DOĞRU OLMAK, ADAM OLMAKTIR (3)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Türk Milliyetçileri ve muhafazakar olarak nitelendirilen mütedeyyin kesim Türk Milletinin yaklaşık yüzde 70-75’ini kapsar. Buna “Merkez Sağ” denir. Atatürkçü-Laik- Çağdaş- Milliyetçi olan bu kesim ülkenin çimentosu idi.
Son 22 yılda savruldu, darmadağın oldu, çoğu AKP tarafından kapıldı.
Toplumda oluşan kanı; Bu kesimi iktidardan uzak tutmak görevi, kendilerini “Milliyetçi Lider” olarak tanıtan Bahçeli-Akşener-Özdağ gibilere verilmiştir. Lütfen söyler misiniz;
18 yıldır MHP Genel Başkanı olan Bahçeli, MHP ve İYİ Partide yıllarca bulunan Akşener ve Özdağ Milliyetçi Muhafazakar kesim için ne yaptılar? Kendi çıkarlarını korumaktan gayrı?

Siyaset, gerçekte mertlik, doğruluk sanatıdır. Bu yüzden siyaset doğru-dürüst ve onurlu insanların işi olmalıdır. Onurlu siyaset insanları, toplumdaki saygınlıklarını korumak zorundadır.
Bir siyasetçinin, Devlet Adamı mı yoksa basit bir politikacı mı olduğu davranışlarından anlaşılır. Devlet Bahçeli, Türk Milliyetçilerini temsil edebilecek, adı gibi bir Devlet Adamı mıdır?

Bahçeli’nin bazı dönemlerdeki birbirinden yüz seksen derece zıt görüşlerine ve söylemlerine kimse akıl erdiremez! Akıl-Ruh sağlığı yerinde olan, vicdanı olan biri, bu kadar karakter parçalanması yaşayamaz. Aradan yıllar geçtikten sonra, Bahçeli’nin adı geçtiğinde tek soru sorulur; Hangi Bahçeli?
67 yaşına kadar ki Bahçeli mi? Yoksa 67-76 yaş aralığındaki Bahçeli mi?
67 yaşına kadar ki Bahçeli, AKP Genel Başkanı Erdoğan için, her gün her televizyon canlı yayınında en hafif ifadeyle; “Hırsız, Hazine Soyguncusu, FETÖ elemanı, Atatürk Düşmanı, Kandil Uşağı, Milli andımızı Erdoğan’ın evinin önünde okutmazsam bana namert deyin, gibi ağır hakaretler yapıyordu.
Son 9 yıl boyunca ise Bahçeli tam tersi davranarak, partisi MHP’yi, AKP’ye yamadı! Sadece AKP’ye mi?
Tarikat ve Cemaatlere, Sığınmacılara, Devleti dolandıranlara, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına, milliyetçiliği ayaklar altına aldık, diyenlere de yamadı.

Bizlerin, Bahçeli hakkındaki kanaatimiz bellidir. Önemli olan, Türk Milleti ve Türk Tarihi, Bahçeli hakkında hangi hükmü verecek?
Hiç şüphesiz ki, çok ağır bir hüküm olacak!

Ümit Özdağ da, Akşener gibi Bahçeli’nin eğitiminden geçmiş, egosu çok yüksek olan biridir. Bu yüzden uzun süre birlikteliği devam eden dostu, dostluğu yok denecek kadar azdır.
Kendisini Zafer-Memleket-Adalet ve Doğru Parti olarak, ittifak kurma çalışmalarında tanıdım. Sayın İnce ve Özdağ Cumhurbaşkanı adayı olmak istediler. Kendilerine bunun yanlış olacağını, CB Adayı çıkartmanın sadece Erdoğan’a yarayacağını, ATA İttifakı olarak, MV seçimlerine hazırlanmamız gerektiğini ve yaklaşık %10 oy alacak ittifak sayesinde TBMM’ye 60-70 Atatürkçü Milletvekili gönderilebileceğini söyledim. 2023 CB seçiminin, kimin CB seçileceği değil, kimin CB SEÇİLMEMESİ gereken bir seçim olduğunu anlatmaya çalıştım. Sayın İnce, CB Adayı olacağını söyleyerek ittifaktan ayrıldı.
3 Parti olarak ittifaka devam kararı alındı. İttifak açıklaması 5 Şubat 2023 günü yapılacaktı. Son gece Özdağ beni telefonla arayarak “Abi ben CB Adayı olarak Sinan Oğan’a söz verdim, siz ve Adalet Partisi destekleyin” dedi.
Kendisine, bir ilçeye ilçe başkanı seçmeyeceğimizi, binlerce yıllık Türk Devletinin başına bir CB seçeceğimizi söyledim ve “Ben 74 yıllık tecrübemi bu çocuğun ayakları altına atmam, siz isterseniz atabilirsiniz” dedim.
Genel İdare Kurulunu toplayarak, Sinan Oğan’ın bir proje aday olduğunu,
buna razı olmayacağımızı ve ATA İttifakından çekildiğimizi, kamuoyu ile paylaştık…

Oğan, Zafer Partisinin CB Adayı oldu. Özdağ, Oğan ile birlikte tüm ülkede propaganda yaptı, oy istedi ve Özdağ her yerde Oğan’a kefil olduğunu söyledi!

Birinci tur sonrası, Sinan Oğan rüzgar Gülü gibi dönerek, Erdoğan’ı destekleme kararı aldı ve hiçbir soru almadığı basın toplantısı ile açıkladı.
Oğan Saraya doğru çıkarken Özdağ’a “Plana sadık kal” dedi!

Seçimlerden sonra, emekli maaşıyla geçindiğini söyleyen Oğan,
Veryansın TV’deki vatansever gazetecilerin araştırması sonucu, şimdilik tespit edilen 120 Milyon liralık taşınmaz mal aldı.
Özdağ’a defalarca soruldu; Plana sadık kal ne demek? Oğan nasıl oluyor da bu kadar kısa bir zamanda milyonlarca liralık mal alabildi? Oğan, kimlerden para aldı? Sizin paradan haberiniz yok mu? Bu mümkün değil. CB adayınız Saraya kaçtı. Sizin hiç sorumluluğunuz olmaz mı?

Erdoğan’ın seçilmesinde önemli rol oynayan Özdağ, eğer suskunluğa devam eder ve Oğan’ın para trafiğini Türk Milletine belgeleriyle anlatmaz ise, kendisine soru işaretiyle ve güvenilmez kişi olarak bakılacaktır.

Aziz Türk Milleti; Okuduğunuz üç yazıda, sözüm ona Sağ’da-Türk Milliyetçiliği bazında-Muhafazakar Müslümanlık yani Siyasi İslam çizgisinde siyaset yapan Genel Başkanları, deneyimli bir siyasetçi olarak değerlendirdik. Yüreği yeten, yazdıklarımızı doğru bulmayanlarla
kamuya açık ortamlarda konuşmaya hazır olduğumuzu ifade ettik.
Ayrıca bizimle ilgili söyleyecek lafı olanlar da, makamları ne olursa olsun yazabilirler, sorabilirler. Anında bilgilendiririz.

Yarın, Türkiye’nin son 22 yıldaki “Aslan Sosyal Demokratları” anlatalım…

Sağlık ve başarı dileklerimle

17 Ocak 2024

Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Eş Genel Başkanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
DOĞRU OLMAK, ADAM OLMAKTIR (3)

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin