1. Haberler
  2. DOĞRU Parti
  3. KARS SAVUNMASI GİBİ OLACAK

KARS SAVUNMASI GİBİ OLACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Çoğumuz Kanada’nın Ontario Eyaletinde “KARS” adında bir şehir olduğunu bilmeyiz.
14 Haziran 1855’te (168 yıl önce) Rusların modern silahlara sahip Kafkas Ordusu Kars’ı kuşatır. Fakat Ruslar bir metre bile ilerleyemez. Çünkü az sayıdaki askerin yanında, sivil halk, kadınıyla, çocuklarıyla, yaşlılarıyla ölümüne direnmektedir.

Kuşatma, 105 gün sürer ve sonunda Ruslar geri çekilir.
O sırada İngiltere adına gözlemci olarak General Fenwick Williams, Kars’tadır. Kanada ise İngiliz sömürgesidir. Türklerin mücadele gücüne hayran olur ve şunları der; “Burada kadınlar, çocuklar, yaşlılar, askerlerle beraber savaştılar. Böylesi görülmedi. Türklerin gerçeği, Kartacalıların efsanesini geride bıraktı.
Kanada’da o sıralar Wellington adlı iki şehir vardı. Williams Paşanın önerisiyle, halkın da oybirliği ile şehre KARS adı verilir…

Aziz Türk Milleti;
Bu dakikadan sonra ne AKP ve MHP demokratik çizgiye çekilebilir, ne de Erdoğan “Anayasa Üstünlüğünü” ve “Hukuk Devletini” kabul eder.
Haram para ile şişmiş, devlet gücünü kendi gücü zanneden Türk Milleti düşmanı Cumhur ittifakının gözünü kan bürümüştür. Kendileri gibi düşünmeyenlere “İllet-Zillet” demekten çekinmemektedirler.

Bunların hakkından demokratik yollarla, birbirleriyle kavgalı 6’lı masa gelemez!
NATO artığı, Türk’ün adını Anayasadan çıkarmak isteyen, Tarikat ve Cemaatlerin dostu, Anayasamızın değişmez maddelerini kaldırmak isteyen, Neoliberal Tefecilerin adamı, Atatürk’ün İlke ve devrimlerini terk ederek “Biz değiştik” diyen beceriksizlerin yapacağı iş değildir.
Bu grup, “Light AKP” olarak tarihe geçecektir.

Bu organize suç çetesini, Türk Milletinin sırtına yapışıp kanını emen
Arap Sülüklerini, koparıp atma becerisini ancak Milli hassasiyetlere sahip, sadece Türk Milletinin emrinde olan, bağımsız, Atatürk çizgisinde Milliyetçi, uzmanlarla çalışmaya açık Türk Milletinin evlatları gösterebilir.

Önce, hukuk önünde mücadelemizi vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Adayları resmen açıklanınca, DOĞRU Parti olarak YSK’ya itirazda bulunacağız.
Teşkilatlarımız da, bulundukları illerde, YSK’ye iletilmek üzere iki gün içinde şahsen müracaat edecekler. Tüm demokratların, vatanseverlerin, YSK’ya sunulmak üzere İl Seçim Kurullarına “Erdoğan Aday Olamaz” başlığıyla müracaat etmeleri şarttır.

Tıpkı “Kurtuluş Savaşı” sırasında her gece on binlercesi yakılan “Çoban Ateşlerini” Anadolu’da yakmalıyız. Bu mücadele, aynen Kars Savunmasında olduğu gibi, tüm Türk Milletiyle verilecektir.
Atatürk’ün, Türk Milletine verdiği “Egemenlik Türk Milletinindir” bayrağını, saraydan geri alacağız ve Atatürk İlke ve Devrimlerini, Türk Devletine yeniden etkin kılacağız.

Öylesine bir mücadele vermeliyiz ki, yavrularımız ve gelecek nesillerimiz hem bizlerle gurur duysunlar hem de bu cennet vatanda, dünyanın saygın, akıl ve bilimle donanmış zengin ve yardımsever özgür bireyleri olarak yaşasınlar…

Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene, Değişmeyene…

Sağlık ve başarı dileklerimle

28 Ocak 2023
Rifat Serdaroğlu

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
KARS SAVUNMASI GİBİ OLACAK
Yorum Yap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin