GÜÇ SAVAŞLARI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Değerli vatandaşlar, AKP iktidarları döneminde yargı ve kolluk kuvvetlerini, hasret kaldığını belirttiği FG ekibine teslim ettiği hepinizin malumudur. Daha sonra tek karar verici sisteme geçilerek yargı, yasama ve yürütme işlevsiz hale getirildi.  İstediklerini elde edince aralarında güç savaşı başladı ve sonuçta FETÖ terör örgütü adıyla birçok masum insan zulme uğradı. Bu günlerde ise yüksek yargı organları arasında yaşanan yasa tanımaz tutum aslında AKP’nin yargısal kaos üzerinden beslenme ve istediği düzeni kurma savaşıdır. Tüm bu savaşların kaybedeni ise hep milletimiz ve ülkemiz olmuştur, olmaktadır.

Anayasamızın 153. Maddesi, AYM  kararlarının kurumları ve kişileri bağladığını açıkça ifade etmesine rağmen Yargıtay 3.Ceza Dairesi tarafından “AYM’nin kararına uyulmamasına ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına” karar vermesi, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir hukuk skandalıdır. Bir yargı organının, Anayasa’nın hükümlerini tanımadığı ülkemizde hangi hukuk, hangi anayasal haktan bahsedebiliriz. Anayasanın paspas edildiği ki bu ilk değil, hangi yatırımcı neye güvenerek ülkemize gelir ve yatırım yapar? Finansın güvende olmadığı bir ülkeye kim parasını aktarır?

Değerli vatandaşlar, bir diğer konu ise mülkiyet hakkınızı elinizden alacak ve kamuoyunda “rezerv alan kanunu” olarak bilinen “7471 Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 9.Kasım.2023 günkü Resmî Gazetede 32364 sayı ile yayınlanarak yürürlüğe girmesidir. Sivil toplum kuruluşları ve bazı muhalefet partilerinin eleştirilerine de konu olan bu kanun ile atalarımızın ”DÜNYADA MEKAN, AHİRETTE İMAN” sözündeki “MEKAN”, sözde dindar olduğunu söyleyenler tarafından yok ediliyor.

Geçmişte yaptıkları özverili çalışmaların sonucunda  bir ev sahibi olan vatandaşların bugün rant açısından kazanç getiren kendi mekanında yaşama şansı elinden alınıyor. Bu yasa kapsamında konutları alınacak vatandaşlara; konutun değeri, yeni verilecek konut değerinden düşülecek kalan kısım için vatandaş borçlandırılacak. Vatandaşın borcunu ödememesi durumunda bu yeni konutu da hazineye devredilecek. Yeni ev için istenen bedeli ödeme durumu olmayanlar ise “mekansız” vatandaşlar arasındaki yerini alacaklardır. Neyse ki imanımız sağlam ! ahirette bir yerimiz var…

DOĞRU PARTİ temsilcileri olarak, AKP iktidarının asıl amacına ulaşmak için adım adım merkezinde insanımızın olmadığı tüm bu çarpık uygulamaların karşısında olduğumuzu, iktidarımızda, güç savaşlarında AKP’nin ülkemiz ve insanımıza verdiği kayıpların hukuk önünde hesabının sorulacağını belirtmek isterim. DOĞRU PARTİ sorunların parçası değil, çözümlerin adresi olacaktır.                                                                                               14.Kasım.2023

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
GÜÇ SAVAŞLARI

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin