ÇOKLU OPERA SYON

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Geçtiğimiz günlerde çok sayıda siyasi operasyon izledik.
İlk operasyon, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, AKP’ye Yerel Seçimlerde afişlerde kullanması için verdiği Opera operasyonu idi! Yani Opera syon!

Yapılan opera syon’ un nedenini iki türlü anlamak mümkün;
-İmamoğlu’nun İstanbul’daki Kürt oylarını alabilmek uğruna CHP’yi yeni Genel Başkanı eli ile ateşe atması,
-Özel’in ekibinden HEDEP’i, CHP’den fazla seven birilerinin Genel Başkanlarını tuzağa düşürmeleri!

CHP Genel Başkanı Özel, ani olaylar karşısında, bir devlet adamında olması gereken supleks’e ve kendisini uyaracak akıllı danışmanlara maalesef sahip değilmiş. Bir türlü durulamadı, kurultay salonundan hala çıkamadı!

Türkiye’de Kürdistan’ın kurulmasını ısrarla isteyen, ama kendisi Almanya’da yaşayan Opera Sanatçısı Pervin Çakar’ın, HDP’li Pervin Buldan’ın kışkırtmasıyla elini öpmesi, AKP’ye verilen yılbaşı hediyesi gibi idi.
22 Kasım 2023 tarihinde saat 17.30’da Ankara Esenboğa VIP salonunda kahkahalar atılıyordu. Pervin Buldan, Cengiz Çandar, yaşanan olayı kahkaha ile anlatıyordu!

Özgür Bey, siyasette yeni konumuyla kalıcı olmak istiyorsa, sabah akşam Atatürk’ü okumalı, 1921 Anayasasını örnek almaktan vazgeçmeli, “Etnik Vatandaşlık” denen Eşit Vatandaşlık (Öcalan’ın talebidir) ısrarını bırakmalı ve Ana dilde eğitim ve öğretimde Kürtçe ve Arapça okutulması hayalinden vazgeçmesi lazımdır. Yoksa Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olur!

İkinci Opera syon Akşener’den geldi;
Bir taraftan Milletvekillerinin istifası, diğer taraftan “paraları kim götürdü” kavgası, Akşener’i epey sarstı, daha da çok sarsacak!
Erbakan Hükümetinde 7,5 ay İçişleri Bakanlığı yapan, Mehmet Ağar’ın kardeşi Akşener, kendisini “Teoman Koman’ın talebesi” ilan etti!
Teoman Koman 28 Şubat Davasında suçlanarak 2012’de tutuklandı. Zindanda gördüğü kötü muamele yüzünden 2013 yılında vefat etti.
28 Şubat Davasının, FETÖ-AKP-CIA organizasyonu olduğunu bilmeyen kalmadı. AKP, hala yaşları 85-90 olan Komutanlarımızı, sırf intikam almak için zindanda tutmaya devam ediyor.

Akşener, bir taraftan Teoman Koman’ın talebesi olduğunu iddia ediyor, bir taraftan da 28 Şubat Davasında, dönemin İçişleri Bakanı olarak, Teomn Koman’dan şikayetçi oluyor!
Hem 28 Şubat’ta MGK kararlarına uyacaksınız, hem kararların uygulanması için
onlarca genelge yayınlayacaksınız, sonra da utanmadan 28 Şubat için şikayetçi olacaksınız. Tam da Özer Çiller’in elemanına yakışır bir davranış!
Akşener’in T.C Devletinin tapularından olan Montrö Antlaşmasını savunan
140 Emekli Amiral için “Zevzeklik Yapıyorlar” demesi, hem Türk Ordusuna olan duygularını, hem de FETÖ’nun Türkçe Olimpiyatlarında (!) yaptığı konuşmalarla, FETÖ’cuları partisinin üst yönetiminde görevlendirmesiyle, kimin talebesi olduğu çok açıkça belli etti…

Üçüncü Opera syon Hacı’dan geldi;
Hacı dedi ki; “Ne o öyle 50+1, yahu kimin eli kimin cebinde belli değil?
Geçende bir baktım, benim elim 1000 Ali’nin cebinde, Emine Hanımın eli benim cebimde! Olmaz kardeşim, mesela %40’a filan düşsün!”

Ah be Hacı;
Anayasa don mu ki, her gelenin kıçına göre kesip biçelim?
Anayasa sana değil, sen Anayasaya uyacaksın. Uymazsan, gün gelir öyle bir uydururlar ki, feleğin şaşar!

Ama güzel hatırın için şöyle bir ara formül bulunabilir belki;
Tamam, Cumhurbaşkanını %40 oyla seçelim! Amma, Cumhurbaşkanlarının yargılanmasını da aynı TBMM Üye sayısının %40’ı şartına bağlayalım.
Şu anda CB’nını Yüce Divana göndermek için 400 MV oyu gerek! 600 MV’nin 400’ünü oranlarsak %66,6’ya denk gelir.
Seçilirken %40, Yargılanırken %66,6!
Var mı öyle 25 kuruşa hem çay hem simit! Ne ka ekmek, o ka küfte be Hacı…

Sağlık ve başarı dileklerimle

23 Kasım 2023


Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Eş Genel Başkanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ÇOKLU OPERA SYON

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin