ZEKA ÖZÜRLÜ BADEMLER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Ülkeyi yalanlarla, hayali uygulamalarla yönetmeye kalkarsanız, bugünkü gibi ülkede üretimi durdurmak zorunda kalırsınız. Bilimden, akıldan, planlamadan uzak “hallederiz abi” mantığıyla iş yaparsanız, evlere verilen doğalgazın kalitesini düşürüp doğalgaz yerine hava ile karışık gaz basarsanız milleti dondurursunuz, üstüne paralarını da çalmış olursunuz!

Ülkeyi ben yönetiyorum, ben ekonomistim diye hava atıp, cahil tüccar gibi
sağ cep kasa, sol cep muhasebe anlayışıyla iş yapmaya kalkarsanız, bugünkü gibi gidip duvara toslarsınız!
İktidarınıza hazır proje (Yapımı planlanmış, finansmanı dünya bankasından hazırlanmış) olarak bırakılan “Tuz Gölü Altına Yapılacak 1 Milyar metreküplük Doğalgaz Deposu” 2016 yılında bitecekti! Niçin bitirmediniz?
Hazine garantili işler gibi kazançlı (!) olmadığı için mi?

Ülkeye, Avrupa’nın en pahalı doğalgazını satarak vatandaşınızı kazıklayacaksınız, ama onu bile tedarik edemeyeceksiniz.
Türkiye’de tüm Organize Sanayi Bölgelerinde üretimi enerji kıtlığı nedeniyle durdurdunuz! Gaz ve elektrik kesilmesi, ulaşımın durması neden sadece bizde olur? Ülkeyi yönettiğini zannedenlerin, cehaletinden olabilir mi?

Dünyadaki acımasız rekabet ortamında, kendi sanayicinize stabil bir ekonomik ortam veremeyeceksiniz, ilkokul çocuklarının bile yapmayacağı sözüm ona ekonomik paketler uygulayıp, dünyaca tanınan ekonomistlerimize saç-baş yoldurtacaksınız, Merkez Bankası kasasını tarihinde ilk kez boşaltacaksınız ve rezervleri eksiye düşürüp, dövizi fırlatacaksınız. Bir de enerji yokluğunu bahane edip, sonra da hadi üretin, istihdam yaratın, ihracat yapın diyeceksiniz?
Yapabiliyorsanız gelin kendiniz yapın!

Umarım Türk Milleti sizlerin “Din Devletini” neden istediğinizi artık anlamıştır.
Çünkü sizin gibi zeka özürlüler hür dünya ile demokratik ortamda rekabet edemezsiniz, bilginiz görgünüz cesaretiniz yetmez!
Kendi insanlarınıza, özellikle Kadınlara neden hakaret ettiğiniz de anlaşılmıştır.
Çünkü sizler, demokrat değilsiniz. Kadın-Erkek eşitliğine inanmıyorsunuz, özgürlüklere, hür düşünceye, tartışmaya, akla ve bilime karşısınız!

Sizlere, kapalı toplum-düşünmeyen-sorgulamayan-araştırmayan-itiraz etmeyen-okumayan-cahil köleler lazım, değil mi? Sizler gibi zeka özürlülerin hükmedip saltanat süreceğiniz, sömüreceğiniz, çalacağınız tek devlet sistemi var, o da her türlü istismarı soygunu rahatça yapabileceğiniz, “Din Devleti.”
Çünkü “Din Devletinde” insanın, canının-malının-bugününün kıymeti yok ki!
Zavallı cahil insanları cennet ile kandırıp cehennemle korkutup, sömüreceksiniz!

Demokratik bir ülkede, 60 yaşında bir tarikat şeyhi, yaşları 6-7-8-9 olan bebelere defalarca tecavüz edecek, sonra Yargıtay, “Mağdurların rızası var” gerekçesiyle o sapığı beraat ettirecek ha! Demokratik toplum, hem o sapığı hem o yargıçları, hem de o hükümeti sokağa çıkarmaz!
Demokratik rejimde ilgili Bakanlık, bizdeki gibi “Bir kereden bir şey olmaz” diye bir rezilliğe yeltenmez, o çocukları ana-babalarından alır, “Siz ana-baba olmaya layık değilsiniz” diye bir daha da çocukların yüzlerini göstermez…

Anayasal hak ve sorumluluklarını bilen toplumlarda, Sedef Kabaş gibi yetişmiş, eğitimli, dünyayı bilen gazeteciyi, düşüncesini açıkladığı için tutuklayamazsınız.
Siz, Cumhurbaşkanı olarak, ağır eleştirilere bile tahammül göstereceksiniz. Kendi partinizde çalışan avukatları adalet sistemine sokup, onlara Adalet Bakanın emir vermesine izin veremezsiniz.
Siz üslubunuza dikkat etmek zorundasınız! Çünkü Anayasamıza göre siz Türk Devletinin başısınız. Bu sıfatınızla, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milletinin birliğini sağlamakla yükümlüsünüz. EYP gibi (ev yapımı patlayıcı) ne zaman patlayacağı bilinmeyen bomba gibi ortalıkta dolaşamazsınız.
Siz, belli bir süre için seçimle gelen ve süreniz bitince gidecek bir fanisiniz.
Sakın ola ki kendinizi Şah-Padişah-Sultan yerine koymayın. Size birileri öyle diyorsa, bilin ki sizinle dalga geçiyordur, inanmayın!

Türkiye Cumhuriyeti’ni, bir din devletine çeviremeyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın, bunu başaramazsınız. DOĞRU Parti olarak bizler buna izin vermeyeceğiz.
Neler yapacağımızı siz de, Türk Milleti de görecek…

Not; Sakın “zeka özürlü” sözünü hakaret olarak almayın. IQ testi isterim ve sizi dünyaya rezil ederim…

Sağlık ve başarı dileklerimle

Rifat Serdaroğlu / 25 Ocak 2022

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ZEKA ÖZÜRLÜ BADEMLER

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin