1. Haberler
  2. Köşe Yazıları
  3. GÖR, DUY ve HİSSET

GÖR, DUY ve HİSSET

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Değerli vatandaşlar, AKP kongresi açılış konuşmasında sayın Erdoğan enerji, eğitim, ulaştırma, sağlık ve adalet alanlarında iktidarlarının 22 yılda yaptığı hizmetlerde başarılı olduğunu, kendilerini eleştiren muhalefeti ise bu hizmetleri görmüyor ve duymuyorlar diyerek eleştirdi. Erdoğan konuşmasında başarıyı, yapılan hizmetlerin sayısal artışlarına bağlıyor ancak bu yapıların işlevsizliklerini ne yazık ki ya göremiyor ya da göz ardı ediyor. Betonlaşmayı başarı olarak görmesi beni şaşırtmıyor, bu sayede birileri zengin oluyor ancak yapılan hizmetlerin vatandaşlara olumsuz yansımalarını ya dikkate almıyor ya da önemsemiyor. Nasıl mı?

Vatandaş hastaneden randevu alamıyor, çareyi özel hastanelerde aramak zorunda kalıyor. Aynı durum eğitimde yaşanıyor, yaptıkları binalar ve üniversitelerin sayısını arttırmayı başarı olarak görüyor ancak eğitim sisteminin çöktüğünü görmüyor. Okulların birçoğu imam hatip yapıldığı için insanlarımız çocuklarını evine yakın istediği bir devlet okuluna gönderemiyor. Çareyi özel okullarda aramak zorunda kalıyor. Yani, parası olanların sağlık ve eğitim hizmeti aldığı, geri kalanların ise sisteme teslim edildiği bir Türkiye var. 

Erdoğan’a soruyorum; Hastane, köprü, otoyol, tünel  ve havaalanı gibi hizmetleri başarı hanesine yazarken gelecek nesilleri borçlandırmanızı hangi haneye koyacaksınız? Elektrik kWh ücreti 4-5cent civarında iken yaklaşık 14cent karşılığı vatandaşa fatura etmenizi başarı olarak mı görüyorsunuz? Kuvvetler ayrılığının(Yargı, Yasama ve Yürütme) günümüz başkanlık sisteminde bağımsız olduğu söylenebilir mi?  Cevabınız evet ise bu ancak antidemokratik bir başarı olabilir.

Ayrıca, iktidarların görevi ihtiyaç duyulan hizmetleri yapmaktır. AKP iktidarları da görevi gereği bu hizmetleri yapmıştır. Ancak; yapılan bu hizmetlerin bedellerinin halkın sırtına yüklenmesi, nimetlerinin yandaş/paydaş olarak anılan saray ve eşrafı tarafından paylaşılma sı gibi gerçekler, Erdoğan’ın beceri olarak lanse ettiği binaların ardına gizleniyor. Bakınız;

  • Adliye binaları var içerisinde hukukçu yok adalet yerlerde sürünüyor,
  • Hastaneler var içerisinde doktor yok hastalar tedavi olamıyor,
  • Okullarımız var içerisinde öğretmen yok geleceğin nesli eğitilemiyor,
  • Enerji santralleri var sahibi milletimiz değil,
  • Otoyol-havaalanı-tünel ve köprü var geçmeyenler, uçmayanlar geçiş garantileri nedeniyle gelecek 30 yıl boyunca borçlandırılmış durumda.

Daha ne diyelim ki tüm bu olumsuzlukları insanlarımıza yaşatmasına rağmen yapılaşmayı başarı kabul eden bu iktidar için başarısızlık nedir acaba!

Değerli vatandaşlar, başarı ne söylendiğine değil ne yapıldığına göre ölçülür. Yani, yönetimin iyi veya kötü olması bizi değil muhatabını ilgilendirir. Bizi ilgilendiren yapılanların ülkemiz ve insanımız üzerindeki yansımasıdır. Yansımaya baktığımızda her alanda çöküş yaşanmasına, ülkenin yangın yerine dönmesine, alım gücünün yok edilmesine, ücretlerin adil dağılımdan uzaklaşmasına, çiftçi ve sanayicinin üretimden çekilmesine, istihdama dayalı üretim mekanizmalarının çarçur edilmesine sebep olan bu yönetimin ülkeyi iyi yönettiği ve başarılı olduğu söylenebilir mi? 

DOĞRU PARTİ olarak, AKP iktidarının halkımızı canından bezdiren uygulamalarını sayılar ardına gizleyerek adeta aptal yerine koymada başarılı olduğunu görüyor, duyuyor ve hissediyoruz. Biz DOĞRU PARTİ kadroları tüm bu gerçeklerin farkındalığı içerisinde halkımızın haklı serzenişlerini duyuyor, çektiği sıkıntıları hissediyor ve iktidara başarılı olmak istiyorsa

DUY, GÖR ve HİSSET önerisinde bulunuyoruz.                 9.Ekim.2023

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)   

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
GÖR, DUY ve HİSSET

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin