1. Haberler
  2. Öne Çıkan
  3. AZERBAYCAN TOPRAĞINI SAVUNMAK, TÜRKİYE’Yİ SAVUNMAKTIR

AZERBAYCAN TOPRAĞINI SAVUNMAK, TÜRKİYE’Yİ SAVUNMAKTIR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

VATAN PARTİSİ PENDİK İLÇE BAŞKANI MEVLÜT USTA
ERMENİSTAN’IN, AZERBAYCAN’A SALDIRISI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

Öncelikle tehdidin kaynağını doğru saptamalıyız. Ermenistan’ın, Azerbaycan’a saldırısının arkasında Amerika vardır. Amerika, Ermenistan’da önce turuncu devrimi yaptırdı; arkasından başa getirdiği Soros’un, ‘Ermenistan Açık Vakfı Üyelerini’ iktidar koltuğuna oturttu. Açık Vakfı Üyesi, Amerika’nın has adamı Paşiyan Başbakan yapıldı.

SALDIRININ AMACI

Karadeniz’den Dağlık Karabağ, Ege, Doğu Akdeniz, Libya, Suriye ve Irak’ın kuzeyi üzerinden Hürmüz Boğazına kadar Türkiye’ye ve genel olarak bölgemize yönelik saldırıların arkasında ABD ve İsrail bulunmaktadır. Ermenistan da bugün ABD’nin kışkırtmasıyla bu saldırılara kalkışmaktadır.
Ermenistan’ın bu saldırıları, Türkiye’yi Karadeniz, Doğu Akdeniz, Libya, Fırat’ın Batısı ve Doğusu üzerinden tehdide bir de Kafkaslar’dan tehdidi gündeme getirmiştir. Karadeniz’deki tehdidin 2018 Kasımındaki ABD-Ukrayna anlaşmasıyla Türk Akımı engellemeye yönelik olduğunu özellikle görmek zorundayız.
Türkiye, üç cephede savunma durumuyla karşı karşıya getirilmektedir. Bu gerçek de göstermektedir ki, Ermenistan’ın saldırısı, ABD, İsrail, Yunanistan, Fransa, Suudi Arabistan vb cephesindendir ve bu ülkelerin kışkırtmalarıyla bağlantılıdır.

TEK ÇÖZÜM VAR

Tek çözüm, Amerika’nın tehdit ettiği bölge ülkeleri ile birlikte hareket etmektir. Türkiye ve Azarbaycan’ın, Rusya, Abhazya, İran, Irak, Suriye, Lübnan, Filistin, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere Asya’nın derinliklerine kadar uzanan geniş bir ittifak birikimi bulunmaktadır. Bu gizil gücü değerlendirecek bir strateji kurmak ve siyasetler üretmek, günün görevidir.

VATAN PARTİSİ’NİN ACİL ÇÖZÜMÜ

Karadeniz Akdeniz Dostluk ve Barış Planı
• KKTC, başta Rusya olmak üzere bölge ülkeleri tarafından tanınmalıdır.
• Abhazya, başta Türkiye olmak üzere bölge ülkeleri tarafından tanınmalıdır.
• Türkiye ve Rusya, Ermenistan’ın Karabağ’daki işgaline son vermek üzere ağırlıklarını koymalıdırlar.
• Kırım’ın Rusya Federasyonu toprağı olduğu başta Türkiye olmak üzere bölge ülkeleri tarafından tanınmalıdır. Böylece Türk Akım’ın güvenliği garanti altına alınmalıdır.
• İran’ın toprak bütünlüğüne yönelik her girişime karşı bölge ülkeleri ortak tavır almalıdır.
• Rusya’ya, İran’a, Türkiye’ye, KKTC’ye, Abhazya’ya ve bölge ülkelerine yönelik ambargo ve yaptırımlara karşı ortak tavır alınmalıdır.
• Doğu Akdeniz’de bölge ülkelerinin ortak güvenliği sağlanmalıdır.

SONUÇ

Azerbaycan ve Türkiye’nin, ittifak potansiyelini değerlendirmesi güvenliğimiz ve başarı açısından bir denklemdir. Amerika tehdidini görmeyen, bölge ülkeleri ile bizi karşı karşıya getiren anlayışlar yanlıştır.
Azerbaycan’a saldırı, Türkiye’ye saldırıdır. Vatanımızı savunmak başta öz kuvvetimize güvenmek ve birliği sağlamaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
AZERBAYCAN TOPRAĞINI SAVUNMAK, TÜRKİYE’Yİ SAVUNMAKTIR

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin