1. Haberler
  2. Köşe Yazıları
  3. GÖRGÜSÜZDEN DEVLET İNSANI OLMAZ! / BÜROKRATİK VESAYET

GÖRGÜSÜZDEN DEVLET İNSANI OLMAZ! / BÜROKRATİK VESAYET

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

“Görgüsüz insanın içi de dışı da boştur.
Boş insanlara güvenip, içi dolu umutlar yeşertemezsiniz!”

Görgüsüzlüğü meslek edinmiş kişilere ne selam, ne de oy verilmez! Anadolu’da şöyle derler;
Görgüsüzden HAMUR alacağına, eğil de yerden ÇAMUR al…

15 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu yapıldı. CB Erdoğan toplantıda şu açıklamayı yaptı;
“365 Oda ve Borsa Başkanına YEŞİL PASAPORT vereceğiz!”

Başta Hisarcıklıoğlu olmak üzere Oda ve Borsa Başkanlarının doldurduğu salon, “Yaşa-Varol” sesleri ve alkışlarla inledi!
Oda ve Borsa Başkanları, T.C Vatandaşlarının taşıdığı Pasaport ile, değil vize alabilmek, vize randevusu bile alabilmek mümkün değilken, kendilerine tanınacak ayrıcalıktan (!) çok mutlu oldular!

Kendi çıkarlarından başka kimseyi düşünmeyen, kendilerini seçen üyelerini bile yok sayan, adeta “mütegallibe sınıfı” gibi davranan Başkanlar şu gerçeği düşünemediler;

-22 yıldır ülkeyi AKP ve Erdoğan yönetiyor.
-Akıl ve bilim dışı ekonomik uygulamalarla, ülke ekonomisi perişan edildi.
-10 Milyondan fazla Sığınmacı AKP ve Erdoğan tarafından ülkeye sokuldu.
-Hukuk Devleti ve Laik Cumhuriyet AKP ve Erdoğan tarafından darbe aldı.
-Yolsuzluklar ve soygunlar, Türkiye Varlık Fonundan, devletin tepelerine ulaşmış ve sonucunda Türkiye, GRİ LİSTEYE alınmıştı.
-Tarikat-Cemaatler M. Eğitimi ele geçirdiler.
-AKP ve Erdoğan’ın yönetiminde Türkiye hür dünyadan dışlandı ve Türk Pasaportu dünyada 52’nci sıraya gerileyerek değer yitirdi.
-Türk Pasaportu, AKP sayesinde çöp oldu, çöp.
-Yakında “Yeşil Pasaporta da vize gelirse kimse şaşırmasın!

Tüm bunlar ve yüzlercesi olurken, insanlarımızın servetleri yanlış politikalar nedeniyle erirken, ne ODA-BORSA BAŞKANLARINDAN ne de TOBB Başkanından AKP Hükümetini ve CB Erdoğan’ı eleştiren-uyaran BİR TEK karşı çıkış görmedik!

Neden biliyor musunuz?
Korktular! Alkışlayarak ve susarak, Türk Milletinin çıkarlarını gözardı ederek,
kendi menfaatlerini büyütmek için, “Federe Ümmet Devletine” razı oldular.
Şimdi de bir “Yeşil Pasaport” için zulmü alkışlıyorlar!
DOĞRU Parti Siyasi sorumluluk aldığında bu mütegallibe sınıfının ağalarından ülkenin soyulmasına sebep olanlara, vize engeli olmayan “Silivri Pasaportu” vereceğiz. Hem de ücretsiz…

Bir başka GÖRGÜSÜZLÜĞE, Ekrem İmamoğlu sayesinde şahit olduk!
Avrupa Oyunları (2027) İmza Töreni için 45’i Gazeteci olmak üzere 73 kişiyi özel uçakla Roma’ya götürdü! 73 Kişinin Uçak-Otel-Yemek İçmek dahil tüm masrafları İBB tarafından karşılandı!
İmamoğlu’na yakışmayan, görgüsüzce bir hareket. Yazık!

Ömrümüz devlet hizmetinde geçti. Yeni yetişen, fıtratında cevher gördüğümüz genç siyasetçileri özellikle takip eder, izleriz.
Çoğu, siyasetin zor yollarında, özellikle de kendi hataları sebebiyle silinip gittiler. Eski Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu bunlardan biri idi! Kendi yanlışları yüzünden, AKP elemanı olmak zorunda kaldı ve Türk Milletinin gönlünden düştü!

İmamoğlu da, gelecek gördüğümüz genç siyasetçilerimizden birisi.
Umarım, son günlerde yaptığı yanlışları tekrar etmez.

Kendisi sadece bir Belediye Başkanı!
CHP Liderliği ve Cumhurbaşkanlığı Adayları pozlarından vazgeçmeli.
Önünde daha çok uzun bir yolu var.
Yurtdışı ve yurtiçi ilişkilerinde ya doğru davranıp Türk Milletine hizmet etme şerefine erişecek, ya da siyaset çukurunda kaybolup gidecek.
İnşallah aklını başına alır ve yanlıştan döner.

Çünkü Türk Milletinin affedemeyeceği olayların başında “Görgüsüzlük ve Had Bilmemek” gelir. Halbuki akıllı kişi “GÖRGÜYÜ”, “GÖRGÜSÜZDEN” öğrenir. Etrafta o kadar çok görgüsüz var ki!

Sağlık ve başarı dileklerimle 21 Mayıs 2024
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Eş Genel Başkanı

BÜROKRATİK VESAYET

Vesayet; Hükümlülerin, akıl hastası kişilerin, velisi olmayan küçüklerin hak ve menfaatlerini korumak, demektir!

Bademler, nesillerdir kendi başlarına bir iş yapamazlar. Tarih bunu böyle yazar. Ya emperyal devletlerin ve onların istihbarat örgütlerinin elemanı olarak yaşarlar, ya da Türkleri arkadan vuran Arap Krallarının eteklerinin altına sığınırlar.

Bademlere göre, yabancı devletlerin istihbarat örgütlerinin emrine girmek
“Vesayet” sayılmaz! Onların kaliteleri-rütbeleri-bilgileri-hedefleri ne olursa olsun, Bademlerin “İş Ortaklarıdır.” T.C Devletini yıkmak ortak hedefleridir.

En çok korktukları vesayet şekli ise, Askeri Vesayettir.
Onlara göre, kara cahil bir yobazın, Türkiye’de siyasi konularda bir beyanat vermesi demokrasi gereğidir. Ama, en az iki lisan bilen, konusunda muhataplarının uzmanlığını tanıdığı ve saygı duyduğu bir Kurmay Subay’ın aynı konuda fikir belirtmesi, demokrasiyi zedeleyecek bir vesayet tarzıdır!
Güçlü, saygın, modern bir Türk Ordusu Bademlerin ve emperyalistlerin ortak düşmanıdır!

Şu gerçeği herkesin çok net olarak görmeli ve buna göre herkes siyaseten yerini konumlanmalıdır!

-Bademler, asla DEMOKRAT değildir. Yapıları gereği BİAT-KARŞILIKSIZ İTAAT isterler ve biat etmeyi, İLK ŞART olarak isterler ve uygularlar.
Siz hiç, herhangi bir AKP’li Cumhurbaşkanını, eski Başbakanı, eski-yeni Bakanlardan birini, muhalefetteki muhataplarıyla medenice bir fikir tartışması için TV’lerde gördünüz mü?
Göremezsiniz! Çünkü, Bademlerin karşı fikre tahammülleri yoktur.

Siz hiç, son 22 yılda “Yolsuzluk” sebebiyle Yargıya verilmiş üst düzey bir Bürokrat gördünüz mü? Ya siyasetçi gördünüz mü?
Göremezsiniz! Çünkü Bademler, hesap vermek istemezler. Çok sıkıştıklarında söyleyecekleri yalan şudur; “Bizim abdestimizden kuşkumuz yok ki, namazımızdan olsun! Biz sadece Allah’a hesap veririz!”

Demokrat olmayan, kullandıkları Türk Milletinin parasının hesabını vermekten kaçan bir Siyasi Parti (AKP) bu ülkenin dostu değildir…

Halkın diliyle yani basitçe anlatalım. Bademler hangi vesayetten ne için korkarlar?
-Askeri Vesayet;
Bademler; Türk Ordusu Komuta Heyetinin, “Kurmay Aklı” kullanmasını, Cumhuriyet ve Atatürk’ün İlke ve Devrimlerine sahip çıkmasını, Demokrasiye inanmış, bölge ve dünya gerçeklerini bilen onurlu Subaylardan oluşmasını istemezler. Bunu “Askeri Vesayet” olarak kabul ederler!
Fakat Tarikat- Cemaat ve Dini Vakıfların, kafa kesici militanlarını Türk Ordusuna yerleştirmeyi, demokrasinin gereği olarak görürler.

-Yargı Vesayeti;
Bademlere göre Yargı, Anayasa ve Yasalara uygun kararlar vermek yerine İktidarın kullanacağı SOPA gibi olmalıdır. At dediğini atacak, tut dediğini tutacak, verilen her emri yerine getirecek, engizisyon giyotini gibi olmalıdır.

-Bürokratik Vesayet;
AKP ve Bademler 22 yılı tamamlayıp 23’ncü yıla girmek üzere.
Bu sürede AKP, bürokratik kadroları hallaç pamuğu gibi attı. Liyakatı bırakıp zırcahil kişileri devlet kadrolarına doldurdu!
Neredeyse AKP’den önce bürokraside çalışan devler memuru (23) yıl kalmadı. Hepsi emekli oldu.
Bademleri hala Bürokratik Vesayetten şikayet etmeleri tam bir YÜZSÜZLÜKTÜR…

Aziz Türk Milleti;
Yıllardır Türkçe yazdık, Türkçe söyledik anlatamadık!
Kuş dili ile söyledik, anlatamadık!
İşaret alfabesiyle söyledik, yine anlatamadık!

Demokrasi-Cumhuriyet-Türk Milliyetçiliği-Atatürk-Çağdaşlık düşmanı, bu Ortadoğu kaçkını Arap Milliyetçileriyle, normal demokratik düzendeymişiz gibi mücadele etmek, onların ekmeğine yağ sürmektir.
Bugünkü muhalefetin yaptığı iş, Azrail ile dalga geçmektir. Sonu ölümdür. Anladıkları dilden, onların yaptıklarının misliyle yaparak mücadele etmek gerekir. Bunu yapabilmek için, önce bilmek, yakın tarihi hatmetmek, Türk İnsanını çok iyi tanımak ve cesur olmak zorundasınız. Kolay mı?
Türk Vatanına düşman emperyal bir güruh ile mücadele edeceksiniz.

Ağzı süt kokan acemi, yüreksiz, ham siyasetçiler gibi, “Rejim ve Cumhuriyet düşmanı” kadrolar ile müzakere ederek bir adım ileri gidemezsiniz.

Siyaset “Deneme-Yanılma” yöntemiyle yapılmaz. Hele bu coğrafyada asla yapılmaz. Ya yaparsınız ve Türk Tarihine “Görevini Başarmış” yöneticiler olarak geçersiniz, ya da tüm hainlerin yeri olan esfel-i safilin’e düşersiniz…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Mayıs 2024
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Eş Genel Başkanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
GÖRGÜSÜZDEN DEVLET İNSANI OLMAZ! / BÜROKRATİK VESAYET
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin