RAFTAKİ DEMOKRASİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

CHP Genel Başkanı 18 Şubat 2022 Cuma günü KRT TV’de şunları söyledi;
“Geçmiş 28 Şubat’ta demokrasi rafa kaldırıldı. Bu 28 Şubat’ta demokrasiyi raftan indireceğiz, 28 Şubat’ta ben de mağdur oldum, fişlendim!”

CHP Genel Başkanının kafasını, her biri çağdaş birer demokrat olan (!) Cihangir İslam, Mehmet Bekaroğlu gibi CHP’liler ile herbiri FETÖSEVER olan, FETÖ’nun toplantılarına katılan, FETÖ’nun uluslararası organizasyonlarında yer alan ve FETÖ’ya methiyeler düzen ittifak ortakları Akşener, Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu, Uysal oldukça karıştırmışlar. Dile kolay, aradan 25 yıl geçmiş.
Üstelik 25 senenin, 20 senesi İhvancı Siyasal İslamcı AKP’nin tek parti iktidarı ile yaşanınca, geçmişi bilmeyenler ve Cumhuriyet-Demokrasi-Atatürk sevgisi henüz ham olan kafaların karışması doğaldır.

Sayın Kılıçdaroğlu;
Siz 28 Şubat 1997’de, yani sizin dediğinize göre “Demokrasinin Rafa Kaldırıldığı” dönemde Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürü idiniz. 1999 yılında kendi isteğinizle emekli oldunuz.
28 Şubat 1997’de nasıl mağdur oldunuz da, demokrasinin rafa kaldırıldığı (!) dönemde iki yıl daha Genel Müdür koltuğunda oturabildiniz?

Cumhurbaşkanı Demirel’in Başkanlığında, Anayasal bir kurum olan Milli Güvenlik Kurulunun aldığı tavsiye kararlarını, her biri Anayasa ve Yasa emri olan bu kararları imzalayan ve 4 ay boyunca uygulayan Erbakan Hükümetini Askerler darbe ile mi istifa ettirdiler?

Kimler, demokrasiyi rafa kaldırdı? MGK mı, Erbakan mı, Askerler mi? Kim?
28 Şubat’ta TBMM çalışıyordu ve şu an sizin de içinde bulunduğunuz parlamento gibi “İşlevsiz” değildi. Öyle bir parlamentoydu ki, demokratik usullerle, şeffaflık içinde hükümet değiştirebilme iradesine sahipti.
Şimdi CHP milletvekilleri TBMM’de verdikleri soru önergesine yanıt alamıyor!
Nitekim, sadece usulsüz edinilen mal varlıklarını aklamak ve tarikatları devlete sokmak için kurulmuş o şer hükümetini indirmeyi, yerine bir koalisyon hükümeti kurmayı başarmıştı!

Sizin bu ifadenizin benzerlerini sürekli olarak AKP yöneticileri, FETÖ yayın organları, tarikat-cemaat basını, yani Cumhuriyete-Atatürk’e-Türk Ordusuna düşman olan “Karşı Devrimci Yobazlar” söylüyor.
28 Şubat 1997 için sizin söyleminiz ile Erdoğan’ın, Atatürk ve Türk Ordusu düşmanlarının, Siyasal İslamcıların, Bölücülerin- entel Liboşların- TESEV’cilerin-El-Kaidecilerin-İhvancıların, Hizbullahçıların sözleriyle aynı olması, Atatürk’ün kurduğu parti olan, CHP’nin Genel Başkanına yakışıyor mu?

“Ben Başbakan olacağım” diyen Akşener, demokrasiyi rafa kaldıran ekibin içinde var mı? 28 Şubat sonrasında, uygulamalarda hatalar-devlet zulmü yaşandı ise, İçişleri Bakanı olan Akşener’in Vali ve Emniyet Müdürlerine
“28 Şubat kararlarına harfiyen uyun” diye emir veren talimatlarının etkisi olabilir mi? (Bazı insanlık dışı uygulamaları ilerde yazacağım)

28 Şubat’ta demokrasi rafa kaldırıldı ise, AKP döneminde rafa kaldırılan ne idi?
15 Temmuz darbe girişimi sonrası sizin de koşa-koşa katıldığınız ve konuşma yaptığınız “Yenikapı Mitinginde” ve sonrası baskı döneminde siz neyi raftan indirdiniz?
Dönemin Başbakanı şimdi ortağınız Davutoğlu, 45 süren İstikşafi görüşmelerle Demokrasiyi ve Anayasayı bırakın kaldırmayı, paspas yapmadı mı?
7 Haziran-1 Kasım 2015 arası yaşanan katliamları da mı unuttunuz?
Erdoğan’ın karşısına önce Ekmeleddin İhsanoğlu’nu, sonra Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkartıp, Erdoğan’ın kazanmasına yol açarken,
siz Sayın Kılıçdaroğlu, Demokratik Hukuk Devletini rafa kaldırdığınızın farkına varmadınız mı?
Bizim yasalaştırdığımız 8 yıllık kesintisiz eğitimi kaldıranlarla, 4-6 yaşındaki bebelere Arapça ezberletenlerle beraber olup, hangi demokrasiyi getireceksiniz? Suudi Arabistan veya İran’daki gibi demokrasi mi?

Konuşmanızla Türk Milletine, Türk Ordusuna şerefle hizmet eden, yaşları 85-90 olan emekli komutanlara ve muhterem ailelerine bir darbe de siz vurdunuz! FETÖ’cu Yargıçların, Atatürk’e hakaret eden yargıçların tamamen kumpas ve ihaneti olan kararına sahip çıktınız.

ASSAM-SADAT-FETÖ gibilere en büyük desteği veren, Cumhuriyetin kurumlarının tahrip edilmesine sebep olan Davutoğlu- Babacan ile mi demokrasiyi raftan indireceksiniz? Türk Milletinin binbir emekle kurduğu PETKİM’e çöken SOCAR adlı şirkete, Erdoğan’ın eniştesinin %30 hisse ile, avantadan ortak olmasına izin veren AKP Larvaları ile mi demokrasiyi raftan indireceksiniz?

Sayın Kılıçdaroğlu;
Umarım içinde bulunduğunuz durumu görür ve yönünüzü Türk Milletine, Cumhuriyete ve Atatürk’e dönersiniz.

Saygılarımla!

Rifat Serdaroğlu / 20 Şubat 2022-Batman

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
RAFTAKİ DEMOKRASİ

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin