1. Haberler
  2. DOĞRU Parti
  3. LAİK CUMHURİYETİN TRUVA ATLARI (2)

LAİK CUMHURİYETİN TRUVA ATLARI (2)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Seçimler, yargı organlarının genel yönetim ve denetimi altında yapılır.
Seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma, seçim süresince ve seçimden sonra seçim konularıyla ilgili bütün yolsuzlukları, şikayet ve itirazları inceleme ve kesin karara bağlama ve TBMM üyelerinin seçim tutanaklarını ve Cumhurbaşkanlığı seçim tutanaklarını kabul etme görevi Yüksek Seçim Kurulunundur.
YSK kararları aleyhine başka bir mercie başvurulamaz. (Anayasa Md:79)

Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, üzerinde İlçe Seçim Kurulu ve Sandık Kurulu Mührü bulunmayan, tamamı yırtılmış olan, üzerinde İlçe Seçim Kurulu ve Sandık Kurulu mührü dışında herhangi bir mühür imza, yazı, parmak izi veya herhangi bir işaret bulunan zarflar GEÇERSİZ sayılır.
(298 Sayılı Kanun Madde 98 (Değişik 8.4.2010- 5980/19. Md.)

Cumhurbaşkanının görev süresi BEŞ YILDIR. Bir kimse en fazla İKİ DEFA Cumhurbaşkanı seçilebilir. (Anayasa Md: 101)

Seçim Kanunlarında yapılan değişiklikler, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 1YIL içinde yapılacak seçimlerde UYGULANMAZ. (Anayasa Md: 67 – 3/10/2001-4709/24)

Yüksek Seçim Kurulu, defalarca (Anayasa İhlal Suçu) ve (Yasa İhlal Suçu) işlemiş bir kuruldur. YSK, kendisini “Yasa Yapıcı TBMM yerine koyarak”, var olan Yasayı YOK saymıştır. Bu nedenden dolayı bugünkü YSK, bizce güvenilmezdir.
DOĞRU Parti olarak biz bu YSK’ya güvenmiyoruz!

YSK Başkanı da kendisine güvenmemektedir. Basın toplantısında sorulara yanıt vermemiş ve adeta kaçarcasına toplantıyı terk etmiştir! Kendisine ve kurumuna güvenen Anayasa ve Yasaları uygulayan bir Yüksek Yargıç, böyle mi davranır? YSK Başkanı, her soruya yanıt vermeli ve seçmenlerin kafalarında bir tane bile “ACABA” sorusu bırakmamalıdır. Korku-panik-saklanma, suç işlemiş veya işleyecek kişilerin davranışıdır…

-YSK, Erdoğan’ın CB Adaylığını kabul ederek, sadece Anayasa İhlal suçu işlemekle kalmamış, adete Anayasanın 101’nci maddesini YUTMUŞTUR!

-YSK, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde “Yeni Seçim Kanununu uygulayarak, Anayasayı çiğnemiştir. Yeni Seçim Kanunu, 6 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu yeni yasa ancak “SEÇİM BAŞLANGIÇ TARİHİ 6 Nisan 2023’ten sonra kullanabilir”. Halbuki YSK, “2023/99 sayılı kararında seçimlerin BAŞLANGIÇ TARİHİ OLARAK 18 MART 2023” OLARAK AÇIKLAMIŞTIR. Bu durum seçimin iptalini gerektirir.

DOĞRU Parti olarak bu konuda YSK’ya yaptığımız itirazımız reddedildi.
YSK ret kararında, seçimin başlangıç tarihi olarak OY VERME GÜNÜ OLARAK
14 MAYIS 2023 OLDUĞUNU bildirmiştir!
Bu tam da “Anayasa İhlal” kararıdır. Türkiye’deki tüm Anayasa Profesörleri bu kararı rezalet olarak değerlendirdiler!!!

Yurtdışı Seçmenleri sayısının ve 147 ülkede doğru oy kullanılmasının sağlıklı olarak gerçekleşmesi mümkün değildir. Türkiye’ye hiç gelmemiş, örnek olarak Suudi Arabistan’da doğup, yine orada yaşayan binlerce kişi nasıl vatandaş ve seçmen olmuştur? Bu ve benzeri sorulara YSK yanıt vermemektedir!

Aziz Türk Milleti;
Bildiğiniz gibi aylardır, “Seçim ve Sandık Güvenliği İttifakı” için çağrı yapıyoruz! Çağrımız, kendilerini bir şeyler bildiklerini zanneden Muhalefet Partileri tarafından kabul görmedi!
Dün saat 14.30’da Sözcü TV’de, eski AKP’li yeni Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün’ü dinledim!
Bir kez daha Millet İttifakının, seçim ve sandık güvenliği konusunda EKSİK olduklarını ve maalesef bunu kabullenmeyip, Türk Milletine doğruyu söylemediklerini gördüm.
Sunucu, şu soruyu yöneltti; “Seçim günü, AKP tarafından bant daraltılması yapılırsa ne yapacaksınız?”
A.S. Üstün; Efendim esas olan ıslak imzalı tutanaklardır. Biz bunları alırsak, dijital ortamda yani SEÇSİS’te ne yapılırsa yapılsın, sonuç değişmez. Biz durumu hakimiz, halkımız merak etmesin!

Bu AKP Larvasına soralım;
Siz 13 Eylül 2019 yılında Davutoğlu ile beraber AKP’den istifa ettiniz.
16 Nisan 2017 Referandumunda hepiniz, bu günkü ucube sistemi başımıza bela eden Tek Adam Sistemine geçmemiz için EVET oyuna çalıştınız. O gün saat 16.00’da YSK 2,5 Milyon mühürsüz zarfa doldurulmuş oyu GEÇERLİ saydı ve sizler sustunuz. O zaman ya hileyi önleyemediniz, ya da bizzat içindeydiniz.
Önce Türkiye’nin başını belaya soktunuz, şimdi mi kurtaracaksınız?
TMMOB’ne bağlı Bilgisayar Mühendisleri Odası, SEÇSİS SEÇİM Sisteminde güvenlik açığı var diye rapor verdi! Siz nasıl güveniyorsunuz?

Şu soruya yanıt verir misiniz?
Seçim günü, tüm verilerin toplandığı SEÇSİS, “Seçimi %50,2 ile Erdoğan kazandı” diye Anadolu Ajansına ve YSK Başkanına bilgi geçer ve YSK Başkanı basın toplantısıyla bu sonucu kabul ettiklerini açıklar ve dünkü gibi kaçarak salonu terk ederse, ne yapacaksınız?
Erdoğan’ın adaylığına itiraz etmemişsiniz, yeni seçim kanununun Anayasaya aykırı olarak kullanılmasına itiraz etmemişsiniz, Yurtiçi-yurtdışı seçmen sayısındaki şişirmeleri görmemişsiniz, neye itiraz edeceksiniz?
SEÇSİS SEÇİM SİSTEMİNİ güvenli hale getirmek, kaçağı önlemek mümkünken ve bunun çarelerini defalarca anlatmamıza rağmen, şimdi neyi önleyeceksiniz?

Aziz Türk Milleti;
BU yazıları tarihe not bırakmak için yazıyoruz. Önümüzdeki dönem, seçim sonuçları ne olursa olsun zor bir dönem olacak. Şimdi “Ne zaman kolayını gördük ki” diyeceksiniz. Haklısınız!
Anayasamızın değiştirilemez maddelerine, Laik Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine, Ulus Devlete, Üniter Yapıya, Kamucu Sosyal Ekonomik politikalara inanmış kendi evlatlarına görev verinceye kadar sıkıntı devam edecek.
Takdir senindir…

Sağlık ve başarılar dilerim.

 

18 Nisan 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
LAİK CUMHURİYETİN TRUVA ATLARI (2)
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin