1. Haberler
  2. Cezmi Orkun
  3. YALAN RÜZGARI…

YALAN RÜZGARI…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

eğerli vatandaşlar, AKP yirmi bir yıllık iktidarı döneminde telafisi kendileri tarafından mümkün olmayan sosyal, siyasal ve ekonomi alanındaki çöküşlerin yanında bir de son deprem felaketi ile kurumlar arası koordinasyondaki beceriksizliğinin sonucunda

binlerce insanımızla birlikte bu enkazın altında kalmıştır. Birçok deprem felaketinde kurtarma ekiplerinin enkazın üstünden “KİMSE VAR MI?” sesleri cevaplanırken, günümüzde enkaz altındaki vatandaşlarımızın “KİMSE YOK MU?” çığlıkları cevapsız kalmış ve ne yazık ki sonuç felakete dönüşmüştür.

Ülkemizde siyasetin gittikçe değersizleşmesi ve irtifa kaybetmesinin ana nedeni CUMHUR ve MİLLET ittifakı partnerlerinin enerjilerini ülke sorunlarını çözmede harcamaları gerekirken aslında, hedefleri aynı söylemleri farklı adımlarla koltuk sevdası uğruna halk unutuluyor sorunlar ve çözümleri ilgi alanı dışında kalıyor. “Koltuk sevdası, insanın kıçında başlayıp tüm organlarını kaplayan, beyni çalışamaz duruma getiren amansız bir hastalıktır” bu hastalık günümüz ittifak partnerlerine sirayet etmiş durumdadır. Koltuklarından kalkamazlar. Kalktıklarında pis kokular ortaya saçılacaktır. Bunların koltuk sevdası aslında gelecekleriyle ilgili korkularıdır.

CUMHUR ve MİLLET ittifakı partnerlerinin hedefleri aynı sözünü açmam gerekirse;

Cumhuriyetimizin kuruluşunu takiben kabul edilen 1924 anayasamız yok kabul edilerek, hilafet döneminde kabul edilen 1921 Anayasasını esas alan anlayış. Nedir bu anlayış; Türk Milleti ifadesinin kaldırılması, kişi hak ve özgürlüklerinin yer almadığı ve yerel özerklik adı altında ülkenin eyaletlere ayrılmasını engelleyen Anayasamızın değiştirilemez maddelerininarkadan dolanarak yıkılması amaçlıdır. Yani; Ulus devlet ve Üniter yapının ortadan kaldırılması esas alınmıştır.

CUMHUR ve MİLLET ittifakı partnerleri yeni sorunlar yaratarak bir önceki sorunların üstünü kapatmaktan başka bir beceriye sahip değiller. Sonuçta çözülmesi gereken sorunlar yıllardır çözüm bekliyor. Sorunun sebebi olanlar sorunun çözümleyicisi olamazlar. İşte biz milli ittifak partnerlerimiz; hedefe insanımızı koymakta ve anayasamız gereği halkımızın refah ve huzuru için süratle her alandaki çözümleri uygulamaya alacak durumdadır. Çünkü, bizlerin tek dayanağı milletimiz olup onların haklarını gasp eden yandaş/paydaşlardan bu milli ittifakımız dışındaki diğer iki ittifak hesap sorma iradesine sahip değildir.

Ülkemizde bu iki ittifak; tarikatlar, cemaatler, dernekler, vakıflar, legal ve illegal oluşumları da günlük siyasetlerinin içinde barındırmakta ve adeta su gibi her yer ve ortama sızmakta olduğu bir gerçektir. Bu gerçeklere rağmen vazgeçilmez oldukları yalanlarıyla halkımızı bu iki ittifaka mecbur etmeye çalışıyorlar. Sonuçta hangisi iktidara gelirse gelsin kazanan hilafet anlayışı, kaybeden bunlara inanma gafletine kapılan halkımız olacaktır. Bu nedenle halkımıza Winston Churchill’in “uçurtmalar rüzgar gücü ile değil, rüzgara karşı oldukları için yükselirler” sözüne atfen güç siz aziz milletimiz de. Her alanda yükselmenin önünü açmak için CUMHUR ve MİLLET ittifakının YALAN RÜZGARINA kapılmayın bu ittifakların anlayışına karşı olan bizlere güç verin, ülkemizi birlikte yükseklere taşıyalım.                                                  10.Mart.2023

 

Selam ve Saygılarımla Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YALAN RÜZGARI…
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin