ASKIDA AKIL’DA NELER VAR?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Mevcut muhalefet partileri, ister 6’lısı ister 7’lisi, ülkeyi, yangın yerine çeviren fukaralıktan nasıl çıkaracaklarını söyleyemiyor!
DOĞRU Parti, “Yangına ilk müdahale” diyebileceğimiz çözüm önerilerini üretti ve Türk Milletinin emrine sundu. Çözüm önerilerimizden yararlanmak isteyen muhalefet partilerimize “Askıda Akıl” yöntemiyle vermeye amadeyiz.
İsteyen muhalefet partilerine, canlı olarak da anlatırız…

Ülkede yangın var. İnsanlarımız her gün ağırlaşan hayat şartlarında açlık ve sefaletle boğuşuyor. Nüfusun %83’ü yoksulluk sınırının altında kaldı. Bu grubun yarısı açlık sınırının altında. Nüfusun sadece %5’i bir eli balda, bir eli yağda,
çoğu da Saray’da! %12’si ihtiyaçlarının ancak bir kısmını karşılayabiliyor.
Türk Milleti bu durumdayken Erdoğan ve Davutoğlu’nun sırtımıza yükledikleri 10 Milyon sığınmacıya da bakmak zorunda bırakıldık.
Fukaralık, Erdoğan sayesinde hiç olmadığı kadar yaygın hale geldi…

-Seçilecek Cumhurbaşkanı, sistem değişinceye kadar mevcut yetkilerinin önemli kısımlarını, bir kararname ile TBMM’ye devretmelidir. Bir Bakan, “Bakanlar Kurulundan Sorumlu Bakan” olarak görevlendirilir. (Başbakan gibi)
-Ekonomideki yangını körükleyen, bilim ve akıldan uzak faiz kur politikalarından, Kur Korumalı Mevduat Sisteminden ve benzerlerinden, ilk gün vazgeçilecek.
-Merkez Bankası’na liyakatli kadrolar atanacak ve bağımsızlığı sağlanacaktır.
-İlk gün, köprü-otoyol-hava alanı-şehir hastaneleri için müteahhitlere ve asalak vakıflara ödemeler durdurulacak. (Uluslararası Denetim Şirketlerinin raporları esas alınacak)
-Elektrik Dağıtım şirketleri, başta hiçbir bedel ödemeden kamulaştırılacaktır.
-Şimdiye kadar verilmiş tüm maden ruhsatları askıya alınacak ve incelenecek.
-Bu kaynaklar can suyu olarak, ilk 15 günde çiftçiye-işçiye-memura- emekliye-hiçbir geliri olmayan ve sosyal yardımlarla yaşamaya çalışan vatandaşlarımıza-öğrencilerimize dağıtılacaktır.

-Enflasyonla mücadelede ilk önceliğimiz, gıda malları üretimindeki artışı sağlamaktır. Yandaşlardan kesilen para ile öncelikle, çiftçiye ucuz mazot desteği- ucuz elektrik- ciddi oranda gübre tohum ve ilaç desteği verilecektir.
Başta tahıl, yem bitkileri, Ayçiçek, Yağlı tohumlar, bakliyat, mercimek, soya, şeker pancarı ve seracılık gibi ürünlerde hızla miktar ve coğrafi planlamaya ve destekleme alımlarına yöneleceğiz.
Süt ve et üretimi için küçükbaş ve büyükbaş besiciliğinde süratle yem desteği ve alım desteği sağlayacağız. Köyde yaşayan ailelere ücretsiz küçükbaş ve büyükbaş hayvan dağıtılacak.

-İlk 15 günde Ziraat Bankası tamamen tarım sektörünün bankası olarak organize edilecektir. Çiftçi borçlarının faizi silinecek, ana para takside bağlanacaktır. Hacizler kaldırılacaktır. İlk üç ay içinde her köye 1 veteriner ve 1 ziraat mühendisi görevlendirilecek. (Yandaş müteahhitlere, asalak vakıflara, sığınmacılara, tarikat ve cemaatlere ödenen paraların sadece bir kısmı ile bu tarımsal destekleri sağlamak mümkündür.)

İlk 15 günde;
-Asgari ücretteki enflasyon erimesi telafi edilecektir. İlerleyen yılda asgari ücretin sefalet ücreti olması önlenecektir.
-En düşük emekli maaşı, asgari ücret seviyesine getirilecektir.
-Memur maaşlarındaki enflasyon erimesi giderilecektir.
-Yapılan sosyal yardımlar enflasyon kadar arttırılacaktır.
-Küçük esnaf ve Kobilere, bulundukları bölge ve iş alanına göre değişen KİRA ve ara girdi desteği sağlanacaktır.
-Sağlık çalışanları-Öğretmenler-Yargı mensuplarının maaşları, en kısa zamanda Milletvekili maaşına yakın bir seviyeye getirilecektir.
-Tüm ilköğretim öğrencilerine tablet, lise ve üniversite öğrencilerine bilgisayar, ücretsiz olarak verilecektir. Öğrenci evlerine ücretsiz internet hizmeti verilecektir.
-Anayasamızca yasaklanmış Tarikat ve Cemaatler, kapatılacaktır.
Bunlara ait tüm vakıflar-okullar-yurtlar-mülklerine el konulacak ve devlet tarafından işletilecektir.
-Eğitim ve Sağlık, kademeli olarak ücretsiz hale getirilecektir.

İlk Üç Ay’da;
-Devlet Planlama Teşkilatı ve AKP’nin kapattığı tüm teftiş kurulları açılacaktır.
Anayasal bir kurum olan Ekonomik ve Sosyal Konsey mutlaka çalıştırılacaktır.

DOĞRU Parti her alanda olduğu gibi ekonomi alanında da, çağa uygun, ülke yararını gözeten, insanı, refahını mutluluğu doğayı ve bütün canlıları önceleyen, Planlı Kalkınma ve Karma Ekonomik modeli uygulayacaktır.
Ulus Devlet, Üniter Yapı, Cumhuriyet’in değerleri, ve Atatürk İlke ve Devrimleri bizim için vazgeçilmezdir…

Not; Günlük yazı formatında, her şeyi yazmak mümkün değil! DOĞRU Parti’nin üç yıl süren çalışmanın ürünü olan tüm politikalarını, uygulamalarını ve Türk Milletine verdiği sözleri (dogruparti.org.tr) WEB sayfamızda bulabilirsiniz.

Sağlık ve başarı dileklerimizle
Rifat Serdaroğlu / 30 Mayıs 2022

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ASKIDA AKIL’DA NELER VAR?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin