1. Haberler
  2. Cezmi Orkun
  3. SOYULAN SOĞAN değil HALKIMIZ…

SOYULAN SOĞAN değil HALKIMIZ…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Değerli vatandaşlar, AKP iktidarı temsilcilerince kamu kaynaklarının kişisel menfaatler doğrultusunda nasıl kullanıldığını bizzat bu olayların içinde olan Sedat Peker, Muhammed Yakut ve Ali Yeşildağ’ın açıklamalarında görüyoruz. Oldukça vahim bahse konu iddialar karşısında muhataplarının sessizliğe bürünmeleri, yargının ise kılını kıpırdatmaması oldukça düşündürücüdür.

Sırasıyla Sedat Peker, Muhammet Yakut ve Ali Yeşildağ AKP iktidarı üst yönetiminin ihalelere fesat karıştırarak menfaat temin ettiklerini ve bakan düzeyinde kişilerin karıştığı yolsuzluk olaylarını ifşa ediyorlar. Söz konusu iddialar Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırma, ihalelerde usulsüzlük, cinayet, mala çökme, adam kaçırma, şantaj, rakip kamu ve özel firmaların baskılanması, tehdit, eskort gönderme vs. gibi unsurları içermektedir. Devletin hiçbir biriminin ve muhatap kişilerin yenilir yutulur olmayan bu iddialar ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaması ise oldukça manidardır.

Bu iddiaların bir kısmına birlikte bakalım;

Ali Yeşildağ ilk videosunda 2007’deki Antalya Havalimanı’nın işletme ihalesinde; Çelebi Holding’in dosyasından “evrak çalarak” devre dışı bıraktıklarını ve IC Yatırım Holding’in kazanmasını sağladıkları, Erdoğan’ın bu ihaleden 1 Milyar dolar aldığı iddiasında bulundu. Bu iddia doğru ise;

  • IC Yatırım Holdingin devletten aldığı yirminin üzerinde ihale, Yavuz Sultan Selim, Üçüncü Boğaz Köprüsü ve çevre yolları olmak üzere; yol, tünel, havaalanı ihalelerinde de benzeri olayın olması büyük ihtimal dahilindedir.
  • Bu firmanın konsorsiyum dahlinde aldığı tüm ihalelerin soruşturulması, çalınan kamu kaynaklarının yolsuzluk yapanlardan geri alınması gerekiyor. 

Ali Yeşildağ ikinci videosunda ise eski Tarım Bakanı Mehdi Eker’in de ortağı olduğu  8 şirket üzerinden, AB hibe fonlarından  3.5 milyar dolar vurgun yaptıklarını söyledi. Yeşildağ, yine Mehdi Eker’in işaretiyle et ve tarım ürünleri ithal etmek için hazırlık yaptıklarını, kendi hazırlıkları bitince de iktidarın et ve tarım ürünü ithalat yasağını kaldırmasıyla, milyon dolarlık ihalelerin Bakan Eker’in ortağı olduğu şirketlere peşkeş çekildiğini belirtti.

Muhammet Yakut ise yayınladığı videolarda Erdoğan ailesi ve kabinede yer alan bakanlar, eski bakanlar, belediye başkanları, yargı mensupları, eski milletvekilleri hakkında suç unsuru içeren vurgun iddialarını (ki Aktif bank ve Londra da lüks daire sahibi olan AKP’lilere ait bilgiler doğrulanmıştır) dile getirdi. İktidarın tek yaptığı ise Muhammet Yakut’u susturmak için uğraş vermesidir. Bakalım daha neler ortaya çıkacak göreceğiz.

Londra da lüks daire sahibi AKP’lilere ve avanelerine halkımız “bu değirmenin suyu nereden geliyor” diye soruyor. Tabi cevap almaları mümkün değil. T.C. vatandaşı olarak ben söyliyeyim, nereden olacak ki değerli vatandaşlar sizlerden elbette. Sizlerin ananızın ak sütü kadar temiz ve helal vergilerinizden. AKP iktidarı ve soyguncu bakanlar, danışmanlar, kamu bürokratları, vakıflar, aile şirketleri hülasa tüm iktidar avaneleri kamu kaynaklarını iç ederken tümünün elleri hepinizin cebinde.

Aziz Türk milleti, bu iddiaların araştırılması ve soruşturulması açısından 14.Mayıs seçimi önemli bir fırsattır. Unutmayın ki çiftçiler ve besicilere hibe olarak verilmesi gereken kaynaklar birilerinin cebine girince tarım ürünleri ve et üretimi yok edildiğinden fiyatlar uçmuştur. Eğer bu seçimde Erdoğan çoğunluğu kaybederse, geçmiş dönemin tüm ihaleleri mutlaka soruşturulacak ve sizlerden çalınan sizlere iade edilecektir. Aksi durumda tüm bu olayların üstü örtülecek, trilyonları çalanların yaptıkları yanlarına kar kalacaktır.

Değerli vatandaşlar, ülkemize olan borcumuz ve sorumluluğumuz gereği oylarımızla bu vurguncuları sandığa gömelim. Gömelim ki o kirli elleri bir daha ceplerimize girmesin. DOĞRU PARTİ olarak İddia sahiplerinin amacı ne olursa olsun bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren bu açıklamalardaki kamu kaynaklarının soyulması iddialarıdır. SOYGUN söz konusu olunca takibi ve soruşturulması bizim için zorunluluk arz etmektedir. Aksi ispatlanmadıkça Erdoğan soygun düzeni kurucusu, avaneleri ise soyguncu konumundadır. Çünkü, SOĞAN değil HALKIMIZ soyuluyor ve artık “mızrak çuvala sığmıyor.”

9.Mayıs.2023

 

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
SOYULAN SOĞAN değil HALKIMIZ…
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin