1. Haberler
  2. Dünya
  3. İran, İsrail’e İHA ve Balistik füzelerle saldırdı

İran, İsrail’e İHA ve Balistik füzelerle saldırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Örnek Resim

İsrail’in 1 Nisan’da Suriye’deki Şam Büyükelçiliği yerleşkesinde bulunan Konsolosluk binasına füzeyle saldırmasının ardından İran’dan misilleme geldi. İran, İsrail’e İHA ve Balistik füzelerle saldırdı.

İsrail, 13 Nisan Cumartesi akşamı yaptığı açıklamada İran’a ait insansız hava araçlarının İsrail’e doğru fırlatıldığını ve savunma sistemlerinin bu uçakları vurma pozisyonu aldığını açıklayarak, tehdit altındaki bölgelerde yaşayanlara güvenli yerlere sığınma emri veren sirenleri çalmaya hazır olduklarını da duyurdu.

Kıbrıs’taki İngiliz üslerinden kalkan savaş uçakları İsrail’e destek verdi.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) bölgesindeki İngiliz egemen üslerinden, Kraliyet Hava Kuvvetlerine (RAF) ait bazı savaş ve tanker uçakları, İran-İsrail gerilimi üzerine kalkış yaptı.

İran yüzlerce insansız hava aracı (İHA) ve füzeyle İsrail’e misilleme saldırısı başlattı

Reuters’ın haberine göre İran, Cumartesi günü geç saatlerde İsrail topraklarına ilk doğrudan saldırısında patlayıcı insansız hava araçları fırlattı ve İsrail’e füzeler ateşledi; bu, ABD’nin “sert zırhlı” sözü verdiği gibi daha geniş bir bölgesel çatışma tehdidini artıran bir misilleme saldırısıydı “İsrail’i destekliyoruz. Sirenler çaldı ve İsrail’deki Reuters gazetecileri, yerel medyanın patlayıcı insansız hava araçlarının havadan müdahalesi olarak adlandırdığı olaydan, uzaktan gelen şiddetli gümbürtü ve patlama seslerini duydu. Yetkililer, 7 yaşındaki bir kızın ağır yaralandığını söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüşen ABD Başkanı Joe Biden, İran’ın küstah saldırısı olarak adlandırdığı şeye diplomatik bir tepkiyi koordine etmek için Pazar günü 7 büyük ekonominin liderlerini bir araya getireceğini söyledi. Gazze’de İsrail-Hamas savaşının başlamasından 6 ay sonra ve daha büyük bir bölgesel savaş riskinin arttığı bir dönemde, üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisinin aktardığına göre Biden’ın Netanyahu’ya ABD’nin İran’a karşı herhangi bir İsrail karşı saldırısına karşı çıkacağını da söylediğini söyledi.

BM Güvenlik Konseyi, Cumartesi günü geç saatlerde açıklanan bir programa göre, İsrail’in İran’ın saldırısını kınamasını ve İran Devrim Muhafızları’nı terör örgütü olarak ilan etmesini talep etmesinin ardından Pazar günü saat 16:00’da (ET) (2000 GMT) toplanacaktı. İsrail askeri sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari, İran’ın İsrail’e düzinelerce karadan karaya füze fırlattığını ve bunların çoğunun İsrail sınırlarının dışında ele geçirildiğini söyledi. Bunların arasında 10’dan fazla seyir füzesi bulunduğunu söyledi.

Hagari, İran’ın 200’den fazla insansız hava aracı ve füzeden oluşan salvosunun bir İsrail askeri tesisine hafif hasar verdiğini söyledi.İsrail ordusu daha sonra hiçbir bölge sakinine sığınmaya hazırlanmalarını tavsiye etmediğini söyledi. Daha önceki bir uyarının bu revizyonu, tehdidin sona erdiğinin sinyalini veriyor gibi görünüyordu.İsrail’in Kanal 12 televizyonu, adı açıklanmayan bir İsrailli yetkilinin, saldırıya “önemli bir tepki” verileceğini söylediğini aktardı.İran, İsrail’in 1 Nisan’da Şam konsolosluğuna düzenlediği ve aralarında iki üst düzey komutanın da bulunduğu yedi 

İslam Devrim Muhafızları subayını öldüren saldırı için misilleme sözü vermişti. Tahran, grevinin “İsrail suçlarının” cezası olduğunu söyledi. İsrail, konsolosluk saldırısının sorumluluğunu ne doğruladı ne de reddetti. İran’ın Birleşmiş Milletler misyonu, “İsrail rejimi başka bir hata yaparsa, İran’ın tepkisi çok daha sert olacaktır” diyerek ABD’yi “uzak durma” konusunda uyardı. Ancak İran’ın artık “meseleyi sonuçlanmış saydığı” da belirtildi. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Amerika’nın İran’la çatışma arayışında olmadığını ancak ABD güçlerini korumak ve İsrail’in savunmasını desteklemek için harekete geçmekte tereddüt etmeyeceğini söyledi.B irleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, İran’ın saldırısını kınadı ve “bölge çapında yıkıcı bir tırmanışın gerçek tehlikesi konusunda derin alarma geçtiğini” söyledi.Rusya’nın BM Büyükelçisi Yardımcısı Dmitry Polyanskiy, Telegram sosyal medya uygulamasında Güvenlik Konseyi’nin İsrail’den gelen bir mektuba ek olarak İran’dan da saldırının meşru müdafaa hakkını düzenleyen BM Şartı çerçevesinde olduğunu öne süren bir mektup aldığını söyledi.Polyanskiy, “İkincisi, İsrail’in yanıt vermesi halinde İran’ın daha güçlü ve kararlı bir şekilde yanıt vereceği konusunda uyarıyor.” dedi.Cuma günü İran’ı bir saldırıya karşı uyaran Biden, hafta sonu memleketi Delaware’e yaptığı ziyareti yarıda kesti ve aralarında savunma ve dışişleri bakanlarının da bulunduğu ulusal güvenlik danışmanlarıyla Beyaz Saray Durum Odası’nda görüşmek üzere Washington’a döndü. İsrail’in yanında yer alma sözü verdi.Toplantının ardından X kanalında konuşan Biden, “İran ve onun vekillerinden gelen tehditlere karşı İsrail’in güvenliğine olan bağlılığımız katıdır” dedi.

Aşkelon'dan görüldüğü gibi, İran'ın İsrail'e insansız hava araçları ve füzeler fırlatmasının ardından füze savunma sistemi çalışıyor

İsrail’in Aşkelon kentinden 14 Nisan 2024’te görüldüğü gibi, İran’ın İsrail’e insansız hava araçları ve füzeler fırlatmasının ardından bir füze savunma sistemi çalışıyor. REUTERS/Amir Cohen

Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısının ardından İsrail’in işgal ettiği Gazze’deki savaş, bölgedeki gerilimi tırmandırdı, Lübnan ve Suriye cephelerine sıçradı, Yemen ve Irak gibi uzak mesafelerden İsrail hedeflerine uzun menzilli ateş açıldı. .İngiliz deniz güvenlik şirketi Ambrey, yaptığı açıklamada, Yemen’in İran bağlantılı Husi grubu tarafından İsrail’e karşı insansız hava araçları fırlatıldığının da bildirildiğini söyledi. Bu çatışmalar artık İran ve bölgesel müttefikleriyle İsrail ve onun ana destekçisi ABD’yi karşı karşıya getiren doğrudan açık bir çatışmaya dönüşme tehlikesi taşıyor. Bölgesel güç olan Mısır, “en üst düzeyde itidal” çağrısında bulundu. İsrail ve İran onlarca yıldır amansız düşmanlar olsa da, aralarındaki husumet çoğunlukla vekiller aracılığıyla ya da birbirlerinin üçüncü ülkelerde faaliyet gösteren güçlerini hedef alarak ortaya çıktı. İsrail’in Kanal 12 kanalının haberine göre, ABD ve İngiliz savaş uçakları, Irak-Suriye sınır bölgesi üzerinde İsrail’e giden bazı insansız hava araçlarının düşürülmesine karıştı. Üç ABD’li yetkili, ABD ordusunun İsrail’e giden düzinelerce insansız hava aracını ve füzeyi düşürdüğünü söyledi. Biden, geçtiğimiz hafta boyunca ABD ordusuna uçak ve balistik füze savunma destroyerlerinin bölgeye taşınması yönünde talimat verdiğini söyledi. “Bu konuşlandırmalar ve askerlerimizin olağanüstü becerileri sayesinde, İsrail’in gelen insansız hava araçlarının ve füzelerin neredeyse tamamını düşürmesine yardımcı olduk” dedi.

Ofisi, Netanyahu’nun İsrail savaş kabinesini Tel Aviv’deki askeri karargahta topladığını söyledi. İsrail ve Lübnan Cumartesi gecesi hava sahalarını kapatacaklarını açıkladı. İki bölgesel güvenlik kaynağı, İran ile İsrail arasında yer alan Ürdün’ün, topraklarını ihlal eden herhangi bir insansız hava aracı veya füzeyi engellemek için hava savunmasını hazırladığını söyledi. Ürdün’ün çeşitli şehirlerinde yaşayanlar yoğun hava faaliyetleri duyduklarını söyledi. Ordu kaynakları, İran’ın müttefiki Suriye’nin başkentin etrafındaki hava savunma sistemlerini ve büyük üslerini yüksek alarma geçirdiğini söyledi. Avrupa Birliği, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Meksika, Hollanda ve Norveç, İran’ın saldırısını kınadı.

Kasım ayındaki seçimlerde Biden’ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump, Pennsylvania’daki bir mitingde kısaca hava saldırılarına değinerek Demokrat rakibini eleştirdi. Trump, “Şu anda saldırı altındalar, çünkü büyük bir zayıflık gösteriyoruz. Bu olmayacaktı, gösterdiğimiz zayıflık inanılmaz ve biz görevde olsaydık bu olmazdı” dedi.

İsrail, geçen hafta İran’ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney’in İsrail’in İran topraklarındaki bir operasyona eşdeğer olarak nitelendirdiği bir operasyon nedeniyle “cezalandırılması gerektiğini ve cezalandırılacağını” söylemesinden bu yana İran’ın Şam konsolosluğu saldırısına vereceği tepkiye hazırlanıyordu. İran’ın bölgedeki ana müttefiki ve Gazze savaşının başlamasından bu yana İsrail’le karşılıklı ateş açan Lübnanlı Şii grup Hizbullah, Pazar günü erken saatlerde bir İsrail üssüne roket ateşlediğini söyledi.

New York Times gazetesinin haberine göre Kıbrıs’ta Limasol kenti yakınlarında “egemen üs” statüsünde bulunan Akrotiri (Ağrotur) Hava Üssü’nden RAF’a ait savaş ve tanker uçakları kalkış yaptı.

Bir İngiliz yetkili, Kıbrıs’ta üslenen İngiliz savaş uçakları ve havada yakıt ikmali yapan uçakların Irak ve Suriye’nin kuzeydoğusu semalarında ‘terörle mücadele’ görevinin büyük bölümünü üstlendiğini söyledi. Yetkili, böylece normalde bu bölgelerde görev yapan Amerikan savaş uçaklarının İran’ın saldırısına karşı İsrail’i savunmak üzere havalandığını açıkladı.

İran: Konu sonuçlanmış sayılabilir

İran’ın Birleşmiş Milletler misyonu, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İran’ın İsrail’e yönelik saldırısının BM’nin meşru müdafaa tüzüğüne uygun olduğunu belirtti ve İsrail’le yaşanan çatışmanın kısasa kısasla sona erebileceğini söyledi.

Açıklamada “İran’ın askeri eylemi, Siyonist rejimin Şam’daki diplomatik tesisimize yönelik saldırısına karşılıktı. Konu bir sonuca bağlanmış sayılabilir. Ancak İsrail rejiminin yeni bir hata yapması halinde İran’ın yanıtı çok daha sert olacaktır.” denildi.

Batılı ülkelerden İran’ın saldırısına kınama

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB’nin, İran’ın İsrail’e yönelik saldırılarını şiddetle kınadığını bildirdi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, X hesabından yaptığı paylaşımda, “İran rejiminin İsrail’e yönelik pervasız saldırısını en güçlü ifadelerle kınıyorum. İran bir kez daha kendi arka bahçesinde kaos tohumları ekmeye niyetli olduğunu göstermiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Fransa Dışişleri Bakanı Stephane Sejourne, “Fransa, İran’ın İsrail’e karşı başlattığı saldırıyı en sert şekilde kınıyor.” ifadelerini kullandı.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani de Tahran ve Tel Aviv Büyükelçileriyle yakın temas halinde olduğunu belirterek “Başbakan ve Savunma Bakanı’yla da konuştuk. Hükümet, her türlü senaryoyu ele almaya hazırdır.” yorumunu yaptı.

Hollanda’da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, sosyal medya hesabından, Orta Doğu’daki durumun çok endişe verici olduğunu belirterek, “Bugün erken saatlerde Hollanda ve diğer ülkeler, İran’a İsrail’e saldırmaktan vazgeçmesi yönünde net bir mesaj gönderdi” paylaşımında bulundu.

Hizbullah: İsrail’e onlarca roket fırlatıldı

Hizbullah gece yarısından hemen sonra yaptığı açıklamada Golan Tepeleri’ndeki bir İsrail kışlasına onlarca roket attığını duyurdu.

Açıklamada bombardımanın İran saldırısıyla bağlantılı olup olmadığına değinilmedi.

Lübnan devlet haber ajansı daha önce ülkenin güneyinde İsrail sınırına yakın bölgelerde yoğun bir İsrail bombardımanı olduğunu bildirmişti.

İsrail’in Lübnan sınırına yakın bölgelerinde sirenler çalmaya başlamıştı.

Öte yandan Reuters haber ajansı, Husilerin de İsrail’e yönelik insansız hava araçlarıyla saldırı başlattığını duyurdu.

Dört ülkenin hava sahası tamamen kapalı

Gerçek zamanlı uçak uçuş bilgilerini paylaşan Flightradar24 sistemine göre İsrail, Ürdün, Irak ve Lübnan hava sahalarının tamamı şu anda kapalı durumda.

İsrail, İran saldırısına nasıl karşılık vereceğini görüşecek

İsrailli bir askeri yetkili, İsrail ordusunun pazar günü yerel saatle sabah 6 civarında İran saldırısına nasıl karşılık verileceğine karar vermek üzere bir durum değerlendirmesi yapacağını söyledi.

Askeri protokol gereği isminin açıklanmaması kaydıyla konuşan yetkiliye göre onlarca İsrail uçağı, İran füzelerini düşürmek için havalanmış durumda.

Yetkili, İsrail’in gelen füzeleri İsrail hava sahasına ulaşmadan önce vurmaya çalışabileceğini ve Ürdün’ün kendi semalarına giren herhangi bir İran füzesini düşürmesinin de mümkün olduğunu söyledi.

İran medyası: İsrail’e balistik füze fırlatıldı

İran medyası İsrail’e yönelik insansız hava araçlarının yanı sıra balistik füzelerin de fırlatıldığını duyurdu.

Balistik füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarına göre çok daha hızlı ve etkili füzeler.

Devlete ait IRNA haber ajansı, ismini vermek istemeyen bir yetkiliye dayandırdığı haberinde balistik füzelerin saldırının bir parçası olduğunu belirtti.

Halihazırda İran semalarında yavaş hareket eden ve bomba taşıyan Shahed-136 insansız hava araçları görülüyor. Ancak bunlar daha kolay düşürülebiliyor.

Balistik bir füze, ses hızından birkaç kat daha hızlı bir şekilde uzaya doğru bir yay yörüngesinde hareket ediyor.

İsrail balistik füzeleri hedef alabilen füze savunma sistemlerine sahip ancak İran’ın cumartesi günü geç saatlerde başlattığı saldırı gibi çok sayıda insansız hava aracı ve füzeyi içeren büyük bir saldırıda, saldırının başarıya ulaşma olasılığı daha yüksek.

ABD: 400-500 insansız hava aracı ve füzeler fırlatıldı

Amerikan ABC News’e konuşan üst düzey bir ABD yetkili, İran saldırısının 400-500 insansız hava aracı ve füzeden oluştuğu söyledi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu, sayısını söylememekle birlikte İsrail’e yönelik insansız hava araçları ve seyir füzeleriyle saldırı başlatıldığını açıklamıştı.

İsrail: Füzelerin etki alanı Golan Tepeleri ve Necef Çölü’ndeki İsrail üssü

İsrail ordusundan iki askeri yetkiliye göre İran ve Irak’tan düzinelerce insansız hava aracı ve seyir füzesi fırlatıldı.

New York Times’a konuşan ancak adının açıklanmasını istemeyen yetkililer, füzelerin etki alanının Golan Tepeleri ve Necef Çölü’ndeki bir İsrail hava kuvvetleri üssü olmasının beklendiğini söyledi.

İran: İsrail’e yardım eden güçlü bir karşılık bulacak

İran Savunma Bakanı Muhammed Rıza Aştiyani, İran’a saldırmak için hava sahasını veya topraklarını İsrail’e açan herhangi bir ülkenin Tahran’ın kararlı yanıtıyla karşılaşacağını söyledi

Savunma Bakanı ayrıca, İsrail’e yardım eden ülkelere güçlü bir karşılık verileceği uyarısında bulundu.

Ürdün, hava sahasını ihlal eden İran roketlerini ya da insansız hava araçlarını düşüreceğini açıkladı.

Netanyahu savaş kabinesini topladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’ın hava saldırısı başlatmasının hemen ardından savaş kabinesini topladı.

Öte yandan İsrail’in Lübnan sınırına yakın bölgelerde sirenlerin çalındığı bildirildi.

Hamaney: Siyonist rejim cezalandırılacak

İran’ın dini lideri Hamaney, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda “Şeytani Siyonist rejim cezalandırılacak” dedi.

Al Arabiya: ABD, Suriye ve Iran üzerinde birçok hedefi vurdu

Suudi Arabistan merkezli yayın yapan Al-Arabiya sitesi, ABD’nin Suriye ve Irak üzerinde birçok hedefi vurduğunu aktardı.

ABD ordusunun Irak ve Suriye’de askeri üstleri bulunuyor.

İran Devrim Muhafızları: İsrail’e füze ve İHA saldırıları düzenlendi

İran Devrim Muhafızları Ordusu, devlet televizyonunda yayınlanan açıklamasında İran’dan İsrail’e füze ve insansız hava aracı saldırıları düzenlediğini duyurdu.

Açıklamada: “Devrim Muhafızları’nın havacılık birimi, İran’ın Şam’daki büyükelçiliğinin konsolosluk bölümüne yapılan saldırı ve Suriye’deki komutan ve askeri danışmanlarımızın şehit edilmesi de dahil olmak üzere Siyonist rejimin işlediği suçlara tepki olarak İsrail’deki hedeflere onlarca insansız hava aracı ve füzeyle saldırdı.” denildi.

İran’ın İsrail’e düzenlediği hava saldırısının ardından sıcak gelişmeler yaşandı

Haaretz: İran balistik füze de fırlattı

İsrail’de yayın yapan Haaretz gazetesi, İran’ın insansız hava araçlarıyla birlikte balistik füze de fırlattığı iddiasına yer verdi.

Balistik füzeler, insansız hava araçlarına göre çok daha hızlı yol katediyor.

Ürdün: Hava sahamızı ihlal eden İran İHA’larını vururuz

Reuters’ın aktardığına göre Ürdün güvenlik kaynakları, hava sahasını ihlal eden İran insansız hava araçlarına müdahale edileceğini söyledi.

Irak hava sahasını tüm uçuşlara kapatma kararı almıştı.

İran medyası: Devrim Muhafızları İsrail’e her yönden saldırı başlattı

İran Devrim Muhafızları’na bağlı yarı resmi haber ajansı Tasnim, İran Devrim Muhafızları’nın İsrail’e “her yönden” saldırı başlattığını bildirdi.

Haberde İran’a ait onlarca insansız hava aracının “işgal altındaki topraklardaki hedeflere doğru fırlatıldığı” belirtildi.

Beyaz Saray: İsrail’in yanında olacağız

Beyaz Saray, ABD’nin İsrail’in İran’dan gelebilecek hava saldırılarına karşı İsrail’i ‘destekleyeceklerini’ açıkladı.

Beyaz Saray, İran’ın hava saldırısına karşı İsrail’in savunması için destek sağlayacağını açıkladı ancak destekle ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.

Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Adrienne Watson, cumartesi günü yaptığı açıklamada “İran’ın İsrail’e karşı havadan bir saldırı başlattığını” söyledi.

Watson sözlerine şunları da ekledi: “Amerika Birleşik Devletleri İsrail halkının yanında yer alacak ve İran’dan gelen bu tehditlere karşı İsrail’in savunmasını destekleyecektir.”

İsrail hava sahasını tüm uçuşlara kapattı

İsrailli havacılık yetkilileri, İran’ın insansız hava aracı saldırısına karşı hazırlanırken ülkenin hava sahasını tüm uçuşlara kapattıklarını açıkladı.

Ülkenin havaalanı otoritesi, kapatmanın yerel saatle 12:30’da yürürlüğe gireceğini söyledi.

Yetkili, uçuşların etkileneceğini söyledi ve yolculara değişiklik için havayollarını kontrol etmelerini tavsiye etti.

Irak da hava sahasını kapattı

İran devlet televizyonu da Tahran’ın İsrail’e yönelik bir saldırı başlattığını duyurdu.

Irak devlet haber ajansı Ulaştırma Bakanı Rakka Saadawi ülkenin hava sahasının kapalı olduğunu söyledi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinden İsrail’in Tel Aviv kentine giden bir FlyDubai uçağı, uçuş takip verilerine göre Suudi Arabistan üzerindeyken geri döndü.

ABD ve İsrailli yetkililer, İran’ın muhtemelen kendi topraklarından gerçekleştirilecek bir saldırıyla tepkisini ortaya koyacağını tahmin ediyor.

ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray’a dönüyor

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, İsrail İran’dan gelmesi beklenen misilleme saldırısına hazırlanırken, Başkan Biden Cumartesi akşamı Rehoboth’deki tatil evinden, ulusal güvenlik ekibiyle Orta Doğu’daki gelişmeler hakkında istişarede bulunmak için Beyaz Saray’a dönüyor.

İsrail: İran’ın havalandırdığı İHA’ların ulaşması saatler alır

İsrail yetkilileri, İran’ın havalandırdığı insansız hava araçlarının İsrail’e ulaşmasının yaklaşık 9 saatlik bir zaman alacağını söylüyor.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, İsrail’in beklenen İran saldırısına karşı hazırlıklı olduğunu, cumartesi gecesi onlarca insansız hava aracının İran’dan İsrail’e doğru havalandığını doğruladı.

Tuğamiral Daniel Hagari televizyonda yayınlanan bir brifingde insansız hava araçlarının uçuş süresinin birkaç saat süreceğini söyledi.

Hagari, ABD’nin “Air Force One” uçağının İsrail versiyonu olan “Wing of Zion”un havada olduğuna dair basında çıkan haberleri doğrulayarak bunun operasyonel nedenlerden kaynaklandığını söyledi.

İran, gün içinde İsrail bağlantılı bir yük gemisine el koymuştu

İsrail: İran'ın havalandırdığı İHA'ların ulaşması saatler alır

Kaynaklar: Reuters, Euronews, NYT

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
İran, İsrail’e İHA ve Balistik füzelerle saldırdı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Sonsöz Gazetesi | İlkeli Gazeteciliğin Yerel Öncüsü ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin