Türk Milleti, derhal ama derhal AKP iktidarını demokratik yöntemle görevden uzaklaştırmalıdır. “Gemi azıya almak” diye bir deyimimiz var! Azgınlaşıp söz dinlemez hale gelmek anlamına gelir!

Çünkü AKP, artık ne Anayasa ne Yasa, ne Hak ne de Hukuk dinliyor!

Erdoğan, dün söylediğini, ertesi günü inkar ediyor. Bunu da gayet normalmiş gibi yapıyor! Bir cümle kuruyor, bankacılık sistemini alt üst edebileceğinin, suç işlediğinin farkında değil.
Erdoğan ve Haznevi tarikatı şeyhinin avucunun için öpen Adalet Bakanı, Anayasamızın 138’nci maddesini eziyor, çiğniyor, çöp kutusuna atıyor!
“Sedef Kabaş’ı tutuklayın” anlamına gelen beyanat veriyorlar, Yargı bu beyanları emir kabul edip anında yerine getiriyor!
Aydın bir Türk Kadını, bir anne hapse atılıyor!

İstanbul Emniyet Müdürü, sanki AKP İlçe Başkanı imiş gibi, İmamoğlu’nun görüntülerini yandaş basına servis ediyor! İnsanların özel hayatının gizliliği ilkesinin korunmasını güvence altına alan Anayasamızın 20’nci maddesini eziyor, çiğniyor, çöp kutusuna atıyor!

Kamu yöneticilerinin, vatandaşların nerede bulunduğu bilgilerini yandaş basına veren Emniyet yetkililerinin, aynı bilgiyi terör örgütlerine veya kişilerin hasımlarına vermeyeceklerinin bir garantisi var mı?
Peki, İstanbul Valisinden bu konuda bir soruşturma var mı?

CB, Bakan, Vali, Emniyet Müdürü devlet olanaklarını partileri veya kişisel çıkarları uğruna kullanırlarsa, alt kademedeki emniyet mensupları ne yapmaz?

İstanbul’da, çeşitli milletlere mensup kaçakların çeteleriyle işbirliği yapan polisler, her türlü işkence, adam kaçırma, tahsilat, soyguna karışıyor!

Bir ülkenin iç güvenliğinden sorumlu Bakanlar, uyuşturucu kaçakçılarıyla poz, poz fotoğraf verirlerse, polisler ne yapmaz ki?

Aziz Türk Milleti;
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denen bu ucube sistem çöktü, altında hepimiz kaldık!
İtibar kaybettik, hür dünyadan dışlandık, gri listeye atıldık, fakirleştik, yoksullaştık. Hala kafamıza dank etmedi mi?

Tek Adam olarak, başımızda bir Atatürk olsa veya Einstein, Tesla gibi süper zekalar olsa hadi katlanalım. Ama “Faiz sebep, enflasyon sonuç” diyen, bayat simitleri akşamdan ucuza alıp, gece buhara tuttuktan sonra taze diye vatandaşı kazıklayan ilkel akıllar bizi yönettiklerini zannederken batırıyorlar.
Rakip ittifaka bakıyorsunuz, 11 yıl FETÖ’ya kendini kullandırmış, sorumluluğundaki bankaların soyulduğunun farkına varmamış, siyasi hayatı boyunca tek başına hiç seçim kazanmamış primitif siyasetçilere mahkum musun be güzel milletim?

Hadi bi silkin, kendine gel, öz evlatlarını gör artık!
Yetmedi mi çektiğin çileler, ıstıraplar, yaşadığın ölümler, acılar!
Bak sana bu cennet vatanı armağan eden Büyük Atatürk, ne diyor;
“Benim Türk Milletime, Türklüğün geleceğine ait ödevlerim bitmemiştir. Sizler onları tamamlayacaksınız. Siz de, sizden sonrakilere benim şu sözümü tekrar edin. Özgürlük, Gelecek, Hürriyet, her şey adaletle gerçekleşir…”
Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene!

Sağlık ve başarı dileklerimle

Rifat Serdaroğlu / 28 Ocak 2022