1. Haberler
  2. DOĞRU Parti
  3. CHP VE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA

CHP VE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

14 Mayıs CB ve MV seçimlerinde AKP’nin ve MHP’nin “Oy Kaydırması” yapacakları bellidir. Çünkü, alışmış kudurmuştan beterdir. Oy aktarmayı bir defa yapan, bundan vazgeçemez. Tıpkı yankesicilerin, tırnakçıların, cepçilerin çalmaktan vazgeçemedikleri gibi.
MHP-Süleyman Soylu-Kayyımlar işbirliği ile yapılacak seçim hilelerini ve bunların engelleme yollarını yarın anlatacağım.

Bugün Türk Milletinin, hayat kuracak gençlerinin sınav sorularını çalmaktan utanmayarak gençlerin hayatını karartan, AKP-Cemaat Kalıntıları-CIA yetiştirmelerinin, “Dijital Devrime” ulaşmış (!) elemanlarının SEÇSİS Seçim Sistemi yoluyla “Oy Aktarma” yollarını anlatacağız. Bizim öngördüğümüz çözüm yollarını da yazacağız. Tedbir almak, oy aktarmalarını engellemek sizden.
Hadi çalışın bakalım.

Sistem güvenlik zafiyetleriyle içerden ve dışardan müdahalelere açık olduğundan, dünyada hiçbir ülke tarafından kullanılmaz.

Seçsis Seçim sistemi, YSK kontrolünde idi. AKP bu merkezi Adalet Bakanlığına bağladı ve başına da bir Yargıç atadı!
Seçsis, her kayıt sisteminde olduğu gibi besleme noktalarından (İlçe Seçim Kurullarından) veriler alır ve bir bütün olarak gösterir.
Sizce AKP neden “En kıdemli Yargıçların İlçe Seçim Kurulu Başkanı olmalarını engelledi ve kura ile İlçe Seçim Kurulu Başkanı olması kuralını getirdi?” Deneyimli Yargıçlara yanlış yaptırmak mümkün olamayacağı için olabilir mi?
Suç işleyen insanlara en ağır ceza verme yetisine sahip bu kıdemli Yargıçlar, bir ilçenin seçimini yönetmekten aciz olabilirler mi? Yoksa Yargıya sokulan genç AKP’li Yargıçlara “Seçim sonuçlarını istedikleri gibi bildirme” kabiliyetlerine ihtiyaç oldukları için mi?” Hırsız evin içinde olunca, insan her şeyden şüpheleniyor!
Bu veri besleme noktalarında, sandık seçmen tutanaklarındaki verileri sisteme besleyen veri mühendisleri bulunur. Bu veri mühendislerinin sisteme yaptıkları girişler ve her girişte ne yaptıkları ayrı bir kayıtta tutulur.
Buna “Log” kaydı denir. Log kayıtları, içerden veya dışardan girilerek sistemde yapılan değişikliklerin ayak izleridir. Dolayısıyla bir kişinin sisteme hangi saatte girdiği, ne kadar kaldığı, o sürede neleri değiştirdiği bu log kayıtlarında bulunur.

Dünyaca kabul edilmiş veri güvenlik standartlarında bu log kayıtlarının değiştirilmesi, silinmesi mümkün değildir. Ancak SEÇSİS’TE BU MÜMKÜNDÜR. Bu da en büyük güvenlik açığıdır. Seçsis, kendisine gelen verileri aynı anda Siyasi Partilerin sistemlerine aktarmak zorundadır.

Seçim günü, partilere veri aktarmasını iki-üç dakika kesen bir yetkili veri mühendisi, Seçsis üzerindeki kayıtları dilediği gibi değiştirebilir. Mevcut veya kullanılmadığı görülen oyları, dilediği parti hanesine aktarabilir. Normal şartlarda bu mühendisin hangi hareketleri yaptığı Log kayıtlarında sabittir.
Ancak Seçsis, yapısı gereği o mühendisin geri dönüp bu log kayıtlarını silmesine veya değiştirmesine izin vermektedir!

Bir örnek vermek gerekirse, seçim akşamında sonuçları girerken iktidar partisi tarafından korkutulan veya tatmin edilen(!) bir veri mühendisi, seçimde oy kullanmayan 1 Milyon vatandaşın oylarını, AKP hanesine, yani Erdoğan’ın hanesine yazabilir. Daha sonra log kayıtlarındaki delilleri yok edebilir.
Bu durumda değişikliğin kimin tarafından yapıldığı görülemez.
Bilgisayar Mühendisleri Odası, 2017 yılında yayınladığı geniş bir raporla bu güvenlik açığını belirlemiştir.

İki Genel Başkana ve “İtina ile Anayasa İhlal etmekte” usta YSK’ya uyarımız ve önerilerimiz;
-Log Kayıtlarının değiştirilemez bir şekilde, “ZAMAN DAMGASI” veya yeni teknik olanaklarla desteklenmesi.
-Seçsis kayıtlarının, eş zamanlı olarak, Seçsis Veri Mühendislerinin erişim alanı dışında bir yerde tutulması.
-YSK’da üye bulundurma hakkı olan partilerin, aynı zamanda seçim günü kesin sonuçlar alınıncaya kadar birer Bilgisayar Mühendisinin GÖZLEMCİ olarak bulundurmalarının sağlanması gerekir.

Sayın Genel Başkanlar;
Bu yazılanların doğruluğunu lütfen kendi arkadaşlarınıza yaptırmayın.
Bilgisayar Mühendisler Odası ve bu konuda yetkin özel kuruluşlara sorun.
Ayrıca, bu konudaki parti görevlilerinin, malvarlıklarının araştırılması, bu kişilerin aklanmasına yardımcı olacaktır…

Türk Milletinin iradesini, oy aktararak değiştirmeye kalkışmak, Anayasayı İhlal suçundan daha ağır bir suçtur. Adı, Milli İrade Hırsızlığıdır ve TCK 309’a göre ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vardır.

AKP’nin Türk Seçim Sistemine açtığı “KARA DELİKLERİ” sizlere aktarmaya devam edeceğiz. DOĞRU Parti olarak, bugün için elimizden bu kadarı geliyor!
Türk Milleti partilere milyonlarca lira “Hazine yardımı vermektedir.
Lütfen bu paraları, seçim hırsızlıklarını önlemekte kullanın, lütfen…

Sağlık ve başarı dileklerimle

07 Nisan 2023
Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
CHP VE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin