Elazığ’daki cemaat yurdunda intihar eden tıp fakültesi öğrencisi Enes KARA’nın vefatı Türkiye’nin gündemine uturdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Doğru Parti Genel Başkanı Rifat SERDAROĞLU, partisinin tarikat/cemaat yapılanmalarına ilişkin görüşünü Anayasa’ya dayandırarak şu açıklamada bulundu:

“Anayasa Madde 174;
ANAYASANIN HİÇBİR HÜKMÜ, TÜRK TOPLUMUNU ÇAĞDAŞ UYGARLIK SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKARMA VE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN LAİKLİK NİTELİĞİNİ KORUMA AMACI GÜDEN, AŞAĞIDA GÖSTERİLEN DEVRİM KANUNLARININ, ANAYASANIN HALKOYU İLE KABUL EDİLDİĞİ TARİHTE YÜRÜRLÜKTE BULUNAN HÜKÜMLERİNİN ANAYASAYA AYKIRI OLDUĞU ŞEKLİNDE ANLAŞILAMAZ VE YORUMLANAMAZ. (Tevhidi Tedrisat Kanunu-671 S.K- 677 S.K-743 S.K Md;110-1288 S.K- 1353 S.K- 2590 S.K- 2596 S.K) (Bu kanunlarla, Laiklik ve Türk Ulusunun irfanı garanti altına alınmak istenmiştir.)

Aziz Türk Milleti;
Toplumun vicdanında yıllardır biriken bir öfke, Enes Kara adlı yavrumuzun intiharı üzerine patladı. Tarikatların-Cemaatlerin ve bunların öğrenci-abla-abi yurtlarının ve evlerinin kapatılması Anayasa emridir.
DOĞRU Parti olarak bu konuda da öncülük görevimizi yerine getirdik.
Parti Programımızın (Yol Haritası) 182’nci sayfasında, siyasi sorumluluk aldığımızda bu konuda ne yapacağımız yazılmış ve Türk Milletine söz verilmiştir.

DOĞRU Parti Programından; (Özet)
“Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri ‘Allah’la Aldatma’ yöntemiyle dindar insanları mezhep-tarikat-cemaat tuzağıyla parçalara bölüp çatıştırdılar.
Kur’an’ın özündeki İslam, anlamından uzaklaştırılarak, çağ dışı dernek ve vakıfların, tarikat-cemaat ve tekkelerin uydurma ve kaçak kurslarının kontrolüne geçti.
Bu amaçla öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığı Anayasal kurum olmaktan çıkarılacak, Anayasaya aykırı tüm tarikat-cemaat ve benzerleri kapatılacaktır. Cemaat ve Tarikatlara ait öğrenci yurtları- evler-kaçak kurslar derhal kapatılacak ve devlete devredilecektir…”

Aziz Türk Milleti;
Şu an Türk Tarihinin önünde, bir yol ayrımındayız.
Ya bir ailenin, onların kirli parasının ve çetesinin boyunduruğuna girip Ortadoğu’nun bir çadır devletine dönüşeceğiz, ya da Büyük Atatürk’ün bizlere emanet ettiği çağdaş, inançlı, gelişmiş, itibarlı bir devlet olarak devam edeceğiz.

Bunu anlamanın en belirgin yöntemini aşağıya yazıyoruz. Ülke yönetimine talip olan Muhalefet Partilerinin Genel Başkanlarını imzaya çağırıyoruz.
Her şey Türk Tarihinin önünde olsun.
Genel Başkanlar, kendilerinin ve partilerinin tutumunu net olarak belli etmek zorundadırlar.
Buna imza koyan Genel Başkanlar, senin gerçek dostundur aziz Türk Milleti!

“Aziz Türk Milleti;
Bizler aşağıda imzaları olan Genel Başkanlar, iktidar sorumluluğu aldığımızda, Anayasaya aykırı tüm cemaat-tarikat ve bunların yan kuruluşlarını kapatacağımıza, tarikat-cemaatlere ait öğrenci yurtları-evleri ve kaçak kursların devletleştirileceğine, kamuoyu önünde söz veriyoruz…”

 

TBMM’de Milletvekili bulunan partilerin Genel Başkanları;Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Gültekin Uysal

Ahmet DavutoğluAli Babacan M. Sancar/P. Buldan Muharrem İnce

Erkan Baş Ümit Özdağ

DOĞRU Parti olarak bizler imzamızı, programımıza yazarak atan ilk partiyiz.
Hangi Genel Başkanların imzaladığını kamuoyuna duyuracağız.
Ayrıca seçim tarihi belli olduğunda tüm gazete ve televizyonlarda Türk Milletinin takdirine sunacağız.”

Haber: Ayça YILMAZ