ÖZRÜ, KABAHATİNDEN BÜYÜK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

Kartal’da Asırlık Ağaçlar Betona Kurban Edildi haberimizden sonra;

Aferin demek isterdim Genç Çevreci,Hayvansever Belediye Başkanı Yüksel’e.

Kartal Belediyesinin yaptığımız habere duyarlı kalması yerel basına teşekkür etmesi Kamuoyuna resmi internet sitesinden bilgi paylaşması şeffaflık adına olumlu.

Kamuoyunu bilgilendirin Kartal’da daha güzel işler yapılmasını bekleyen burada yaşayan her bir bireyin hakkı olduğunu unutmadan parti rozetini çıkararak yapın.Artık Kartal’da  seçim zamanı verilen projelerin kitapçıklarda kalmamasını isteyen sorunların daha da büyüdüğünü düşünen Kartal’lı komşularımızda bize Gazetelerimize şikayetlerini bildiriyor.

Komşu İletişim Hattından Daha Hızlı Çalışıyoruz.

Kartal Belediyesi haberimizden sonra internet sitesinden bu duyuruyu yapmış.Bakın dikkatinizi çekerim.

1.Müteahhit tarafından şifahi olarak verilen ne demek?

2.Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü;  Hatırlatma değil işin başında dur.

3.Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Ağaçlar gitti ..!

4.Zabıta Müdürlüğü ve

5.Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ilişkilerinizi sağlam tutun;

Bundan sonra hiç olmazsa kalanları koruyalım binalar yıkılırken kesilen Ağaçlara para cezası şu kadar deyip gitmeyin,yıkılan binaları iyi kontrol edin.

BASINA VE KAMUOYUNA

19.8.2020 15:40:05
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Özel şahıs mülkiyetinde olan ve 19/04/2013 tadilat tarihli 1/1000 ölçekli Kartal Güneyi Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında “konut alanı”nda kalan Kartal İlçesi, Karlıktepe Mahallesi, Yurttaş Caddesi, No: 10 adresinde ve 11465 ada / 10 parsel sayılı yerde bulunan taşınmaza ilişkin olarak, maliki tarafından riskli yapı tespit raporu yaptırılmış olup; bahse konu rapor, 17/02/2020 tarihinde Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nce denetlenerek onaylanmıştır.

Sonucunda “riskli” olarak tespit edilen ve riskliliği kesinleşen (itiraz süresi tamamlanmış) 206382 yapı kimlik numaralı binaya ilişkin olarak mevzuat kapsamında tahliye ve yıkım ile ilgili maliklere tebligatlar yine Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüzce yapılmıştır.

Söz konusu binanın yıkımına ilişkin olarak ilgilisi tarafından 11/09/2018 tarihli ve 48673 sayılı dilekçe ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzden “Ağaç Durum Raporu” istenmiş olup; 25/10/2018 tarih ve 23999 sayılı yazı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün “Ağaç Durum Raporu”na göre tüm ağaçların korunması gerektiği bilgisi ilgilisine verilmiştir.

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün görev ve yetki alanı kapsamında evrak bazında takip edilen sürece ilişkin, riskliliği kesinleşen binaların ivedilikle yıkımı önem arz etmekte olup; bu kapsamda maliki tarafından 14/07/2020 tarih ve 22492 sayılı dilekçe ile Yıkım Ruhsatı müracaatı yapılmış; asbest durumu ile enerji altyapı bağlantılarının kesilmesi ve yıkımı gerçekleştirecek müteahhidin taahhüdü de dikkate alınarak 12/08/2020 tarihinde Yıkım Ruhsatı, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüzce düzenlenmiştir.

İşbu kapsamda düzenlenen yıkım ruhsatına istinaden yıkımın gerçekleşeceği başlangıç tarihi, yıkımın sorumlusu müteahhit tarafından şifahi olarak verilen 18/08/2020 tarihinde yapılacağı bilgisi üzerine söz konusu adrese, ilgili tarihte Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ekiplerimizce gidilmiş; yıkıma ilişkin hatırlatmalar ve gerekli uyarılar yapılmıştır.

Ancak; korunması gereken ağaçların tahrip edilerek ortadan kaldırıldığına dair gelen şikayetler üzerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğümüz ekiplerince, ilgili adrese gidilmiş olup; söz konusu “Ağaç Durum Raporu”na göre korunması gereken ağaçların, iş makinesi ile tahrip edilerek ortadan kaldırıldığı tespit edilmiştir.

Kartal Belediyesi olarak, yurttaşlık bilinciyle haberi yazılı basına ulaştıran komşularımıza ve üzücü olayı kamuoyuyla paylaşarak habercilik görevini yerine getiren basın emekçilerine teşekkür ediyoruz.  Kartal Belediyesi, çevreci anlayıştan ödün vermeyen Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’in öncülüğünde, korunması gerekli olan ağaçların tahrip edilmesi üzerine sorumluların en ağır cezayı alana dek olayın bizzat takipçisi olmaya devam edecektir.
Basına ve Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Ağaçlar gitti dikseniz sizin ömrünüzde yetmez hikaye anlatmayın.
Cengiz YAPRAK
Sonsöz Gazetesi

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
ÖZRÜ, KABAHATİNDEN BÜYÜK

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin