DOĞRU PARTİ KURULDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu ve arkadaşlarının başlattığı Çoban Ateşi Hareketi, kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na vererek Doğru Parti adıyla siyasi hayatına başladı.

Kartal’dan iki isim kurucular kurulunda.

Demokrat Partiden istifa eden Kartal Demokratlar Birliği Başkanlığını yapan Sedat Özkan ve ANAP eski ilçe Başkanı Hasan Okhan Okumuş Doğru Parti’nin kurucuları arasında yer aldı.

Serdaroğlu  Başkanlığında kurucular kurulu Anıtkiabir’i ziyaret etti.

Basın açıklaması yapılarak partinin kuruluşu resmen ilan edildi.

Aziz Türk Milleti,

Bugün buraya, varlığımızın temeli olan çağdaş Türkiye Cumhuriyetine ve Yüce Atatürk’e, dünümüze, bugünümüze ve yarınımıza olan görev ve sorumluluk bilinciyle geldik.

Partimiz, Doğru Parti, Türk Milletinin ihtiyacından, içinde bulunduğu karanlıktan, siyasi çıkmazlarımızdan doğmuştur. Ülkemizi kaçak saraylardan diplomasız yöneten tek adam rejimine teslim etmeyi asla kabul etmeyecek halk iradesinden doğmuştur.

Bugün buraya, ülkemizde hem iktidardan, hem muhalefetten ümidini kesmiş milyonların sesi olmak için geldik. Oy verecek bir parti bulamayan, ekonomik buhranların içinde kaybolan, adaletten, sağlığa, eğitimden, istihdama çaresizlik içinde çırpınan, çevre talanından, yolsuzluğa her alanda hakkı yenen bir halk çoğunluğunun, gençlerin, kadınların, çiftçinin, işçinin, işsizin, esnafın, köylünün, kentlinin sesi olmaya geldik.

Bizler, bugünden itibaren, dehası, cesareti, askeri yetenekleri ve devlet yönetim sistemi ile dünya liderleri arasındaki yerini ilk günkü gibi koruyan büyük önder Atatürk’ün kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilke ve kurumlarına bağlı, milletin egemenliğini esas alan ve ‘Yurtta barış, dünyada barış’ felsefesi ile hareket edecek bir partinin neferleriyiz.

Bizler, Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın, birlik, beraberlik, barış, kardeşlik, huzur içinde ve eşit yaşamak istediğini biliyoruz ve bunu tesis etmek için yılmadan, durmadan çalışacağımıza and içiyoruz.

Bundan böyle bu ülkede din, dil, ırk ayrımı yapılmadan; Alevi, Sünni, Kürt, Çerkez ayırmadan barış içinde, huzur içinde, refah içinde yaşamak için siyaset yapma vakti gelmiştir. Unutmayınız ki, Türk Milleti demek, bu topraklarda yaşayan herkes demektir.

Genç kardeşim; sana sesleniyoruz, gel bu ülkeden ümidini kesme, gel sahip çık!
Genç kardeşim, kadın arkadaşım gel beraber bu ülkeyi bu karanlıklardan hep birlikte kurtaralım.

Gelin Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetecek, yeni dünyaya taşıyacak ve layık olduğu yerde olmasını sağlayacak, çağdaş, bilimin, sanatın ve kalkınmanın öncüsü, milli ve manevi değerlerimize saygılı, üreten, paylaşan, onurlu millet-güçlü devletimizi yeniden yaratacak genç, dinamik kadrolarımızı hep birlikte kuralım.

Gelin laik, sosyal hukuk devletimizi yeniden inşa edelim; şanlı Cumhuriyetimizi şanıyla yaşatalım. Biz 30 Ağustos Zafer Bayramını yasaklayanları değil, kefen bile bulamayacağını bilerek, vatan topraklarını kanıyla sulayanları sayıyoruz.

Doğru Parti, tıpkı Türkiye Cumhuriyeti gibi önce Türk Gençliğine, kadınlarına, analarına emanettir. Tüm halkımıza çağrımızdır: Gelin, doğrudan yana olalım, doğru olalım, ülkemizi hep birlikte güzel günlere, doğru bir geleceğe taşıyalım.

Tüm kamuoyuna, Türk Milletine saygılarımızla.

Doğru Parti
Ankara, 25 Ağustos 2020

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, açık hava

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
DOĞRU PARTİ KURULDU

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin