HELALLEŞEREK BİTMEK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Sizce, “Türban” konusu TBMM’de kabul edilecek bir maddelik kanunla yasal bir zemine oturtulabilseydi, Erdoğan bunu şimdiye kadar yapmaz mıydı?
Ana Muhalefet Genel Başkanı ve ekibi bunu bilmeyecek kadar anayasadan uzak olabilir mi?

Türkiye’de “Kürtçe ve Arapça” eğitim veren çok sayıda Medrese ve binlerce apartman medresesi, apartman kilisesi kaçak olarak faaliyet gösterip gençlerimizi zehirlerken, 4-6 yaşındaki bebeler kaçak kurslarda birer Taliban militanı gibi yetiştirilirken, CHP ve MHP’nin “Diyanet Akademisi” denen “Askerlikten Muaf Arap Milliyetçiliğini Yayma Kurumuna” TBMM’de EVET oyu verirlerken, 3 Mart 1924 tarihinde 430 sayılı kanunla kabul edilen “Tevhid-i Tedrisat” yani “Öğrenim Birliği Yasası”ından haberleri olmaması mümkün mü?

Tüm bunları yapanların 1961 ve 1982 Anayasalarında koruma altına alınan, “Devrim Kanunlarının Korunması” maddesini ihlal ettiklerinin farkında olmaması olacak şey mi?

O zaman Kemal Bey ve 6’lı masa neden böyle yapıyor?
6 elemanın üçünün “Davutoğlu-Babacan-Karamollaoğlu” Erbakan’ın “Milli Görüş geleneğinden geldiklerini zaman içinde eskiye doğru gelişerek (!) özellikle AKP larvalarının “İhvancı-Siyasal Ümmetçi” çizgiye geldiklerini ve 6’lı masanın stratejisti- ekonomisti olduklarını görüyoruz.
Uysal’ı en iyi kendisi “Türkiye’nin Said-i Nursi gibi bir lidere ihtiyacı var” diyerek, anlatıyor zaten!
Eh, Kılıçdaroğlu’nun da, Said-i Nursi’nin kitapları için konulan yayın yasağını Anayasa Mahkemesine yaptığı itiraz sonucu kaldırdığını, Abdullah Gül ve Bahçeli’nin isteğiyle Atatürk’e en ağır hakaretleri yapan, Ekmelettin’i Cumhurbaşkanı Adayı yapmasını kendi sesinden dinlemedik mi?

Oldu mu size 5! Ya altıncısı, yani Akşener?
Onu da, Genel Başkan Yardımcısı yaptığı Prof Bahadır Erdem’i “F. Gülen’in Türkiye’ye gelişi, “Humeyni’nin Tahran’a gelişinden daha kalabalık olacak” diyen FETÖ’cuyu hala yanında tutmasından, daha net anlatacak bir kanıt var mıdır?

Bu masanın yaptıklarına niçin şaşırıyorsunuz ki? Yıllardır bu politik figürleri ve bunların fikir babalarını sizlere anlatmadık mı? Ama koca koca insanlar, gazeteciler bizi neyle suçladılar?
“Muhalefete, muhalefet ediyorsunuz, yapmayın bunlar ehven-i şer’dir, önce köprüyü geçelim. Siz AKP’ye mi çalışıyorsunuz!”
Ha Cumhur İttifakı, ha 6’lı İttifak! İkisi de, renkleri farklı ama aynı iplikten dokunmuş kumaş gibidir…

Kılıçdaroğlu’nun helalleşme kervanı bundan sonra, hangi durağa uğrayacak,
onu da yazalım!
Sırada, “Öğrenim Birliği Yasasının Değiştirilmesi” teklifi ile Eğitim Dili olarak Türkçenin yanında Kürtçe ve Arapçanın okutulması gelecek. (Öcalan’ın önerisidir)

Daha sonra ise, “Avrupa Birliği Yerel Yönetimler Birliği Yasası” nın daha önce koyduğumuz itirazlı maddelerinin kaldırılarak kabul edilmesi gelecek. (Öcalan’ın önerisidir)

Sonra da “Her PKK Kongresinde oy birliği ile istenen Eşit Vatandaşlık” talebi önünüze konacaktır.

Eğer Türk Milleti gerçekleri görmez ve emperyal devletlerin (ABD-İngiltere) elemanları olan bu iki ittifakı sandığa gömmezse, önümüz çok karanlık!

Aziz Türk Milleti;
Tarihe not düşmek için bunları yazıyoruz. Bu söylenenlerin aksini iddia edecek herkesle, başta 6’lı İttifakın Genel Başkanları ile, kamuya ve medyaya açık ortamlarda konuşmaya hazırız.

Elbette ki;
Anayasamızın ilk 6 maddesine, Atatürk İlke ve Devrimlerine, Cumhuriyete layık olacak bir Cumhurbaşkanı Adayına ve Demokratik Parlamenter sisteme sahip çıkacak, tüm Türkiye’yi kucaklayacak, birleşik akla- ilme-çağdaşlığa- özgürlüklere saygılı bir Cumhurbaşkanı Adayını Türk Milletine emanet edecek yeni bir ittifak kurma çalışmalarımızı da bizlere yakışır şekilde sonlandıracağız.

Yarın, yetiştirebilirsek DOĞRU Parti olarak, önümüzdeki dönemde yapılacak olanları açık-net olarak anlatacağız. Yeter ki Türk Milletini bir kez ayağa kaldıralım. Türk Milleti isterse bir günde dünya değişir, dünya!

Sağlık ve başarı dileklerimle

07 Ekim 2022
Rifat Serdaroğlu

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
HELALLEŞEREK BİTMEK!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin