Nihat Genç yazdı: Millitetçi aydınların cehaleti ve ihaneti! Doğru Parti’den İliç’e destek mesajı geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Yazar Nihat Genç‘in Veryansın Tv’de kaleme aldığı “Milliyetçi aydınların cehaleti ve ihaneti” başlıklı yazısına Doğru Parti’den yanıt geldi. Doğru Parti, Nihat Genç‘in “Sayın mangalda kül bırakmayan sözüm ona milliyetçiler, sayın Celal Şengör ve susmaya devam eden uluslararası maden şirketinin köpeği medyamız ve aydınlarımız ve siyasi partilerimiz!” sözlerinin ardından, İliç için destek mesajı paylaştı. 

Yazar Nihat Genç, Veryansın Tv’de kaleme aldığı “Milliyetçi aydınların cehaleti ve ihaneti” başlıklı yazısında, Türkiye’nin ikinci en büyük altın madeni sahası olan ve siyanür sızıntısıyla gündeme gelen Erzincan İliç’te Anagold Madencilik’in yarattığı tehdite dikkat çekti.

Söz konusu maden şirketinin yüzde 80’inin Amerikalıların, yüzde 20’sinin de Çalık Grubu’na ait olduğuna ve savaşlarının temelinde maden kaynaklarının ele geçirilmesi amacı yattığına dikkat çeken Genç, “Madenlerin millileştirilmesi bağımsız Cumhuriyet’in kökenidir!” ifadelerini kullandı.

Genç, “Madene karşı ‘milliyetçiyim’ diyen aydınlardan yine ses yok ama mangalda kül bırakmayan yine onlar!” diye seslendi.

‘SAVAŞLARIN TEMELİNDE MADEN KAYNAKLARININ ELE GEÇİRİLMESİ YATMAKTA’

Nihat Genç’in İliç için seslendiği yazıya, Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun’dan yanıt geldi. Doğru Parti’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Genç, ‘Milliyetçi aydınların cehaleti ve ihaneti’ başlıklı yazınıza Doğru Parti (Enerji, tabii kaynaklar ve enerjiden sorumlu) Genel Başkan yardımcısı olarak aynen katıldığımızı ifade etmek isterim. Bizler madencilik konusunda uyarılarımızı ve yapılması gereken hususları 2020 yılından beri sayın Genel Başkanımız Rıfat Serdaroğlu ve ekibi olarak her platformda detaylarıyla dile getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Yazınızda belirttiğiniz üzere emperyal güçlerin gerek ortadoğu da, gerekse dünyanın diğer yerlerindeki savaşlarının temelinde maden kaynaklarının ele geçirilmesi amacı yatmaktadır. Ortadoğu üzerindeki oyunları ayrıca ele almak gerekir. Çünkü; orada BOP uygulamaları gereği afişe olan büyük İsrail projesine hayatiyet kazandırma amacı maalesef son aşamasına doğru hızla ilerlemektedir.

‘AKP VE BİLEŞENLERİ YABANCILAŞTIRMAYA İHMANDARLIK YAPTI’

Ulu önder Atatürk ….. Madenlerimizi millileştirerek yabancı şirketlerin sömürüsüne son verdi. Ancak yerli ve milli olduklarını iddia eden AKP ve bileşenleri yabancılaştırmaya mihmandarlık yaptı. Bu konularda parti olarak düşüncelerimizi aktaran yazılar ve Partimizin yol haritasını size ileterek parti olarak hassasiyetlerimiz konusunda sizi bilgilendirmek isterim. Ulus olmanın temelinde yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızın korunması esası düşüncenize katılmamak mümkün değildir.

‘KATI BİR TUTUM SERGİLEDİK’

Yazınızda ‘Sayın mangalda kül bırakmayan sözüm ona milliyetçiler, sayın Celal Şengör ve susmaya devam eden uluslararası maden şirketinin köpeği medyamız ve aydınlarımız ve siyasi partilerimiz!’ ifadenizi Doğru Parti olarak biz gerek İliç, gerek Ordu, gerek Ergani bakır ve gerekse tüm çevre ve insanımıza zarar veren madencilik faaliyetlerinin yapılmaması konusunda katı bir tutum sergiledik. Ancak gerçekler maalesef sizin de söylediğiniz gibi satılmış medya ve emperyal güçlerin uşaklığını yapan işbirlikçiler tarafından sansürleniyor.

Doğru Parti olarak yetki ve söz sahibi olmamız durumunda;

1. Tüm özelleştirmelerde peşkeş çekilen kurumlar yerli firmalar sorumluluğunda devletin denetim ve kontrolünde olacak şekilde yeniden düzenlenecektir.

2. TVF lağvedilecektir

3. Ulu önder Atatürk’ün 1929 yılı itibarıyla uyguladığı “tüm madencilik faaliyetleri” yerli firmalar tarafından yürütülecektir.

4. BOR ve TORYUM gibi stratejik ürünler asla 3.şahıslara devredilmeyecektir.

5. Akkuyu NGS şu anda çevre ve insanımız geleceğini yok edecek atıklara sebep uranyum yakıtlı ve ilk kez Türkiye’de uygulamaya alınacak VVR-1200 reaktörleri yerine yüzde 5 Uranyum, yüzde 95 Toryum karışımı yakıt özellikli reaktörlere dönüştürülecektir. Ayrıca meteorolojik bilgilere göre deniz suyu sıcaklığının ortam sıcaklığından fazla olan dünyada ilk NGS özelliğinde olması da manidardır.

6. Tüm altın altın arama ve işletme faaliyetleri iptal edilecek, yeni müracaatlara asla izin verilmeyecektir. Çünkü; çevre ve insanımıza geri dönüşü olmayan zararları yanında ekonomik olarak da bir anlam ifade etmemektedir. Şöyle ki; 42 ton altını yerli firma dahi çıkarsa devlete katkısı sadece fındık ihracatından elde edilen gelirin dörtte biri kadardır.

7. Madenlerimiz asla ham madde olarak ihraç edilmeyecektir. Çünkü; hammadde satmakla zengin olunsaydı Afrika ülkeleri bu durumda olmazdı.

8. Elektrik ve doğalgaz dağıtım ve tedarik hizmetleri devlet tarafından yapılacaktır. Böylece vatandaşlara 12.35 cent karşılığı fatura edilen elektrik bedeli maksimum 5 cent karşılığı fatura edilecektir.

Bunlar; milli ve yerli olmanın gereği olup, Cumhuriyetin kurucu değerlerini koruma yanında Atatürk’ün ilke ve devrimlerine yeniden hayatiyet kazandırma temelli Doğru Parti’nin anlayışını belirten hususlardır. Arzu edilmesi halinde detay bilgi vermeye ve/veya sizler aracılığıyla düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.” ( VERYANSIN TV)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Nihat Genç yazdı: Millitetçi aydınların cehaleti ve ihaneti! Doğru Parti’den İliç’e destek mesajı geldi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin