1. Haberler
 2. Politika
 3. Prof. Dr. İlyas YILMAZER: Ovalarımızdan Otoyol geçirdiler! CHP’den gecikmeli Erken Seçim çıkışı! Ekonomi Bakanı % 60 faizi kime ödetecek?

Prof. Dr. İlyas YILMAZER: Ovalarımızdan Otoyol geçirdiler! CHP’den gecikmeli Erken Seçim çıkışı! Ekonomi Bakanı % 60 faizi kime ödetecek?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Prof. Dr. İlyas YILMAZER ile 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında CHP-AKP arasında gerçekleşen görüşmeler, Erken Seçim‘i gecikmeli olarak gündemine alan CHP’de gerçekleşmesi beklenen Tüzük Kurultayı, Türkiye’de Rantsal Dönüşüm ve DEPREM bahanesiyle imara açılan OVALAR, Sığınmacı/Göçmen/Mülteci sorununun yol açtığı sosyal patlama ve provokatif olaylar üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

SÖYLEŞİ: Prof. Dr. İlyas YILMAZER / Ayça YILMAZ 

(Youtube kanallarına ABONE olmak ücretsizdir. Kanalımızı açtığınızda, ABONE OL butonuna tıklayarak abone olabilirsiniz.)

SONSÖZ GAZETESİ

CHP’nin ivedilikle Yapacağı İki Konu (1/2) 

1/2. Dünya kamuoyuna noterden onaylı olarak aşağıdaki açıklamayı yapın ki;  

 1. Ülkemizin öz varlıklarının satışı dursun,  
 1. Eşsiz doğamız maden, HES vb. ilkelliklerle yok edilmesin ve de  
 1. RTE beslemelerine kaynak bulamasın. Bu durumda bu beslemelerinden tek kişi etrafında kalmaz. Bu açıklama yabancı elçiliklere ve temsilciliklere kapak yazısıyla ve resmi olarak (Türkçe/İngilizce) sunulsun. 
 1.  Eğitim başta, yoksulluk, yolsuzluk, erdemsizlik ve cehalet/ihanet kaynaklı tüm sorunlar son bulsun. Tekil sorunlarla uğraşmak yerine kaynağını kurutun.  
   
    
   
  Dünya kamuoyuna 
   
  RTE 1982’de kurulan fakülteden 1981’de mezun oldum diye hazırlattığı sahte diplomayla darbe yaparak devleti ele geçirmiştir. Dolayısıyla altına imza attığı hiçbir ulusal/uluslararası sözleşme geçerli değildir. 
   
    
   
  Ana Muhalefet Partisi CHP + imza koymayı kabul eden tüm partiler  

CHP’nin ivedilikle Yapacağı İkinci Konu (2/2) 

2/2. RTE Darbelerinin Anatomisi/Anatomy of RTE Pulses veya benzer başlıklı KİTAPÇIĞIN Türkçe ve İngilizce olarak ve kaynakçası belirtilerek hazırlatması. 

Araştırmacı yazar, gazeteci, iletişimcileri Kurulu: Sayın Barış’lar, Timur Soykan, Ergun Poyraz, Soner yalçın, Tuncay Mollaveisoğlu, Merdan Yanardağ, İbrahim Varlı, Levent Gültekin, Ayça Yılmaz, İsmail Saymaz, Emre Kongar, Sadık Usta ve benzeri iletişimci, filozof, hukukçu ve toplumbilimciler….  

1. Hukukçular:  

Sayın Sami Selçuk, [Sabih Kanadoğlu-Vural Savaş: ışıklar içinde uyusunlar], Abdurrahman Yalçınkaya, Süheyl Batum, Salim Şen, Ahmet Zeki Üçok, İbrahim Kaboğlu vb.   

Editörler (Düzenleyiciler):  

Sayın Sadık Usta (çevirmen, tarihçi ve yazar), Prof.Dr. Emre Kongar, Özdemir İnce (Şair, yazar, çevirmen ve gazeteci), Mustafa Balbay ve benzeri. 

RTE’nin 3/132 esas numaralı dava dosyası) nedeniyle çektiği cezanın ayrıntısı 

 1. Zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturduğu (3/132 esas numaralı dava dosyası) nedeniyle çektiği cezayı “şiir okuduğu için ceza aldı” yalanıyla algı yarattı. Oysa bu tür suçluları işleyenlere dünyanın hiçbir ülkesinde devlet görevi verilmez.  
 1. Hüseyin Karakullukçu (RTE’in yakın dostu ve teyze oğlu?): Danıştay başkanlığına seçilen Kullukçu, Tayyip Erdoğan’ı ceza almaktan kurtaran karara imza atmıştı. Tayyip Erdoğan, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı’nın hakkında verdiği soruşturma izninin iptali için Danıştay’a başvurdu. Erdoğan’ın başvurusunu 2’nci Daire görüştü. Danıştay başkanı olan Hüseyin Karakullukçu ve Kamuran Erbuğa”nın da aralarında olduğu heyet oy birliğiyle, soruşturma iznini kaldırdı. 
 1. Fetö’ye “Ne istedin de vermedik?”  
 1. Mühürsüz oyların sayılması……… …..  

….. ……. 

(v) Ergenekon-Poyraz uydurma davaları 

(y) 27 kez canlı yayında BOP eş-başkanı olduğunu övünerek söylemesi,  

(z) tarikatlar meselesi (1925’de bu bağlamda çıkarılan yasalar),  

(v) 6 yaşındaki çocuğun ırzına geçilmesi,  

(y) Ensar vakfı ve benzeri tarikat yurtlarında erkek çocukların ırzına geçilmesi ve  

(z) benzeri yüzlerce konuyu belgeli olarak içerecek bu kitapçık acilen hazırlatıp tüm belgeleriyle birlikte kamuoyunun bilgisine sunulmalıdır. En çok satan kitaplardan olmazsa tüm harcamaları üstleniyoruz. 

Sn. Ayça hanım teşekkürler. Sn. CHP yönetimi tek tek sorunlarla uğraşmayın. Kaynağını kurutunuz (Ek I-II). Eğitim başta olmak üzere 22 senedir süre giden yoksulluk, yolsuzluk, erdemsizlik ve cehalet/ihanet kaynaklı tüm sorunlar son bulsun. Saygılarımızla,

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Prof. Dr. İlyas YILMAZER: Ovalarımızdan Otoyol geçirdiler! CHP’den gecikmeli Erken Seçim çıkışı! Ekonomi Bakanı % 60 faizi kime ödetecek?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin