1. Haberler
  2. ADALET PARTİSİ
  3. “YENİ KÜRESEL GÜÇ” ‘BÜYÜK ASYA BİRLİĞİ (BAB) PROJESİ’

“YENİ KÜRESEL GÜÇ” ‘BÜYÜK ASYA BİRLİĞİ (BAB) PROJESİ’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

(YILLAR ÖNCE HÜKÜMETE ÖNERDİĞİMİZ LAKİN CEVAP ALAMADIĞIMIZ PROJE..)

‘ADALET PARTİSİ’NİN TARİHİ ÖNERİSİ’

“YENİ KÜRESEL GÜÇ”

‘BÜYÜK ASYA BİRLİĞİ (BAB) PROJESİ’

1991 yılında Rusya’nın dağılması ile birlikte Orta Asya’daki Türk varlığı ve Türk Cumhuriyetleri ortaya çıkmıştır. Bunların bazıları bağımsız, bazıları ise halen Rusya Federasyonu içerisinde özerk cumhuriyet şeklinde varlığını sürdürmektedir. Bu durum geçmişte hayal olan bir projenin de kapısını aralamış, tarihi bir fırsat doğmuştur!

Bu tarihi fırsatı değerlendirme görevi T.C. Devleti’ne düşmektedir. Bundan böyle Türkiye’nin yabancı sahnede figüran olmak yerine artık kendi sahnesinde baş aktör olma zamanı gelmiştir!. 31 kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önderliğinde kurulacak olan BAB (Büyük Asya Birliği) Projesi ile bir araya getirilmelidir.

Siyasi, Askeri, Stratejik ve Ekonomik birliktelik ile ortak bir kültür ve para biriminin oluşturulmasını amaçlayan BAB Projesi, “31 Devlet-Tek Millet” projesi olarak yaklaşık 500 milyon nüfusla, Dünya’da ve bölgede “Barış ve İstikrar’ın” en güçlü teminatı olacaktır. İkinci aşamada Rusya, Çin ve Hindistan gibi bölge ülkeleriyle sağlanacak stratejik ortaklık bu projeye ayrı bir güç katacaktır.

Geç kalınmış olan bu projeye imkansız diyenler ve karşı çıkanlar olabilir;
Ancak benzer bir proje olan Avrupa Birliği (AB) Projesi’de başlangıçta gerçekleşmesi imkansız bir hayal projesi olarak nitelendirilmişti.
Birbiri ile düşman olan ülkelere ve II. Dünya Savaşı’nda yıkılmış, harap olmuş Avrupa’ya rağmen yeni bir küresel gücün ortaya çıkarılma planı olarak ortaya atılan Avrupa Birliği (AB) projesi, sonunda “Çeşitlilikte Birlik” sloganı ile gerçekleşmiş, Avrupa’ya getirdiği barış ve uzlaşı kültürünün yanısıra ekonomik krizle başı dertte olan 28 ülkeye sayısız avantajlar sağlamıştır. Üstelik bu sadece ekonomi ile sınırlı kalmayıp hukuk, kültür, sosyal adalet, eğitim, sağlık gibi alanlarda da büyük başarılar elde edilmiştir. Ayrıca AB, 500 milyon nüfusla küresel gücün yeni belirleyicisi de olmuştur.

15 Temmuz saldırısı karşısında, üyesi bulunduğumuz NATO, müttefik sandığımız ABD ve AB’nin terörist unsurlara olan yakınlık ve destekleri ülkemize karşı olan niyetlerini açığa çıkarmıştır. Ülkemize yapılan saldırılara karşı olmak yerine teröriste destek veren ülkelerin yer aldığı NATO’ya üyeliğimizin de bu nedenle bir anlamı kalmamıştır. BAB projesi, ittifak yapmış bu işgalci emperyalist zihniyete ve teröre karşı kurulacak yeni bir Pakt’dır; Bu proje akan kanı durduracak, terörü yok edecek yegane güç ve dünya barışının da teminatıdır.

Fotoğrafı Aç

Dünyanın, ülkemizin ve kardeş ülkelerin geleceği açısından son derece önemli olan bu tarihi projeyi
T.C. Hükümeti’ne öneriyor ve ivedi olarak diplomatik girişimlerde bulunulmasını teklif ediyoruz.

BAB Projesine ilişkin detaylı çalışmalar Partimiz tarafından yapılmış olup her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu beyan ederiz.

Dr. Vecdet Öz
Genel Başkanı
Adalet Partisi

BAB Üyesi Olacak Ülkeler:

1. Türkiye Cumhuriyeti
2. Azerbaycan
3. Kazakistan
4. Türkmenistan
5. Kırgızistan
6. Özbekistan
7. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
8. Başkurdistan
9. Çeçenistan
10. Çuvaşistan
11. Hakas Cumhuriyeti
12. Kırım
13. Yakutistan
14. Tataristan
15. Tuva
16. Abhazya
17. Adige Cumhuriyeti
18. Kuzey Osetya
19. Batı Trakya Türkleri
20. Dağıstan
21. Dağlık Altay
22. Doğu Türkistan
23. Gagauz
24. Karakalpakistan
25. Irak Türkmenleri
26. İnguşya Cumhuriyeti
27. Kabartay-Balkar
28. Kalmuk Cumhuriyeti
29. Karaçay-Çerkes
30. Moğolistan
31. Tacikistan

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
“YENİ KÜRESEL GÜÇ” ‘BÜYÜK ASYA BİRLİĞİ (BAB) PROJESİ’
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin