YARGILAMAK YETMEZ, ASMAK LAZIM!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki insanın kıymeti yok!
İnsanın değerinin olmadığı bir yerde devlet, adalet, ahlak, saygı ve huzur yoktur!

Bu ülkede bir Cumhuriyet Savcısı, kendine CİMER’den gelen bir ihbar üzerine soruşturma başlatıyor ve 14 yaşında bir çocuğu evinden polis gücüyle aldırtıyor, çocuk için Cumhurbaşkanına Hakaret iddiasıyla 11 ay 20 gün hapis talebiyle dava açılmasını istiyorsa, o ülkede bu duruma suskun kalan herkes yargılanmalıdır. Bu ülkede insanlık ölmüş demektir!

Dün, “Cumhurbaşkanına Hakaret” suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemesinde davam vardı. Ülkeyi yönetenlere verdiğimiz öğütler, Savcılar tarafından hakaret olarak algılanmış! Bugün de var. Ankara’daki Savcı, aynı beyanatı “CB’nına Fiili Saldırı” olarak algılamış! Bu yüzden Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacağız? Esasında bizim gibileri sadece yargılamak, mahkeme koridorlarında süründürmek yetmez. Bizim gibilerin cezası çok daha ağır olmalı…

Bakanlık gibi en üst görevlerde defalarca bulunup da, bir defa olsun “Devlet Tesislerinde” konaklamayan devlet adamı olur mu? Böyle bir adamın yüzüne bakmayacaksınız!

Eleştiri, akıllı insanlara verilecek kıymetli bir armağandır. Hele sizden deneyimli biri tarafından yapılıyorsa! Ülkede işlerin düzgün gitmesi için yöneticileri eleştirmek sadece bizde fiili saldırı oluyor! Televizyon ekranından fiili saldırı nasıl oluyorsa artık! Dillerini koparacaksın, bizim gibilerin!

Düğünde verilecek hediye ve takılara karşılık veremeyecekleri için, eşiyle beraber iki erkek çocuklarını, gizlice hastanede sünnet ettiren Sağlık Bakanı olur mu? Selam bile vermeyin böylelerine!

Dede-baba malı iki büyük çiftlik, yüzlerce dekarlık arazileri satarak, namusuyla ülkesine hizmet eden adam mı olur? Her yerde yuhalayacaksınız böylelerini!
Siyaset yaparak Kuşadası’nda çiftlik satın alan üstelik tapusunu da yanında çalışanın üzerine yapanı ve onun peşine takılan siyaset zavallılarını, tek yüzükten milyarlarca dolarlık servet edinenleri ise her yerde alkışlayın, yakışır…

Her zaman devletinin yanında durmuş, devlet ve millet düşmanlarıyla boğuşmuş, bunlar için ailesiyle beraber hapisle, ölümle bedel ödemiş devlet adamı olur mu? Asın böyle adamları!
Devletten ihale alıp, kazandığının yarısını PKK’ya veren işadamı-siyasetçileri, din tüccarı seccade şeytanlarının kucaklarında onların haram paralarıyla politika yapan siyasetçiler var ya! Hah işte onları başınızın üzerinde taşıyın…

Yıllarca siyasette bulunup, devletin önemli kademelerinde görev yapmış, darbelere hesap vermiş, hakkında bir tane bile yolsuzluk iddiasında bulunulmamış adam olur mu yahu? Atın böyle adamı!
Babası memur, kendisi memur olup da, marinalar,-oteller-benzin istasyonları-milyarlarca dolarlık uyuşturucu parası sahibi olan, saraylarda gezen siyasetçiler var ya, hah işte onlara hürmet edin, saygı gösterin…

Yıllarca devlet görevi yapıp, hakkında koruma kararı bulunmasına rağmen, devletin bir polisini bile koruma olarak istemeyen devlet adamı olur mu? S.ktiredin böyle adamı, size yaramaz!
Allah’ı kandırmak için gittiği Cuma namazına bile yüzlerce korumayla giden haramzadeleri alkışlayın! Hele, hiçbir devlet görevi olmadığı halde, babasının forsundan yararlanıp, devletin araçlarıyla konvoy halinde gezen veletler var ya, onların önünde eğilin…

Her zaman Türk Milletinin bölünmez bütünlüğüne, ulus devlete, üniter yapıya, Cumhuriyete, Demokrasiye ve Atatürk’e bağlı olan devlet adamlarını sakın televizyonlarınıza çıkartmayın!
“Suriye’deki bütün oluşumlar, gruplar etnik, mezhep, dini bir ayrım gözetmeksizin Türkiye’nin dostudur. Yani HTŞ, İŞID, PYD,PKK ile rahatça işbirliği yapılabilir” diyen kişi ile, Cumhuriyetin tüm eserlerini satan kişiyi sürekli televizyonlarınıza çıkarın. Hatta onlarla ittifak yapın…

Atatürk’ün Ordusunda şerefleriyle görev yapan Komutanları, zindana değil yerin yedi kat dibine gömün! Ama, Atatürk’e ana-avrat küfreden yobazları ziyaret eden komutanları Bakan yapın, hatta Cumhurbaşkanı yapın…

Sonra dönüp beraberce ülkemize bakalım ve “Ne oldu bize” diye düşünelim!
Yıllardır söyler dururuz. Sizler yani Türk Milleti olarak, her şeyin sahibi olanlar, kaderinize el koymazsanız, itip kaktığınız adamlar olarak bizlerin de yapacağı bir şey olmaz. Her zaman ömrünü, tüm varlığını Türk Milletinin huzuru için harcayacak insanları bulamayabilirsiniz.

Evet DOĞRU Parti, Türk Milletine her hal ve şartta doğruları söyleyecek ve koruyacaktır. Bunun için kurulmuştur ve kuvvacılardan, inanmış vatanseverlerden oluşmuştur. Ama marifet iltifata tabidir.
Sizler, eğer inanıyorsanız ona da mutlaka sahip çıkmanız gerekir, seyretmek yetmez…

Sağlık ve başarı dileklerimle

Rifat Serdaroğlu / 10 Şubat 2022

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YARGILAMAK YETMEZ, ASMAK LAZIM!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin