dairesi kilisesi ve buralarda misyonerlik yapan binlerce eleman vardır.
Hepsi de faaliyetlerine özgürce, devlet müdahalesi olmadan devam etmektedir.
Bak Vre Yorgo;
Kaşıntın tuttu yine! Aldın arkana ABD’yi, adaları silah deposu yaptın.
Ne çabuk unuttun arkanda sadece ABD değil, İngiliz’i, Fransız’ı İtalya’nı varken
kendini denizde bulmuştun! Hayal kurmaktan vazgeçsen, aramızdaki denizi balığıyla, uzosuyla dostluk denizi yapsak, ticaretimizi karşılıklı olarak arttırsak,
hepimiz kazansak ve rahat etsek, olmaz mı?
ABD, Meksika ile bir problem yaşasa, senin orada silah ve mühimmat depolamana izin verir miydi? Yakında Tayyip de gidecek, ABD’de gidecek.
Akıllı ol. Kendini ve insanını sıkıntıya sokma. Yine ne varsa komşunda var…


Sağlık ve başarı dileklerimle

17 Eylül 2023


Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
KİN KAPISINDA KİM ASILACAK?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin