1. Haberler
  2. DOĞRU Parti
  3. İMAM HATİP RUHU!

İMAM HATİP RUHU!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Adı Yüksek Seçim Kurulu olan 11 Yüksek Yargıçtan oluşan kurul, Erdoğan’ın
3’ncü kez CB olmasını kabul etti! Türkiye’deki Anayasa Hukuku Profesörlerinin tamamına yakını bu eylemin “Anayasa’yı İhlal Suçu” olduğunu söylediler.
DOĞRU Partinin bu konudaki itirazına da henüz yanıt vermediler. O yanıtı
söke-söke alacağız. Konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götüreceğiz.
YSK Üyelerinin çoğu İmam Hatip kökenli. Hangi okul mezunu oldukları önemli değil! Liyakatli olmamaları, işlerini doğru yapmamaları önemli. Anayasa ihlal suçu işlemek, Türk Milletinin iradesini çalmak demektir ve en ağır bir suçtur.
Size bir zarftaki 4 oyun, üçünü geçerli birini geçersiz sayan, yasaya rağmen
mühürsüz 2,5 milyon zarfı geçerli kabul eden YSK eski Başkanının rezilliğini anlatacağım. Bunların hepsinin isimleri, resimleri Türk Yargısı hafızasından silinecektir!

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en üst yargı makamlarından olan Yüksek Seçim Kurulu’nun Uzatmalı eski Başkanı Sadi Güven, 29 Temmuz 2018 yılında
“Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi Geleneksel Mezunlar Günü” töreninde şunları söylüyordu;
“Ben burasının ilk öğrencilerinden biriyim. Yıllarca sıkıntı çektik, hamdolsun bugünlere gelindi. Gençlerin de İmam Hatip ruhuyla buraya gelmelerini özellikle diliyorum, istiyorum. Sıkıntı sadece başörtüsünde değildi, hepimizeydi. Hep horlandık. Stadyumlara gittiğimizde bizimle alay ettiler.
Bizi biraz da motive eden buydu. Ezan sesi geldiğinde camiye giden yönetici
 istemediler. Bu nedenle İmam Hatip ruhu ayakta. İmam Hatipli olmaktan mutluluk duyuyorum.”

Siyasal Ümmetçiler kadar, kendi ideolojileri uğruna insanlara yalan söyleyen, söyledikleri yalandan pişman olmayan, Allah’tan korkmayan, insanlardan utanmayan bir grup görülmemiştir.

İmam Hatipli oldukları için horlanmışlar ha!
Demokratik, lâik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nde, horlandığınız için mi YSK Başkanı oldunuz? Seçtiğiniz mesleğin en tepe noktasına, horlandığınız için mi gelebildiniz?
Sizinle stadyumlarda alay ettiklerini söylediğiniz kişilere niçin gereken müdahaleyi yapmadınız? Siz ezik misiniz? Korunmaya ihtiyacınız mı var?
İmam Hatiplerde okuyup da kişiliğini oluşturmuş, mesleğinde başarılı olmuş yüzlerce arkadaşım var. Bu söyledikleriniz en başta onlara hakarettir.

Siz, yürürlükte olan Anayasa üzerine yemin etmiş bir hukuk adamısınız!
Hangi hakla böyle konuşabilirsiniz? Toplumun bir kesimini, diğer kesimlerine karşı kışkırtmaya ne hakkınız var?

Cumhurbaşkanı, İmam Hatip kökenli değil mi?
Anayasa Mahkemesi Üyelerinden, Yargıtay- Danıştay üyelerinden- Bakanlardan- Milletvekillerinden-Bürokratlardan, İmam Hatip kökenli olanlar yok mu?
Bunlar İmam Hatip mezunu oldukları için engellendiler ve hor görüldüler
diye mi bu makamlara geldiler?
Türkiye’yi yöneten AKP İktidarının çoğunluğu İmam Hatipli değil mi?

Demokratik Rejimin herkese sunduğu fırsat eşitliği, geçmiş iktidarlar tarafından size de sunulduğu, layık görüldüğünüz için bu makamlardasınız!

Kendisine “Ben İstanbul İmamıyım” diyen Erdoğan’a bakalım;
Mevcut demokratik sistemde kendisine sunulan haklardan yararlanarak, Belediye Başkanı-AKP Genel Başkanı-Milletvekili-Başbakan-Cumhurbaşkanı olmadı mı? Türk Milletinin elinde başka bir makam yok ki onu da versin!

AKP’liler olarak, her mevkii gördünüz, 21 yıl boyunca Türkiye’yi tek parti olarak yönettiniz. Beceriksizliğiniz, cehaletiniz yüzünden ülkeyi her konuda krize soktunuz. Şimdi de, Türk Milletine hakaret ediyorsunuz! Nasıl insanlarsınız, nasıl Müslümanlarsınız?

Aziz Türk Milleti;
İmam Hatip Okulları da Cumhuriyetin okullarıdır. Bu okulların açılış sebebi, çocuklarımız hem bilimi hem tekniği hem de dinimizi daha iyi öğrenip, iyi yetişmiş aydın Müslümanlar olmalarını sağlamaktır.
Zamanla bu okullar maalesef Siyasi Ümmetçi partiler tarafından “Arka Bahçe” olarak kullanıldılar. Bundan en büyük zararı da İmam Hatipliler gördüler!

Şimdi sizlere çok basit bir soru sormak isterim;
Son 21 senede, Türkiye hiçbir zaman görmediği kadar YOLSUZLUK-HIRSIZLIK-RÜŞVET olayları yaşadı. Biz bunların üzerine sizler adına gittik, gitmeye devam edeceğiz.
İçinizden biri, bugün devletin tepe noktalarında olup da, bu hırsızlıklara karşı çıkan, “Hırsızlık yapmayın” diyen bir tane olsun İmam Hatipli bürokrat-Diyanet Temsilcisi-Milletvekili-Bakan gördü mü? Göremezsiniz!

Hırsızlık- Yolsuzluk-Rüşvet-Sınav sorularının çalınması gibi yüz kızartıcı suçlara karşı çıkmayan, gördüğü bildiği halde sessiz kalan bir üst düzey hukuk adamı, İmam Hatip mezunu olsa ne olur, olmasa ne olur. Müslüman olsa ne olur, olmasa ne olur?
Önce insan olacaksınız, hakkı teslim edeceksiniz, kimsenin hakkının çalınmasına aracı olmayacaksınız, doğrunun yanında olacaksınız, adaletli olacaksınız, adam gibi adam olacaksınız, adam!

Sağlık ve başarı dileklerimle

28 Mart 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İMAM HATİP RUHU!
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin