1. Haberler
  2. Dünya
  3. MASKELİ ERDOĞAN

MASKELİ ERDOĞAN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Değerli vatandaşlar, yaşamını sürdürdüğü alanda akıl, bilgi, ekonomik özgürlük, sosyal aktivite gibi birçok konudan yoksun olan kişinin, sahip olmadığı duygu, düşünce, erdem ve değer gibi özelliklere sahipmiş gibi davranması veya sahip olduğunu iddia etmesidir ikiyüzlü olmak. AKP ve Erdoğan’ın birbirini tutmayan söylemleri toplumun bir kısmına da sirayet ediyor. Erdoğan’ın kusurlarına bahane ve mazeretler bularak gerçeği olduğundan başka türlü gösterme çabaları Sonuçta toplumda kutuplaşma ve ayrıştırmaya sebep oluyor. AKP ve Erdoğan, hata ve  kusurlarını kabul ederek erdemli ve güvenilir davranışları ile toplumdaki bu ayrışmayı önlemek yerine siyasi çıkarları için  başvurdukları ikiyüzlü davranışları ile geçici bir başarı ve mutluluk peşinde koşmaktan nedense bir türlü vaz geçemiyor. Nasıl mı?

AKP ve Erdoğan sürekli olarak; herkesin düşüncesine ve inancına saygılıyız, ülkeye demokrasiyi getirdik, insan haklarının önündeki engelleri kaldırdık, demokrasi dışı davranışları hoş karşılamayız gibi söylemlerde bulunmasına rağmen gerçekte bunların tümüyle yitirilmesinin öncüsü olmuştur. Kendilerini eleştirenleri aşağılamaya, köşeye sıkıştırmaya hatta cezalandırmaya kadar her türlü işlemi yapmaktadır. Tek amacı siyasi rant olan AKP’nin ikiyüzlü bu uygulamaları toplumumuzu bozmuş ve  yozlaştırmıştır.

AKP ve Erdoğan milletin karşısına geçip maskeli bir ifade ve hal tarzı ile biat kültürüne bağlı kölelerin efendisi gibi davranışlarda bulunuyor. AKP’deki bu samimiyetsizlik tepeden tırnağa kadar her kademede yer alan kadrolarına da sirayet etmektedir. Eee atalarımız “balık baştan kokar” diye boşuna söylememişler değil mi?

AKP ve Erdoğan iktidarları; halkın eğitimini ve aydınlanmasını engellemeyi, sivil toplum ve resmi kuruluşların çalışmalarını kısıtlamayı… Cumhuriyet kazanımı olan çağdaş yaşamın ve teknolojinin tüm imkanları çerçevesinde kendilerine hak görmekte ve  kendilerini iktidara taşıyan bu halk için yasakladığı imkan ve zenginliklerden azami oranda istifade etmektedir.

Bunu yaparken amaçları, halkı yoksullaştırmak ve yoksul halkın tek sığınağı olan dine yönelterek siyasal İslam söylemlerinden etkilenmelerini sağlamaktır. Bu tam bir ikiyüzlülük yani samimiyetsizliktir. Nazım Hikmet’in, “Samimiyet istiyorum artık! boğuldum dili süslü yürekleri boş insanlardan” dizesinde olduğu gibi halkımız bu iktidarın gerçeklerden ve samimiyetten uzak söylemlerinin boş ve tutarsız olduğunun farkına varmıştır.

Değerli vatandaşlar, samimiyetten yoksun söylemleriyle AKP ve Erdoğan adeta halkımıza zulmetmekte ve toplumun bir kesimini de bu zalimliklere ortak etme çabası içerisindedir. Unutmayınız ki destek vermeniz halinde bu zihniyetin bir parçası olursunuz. Aksi durumda Nazım Hikmet’in “Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse…
Çaresi yok biz kazanacağız usta.”
dediği gibi hak, sevgi ve aydınlık için bu zulmün parçası olmayın ki Erdoğan’ın  maskesi düşsün ve kazanan halkımız olsun.                 1.Mayıs.2023

 

Selam ve saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
MASKELİ ERDOĞAN
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin