TUZLA SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFİ”VİRA BİSMİLLAH”DEDİ

featured
Balıkçılar, beş aylık aranın ardından hazırlıklarını tamamlayarak yeniden denizle buluştu.
1 Eylül itibari ile başlayan av sezonu Nisan’a kadar sürecek.

Pandemi önlemlerinin denizlerdeki hareketi azaltması nedeniyle balık çeşitliliğinin fazla olması bekleniyor. S.S. Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi tarafından, yeni balık avı sezonu açılış programı düzenlendi. Balıkçılar yeni sezona kurban keserek dualarla “Vira Bismillah” dedi.

Tuzla Su Ürünleri Kooperatifi Balıkçı Barınağında düzenlenen programda  Kooperatif Başkanı Tamer Çakıroğlu ve yönetimi hazır bulunurken, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Liman Başkanı Burhan Kuş, CHP Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, Demokrat Parti Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran, İlçe Tarım Müdürü Serkan Varlı, Tuzla Amatör Balıkçılar Derneği, Mahalle muhtarları, kooperatif ortakları ve amatör balıkçılar katıldı.

“Yeni sezonu umutla bekliyoruz”
Tuzla Su Ürünleri Kooeratifi Başkanı Tamer Çakıroğlu, 5 aylık aranın ardından yaz boyunca teknelerinin ve ağlarının bakımını yapan balıkçılarımız gün itibari ile yüzde 98’i bakımlarını tamamladı. Balıkçılarımızla birlikte sezonu umutla bekliyoruz.”

“Kazasız belasız ve bereketli olsun”

Yönetim Kurulu ile birlikte 2020 -2021 Balık Avlama Sezonun hayırlara vesile olmasını, “Kazasız, Belasız ve Bereketli” geçmesini diliyoruz. Ortaklarımız, Balıkçılarımız ve Barınağımızda konaklayan misafirlerimizin destekleri bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. Balıkçılığın gelişmesi için özellikle bilimsel yöntemlerle tespit edilmiş kurallara muhakkak uymamız gerekiyor. Bereketini sunan bu deniz gün gelip hiçbir şey vermemeye başlayacak. O zaman iş işten geçmiş olacak. İş işten geçmeden sadece balıkçılar olarak değil bütün toplum olarak elimizi taşın altına koymamız gerekir.

Sonuç alabilmek için toplumsal olarak çözüme katkıda bulunmak gerekir. Tabi ki balıkçılarımızın da yapması gereken önemli bir görev var, yasak avlanma kurallarına riayet etmek.  Bütün balıkçılarımız denize açıldılar ve nasiplerini, kısmetlerini arayacaklar. Bizler de kendilerine ‘rastgele’ diyoruz. Hep birlikte ‘Vira Bismillah’ diyoruz. Yeni sezonumuz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

7-029.jpg2-289.jpg

 

t2-001.jpg

5-074.jpg

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin