İmamın Çöküşü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Kafaya takke, üstüne cübbe, suratına sakal… Her köşe başına bir cami, her bölgeye yatılı kurslar, karanlık medreseler… Bilimden, sanattan, hakikatten uzaklaşmış bir toplum… Ve imamların tecavüzlerine uğrayan çocuklar…

Uşşaki tarikatının şeyhi Fatih Şağban (Nurullah) denilen pisliğin 12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzü, on binlerce vakadan açığa çıkabilmiş olanı sadece. Ve bunu açığa çıkaran savcı, belli ki henüz beynini tarikat ve cemaatlere kaptırmamış cesur yürekli biri.  Malum, uzunca bir süredir devletin iliklerine kadar sızmış olan tarikatlar, yargının çalışmasını engellemekte ve bu tip vakaların üstünü örtmekte çok maharetliler.

Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esergül Balcı, üç yıl önce sahada yaptıkları araştırma neticesinde “Eğitimde Tarikat ve Medrese Gerçeği” isimli bir rapor yayınladı. Buna göre Türkiye’de bir milyon çocuğun tarikat kıskacında olduğu görünüyor. FETÖ’den ders alınmamış olacak ki AKP iktidarı döneminde gerici tarikatlara verilen destek aynen devam ediyor. Üstelik tarikatların devlete sızmanın yanında, silahlandığı iddia ediliyor.

En önemlisi de çocukların bu tarikatlara neredeyse “seks kölesi” olarak hibe edilmesi. İnternette onlarca, yüzlerce haber ve görüntü var. Çocuk taciz ve tecavüzleriyle ilgili dava dosyalarının haddi hesabı yok.

Sadece kanun gücüyle çözülemeyecek olan bu toplumsal çürümenin sonucu, çocuk yaşta kirletilen beyinler ileri yaşlarda dehşet saçmaktadırlar. Sorgulamayan beyinler yaratılmaktadır. Biat eden beyinler…

İmamın makamı her şeyin üstündedir. İmamın dediği, yaptığı sorgulanamaz. Müridin malı, mülkü, hatta özel yaşamı bile imama teslimdir. Bu şekilde yaşayan müritler neredeyse imamlarına tapınmakta, sürünerek ayaklarının dibine gitmekte, garip dini ritüellerle sallanmakta ve bütün hayatlarını başka hiçbir şey üretmeden geçirmektedirler.

Bunların İslam Dini ile hiçbir alakaları yoktur. Zira İslam’da zaten Allah ile kul arasında hiçbir makam ya da kişi bulunmaz. İşte bu yüzden eğitimli insanlardan rağbet göremeyen sapkın imamlar, kendilerine tapınan bir cahiller ordusu yaratmaya çalışmaktadırlar.

Ve işte bu yüzden Prof. Dr. Yaşar Nuri ÖZTÜRK gibi gerçek İslam alimlerini, eğitim görmüş ilahiyatçıları asla sevmediler. Çünkü alimler, geri kalmış Müslüman dünyasına bir neşter vurup, sahte imamların gerçek yüzünü ortaya çıkardılar.

Ey imam! 21. yüzyılda hiçbir şeyin üstünü örtemezsin. Yarattığın karanlığa, yarattığın karanlık kişiler tarafından gömülürsün. Üstelik o küçük çocukların ahını alır, öyle gidersin…

Ayça Yılmaz

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İmamın Çöküşü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin