KARARSIZLARIN KARAR MERKEZİ…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Değerli vatandaşlar, ülkemiz insanı yaşadığı bunca sıkıntılara rağmen, muhalefet partilerine olan güvensizliği nedeniyle istemeye istemeye de olsa AKP’ye oy vermiştir. Yangın yerine dönen ülkemiz de muhalefet partileri ise yangının küllerini üflemekle meşgul. Görünen o ki, Türkiye’de kaybeden kabullenmeyi ve kendini sorgulamayı, kazanan da seçim sonrası toplumun tümünü kucaklamayı maalesef beceremiyor. Çıkar çemberinde yer alan saray ve eşrafı hariç, sadakat ölçüsü çerçevesinde geçim derdinde olan ve bireysel beklentileri olmayan kerhen destek aldığı seçmen kesimi AKP iktidarının,  Atatürk’ün kurduğu Laik Cumhuriyetin yıpratılması noktasında  dini ve milli duygular üzerinden algı yapmasını toplum için bir tehlike olarak  görmemiş ve desteklemeye devam etmiştir. 

Ancak, karşılık beklemeden iyi niyet ile AKP’ye oy veren bu kesim seçimler sonrası yapılan acımasız zamlar ve arttırılan vergiler altında ezilince, yaptıkları hatanın telafisi için yerel seçimlerde aksi yönde hareket eder mi? hep birlikte göreceğiz. Bildiğiniz üzere kamuoyu araştırma şirketleri her konuda araştırma yapmakta ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. 29.Eylül.2023 günü Ruşen Çakır’ın Moderatörlüğünde MetroPOLL Araştırma Başkanı Prof. Özer Sancar ile yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının seçmeni ve partileri nasıl etkilediği ve muhalefetin durumu konulu söyleşisini büyük bir dikkatle dinledim. Bu söyleşinin ana özeti milletin siyaset ve siyasetçiden soğuduğu ve yerel seçimlerde sandığa gitmeme eğiliminin yüksek olacağıdır.

Yerel seçimlere giderken iktidar ve muhalefet partilerinin tamamında ciddi düşüşler olduğu yapılan anket çalışmasıyla ortaya konmuştur. Bu çalışmada iktidar ve muhalefet partilerinin tamamının oy oranlarında düşüş, kararsızların oranında ise ciddi bir artış ile %33.7 olduğu ifade edilmiştir. Yani, toplumun büyük bir kesiminde İktidar ve muhalefet partilerinin tamamının samimiyetsizliği ve halkı aldattıkları anlayışının hakim olduğu görülüyor. Yani, Toplumun muhafazakar, seküler, milliyetçi ve etnisiteyi ön planda tutan kesimleri, destekledikleri partilerin sorunlara çözüm olmadığına olan inancıyla kararsızlar kategorisinde yer aldıkları görülüyor.

Bu tablo bize, toplumun önceliğinin vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını idame ettirme arzusu olduğunu gösteriyor. DOĞRU PARTİ toplumun bu arzusu doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğü ittifakın bir parçası olarak kararsız kesimin umudu olacaktır. Tıpkı 2002 seçimlerinde olduğu gibi bir sonuç yeni seçimde neden yaşanmasın ki.

DOĞRU PARTİ, kurucu değerler doğrultusunda toplumun her bir bireyine eşit mesafede sorunların değil çözümlerin merkezi olacak bilgi ve deneyimli kadrolarıyla ülkemiz ve insanımızın menfaatleri doğrultusunda uygulayacağı projelerle kararsızların KARAR merkezi olacaktır.                                                                                                                7.Ekim.2023

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
KARARSIZLARIN KARAR MERKEZİ…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin