Türkiye ona ağlıyor… 33 yaşındaki koronavirüs savaşçısını kaybettik

0
811

33 yaşındaki Dilek Tahtalı koronavirüsten hayatını kaybetti: 7 Mart’ta hastalığın belirtilerini duyurmuştu.

İstanbul’da, Acıbadem International Hastanesi muhasebe bölümünde çalışan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı, koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hastalığa yenik düştü. Tahtalı, 7 Mart günü hastalığının belirtilerine dair bir sosyal medya paylaşımı yapmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının 11 Mart günü tespit edildiğini açıklamıştı. Dilek Tahtalı, Türkiye’de şu ana kadar Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden, bilinen en genç insan.

Dilek@dilek_thtl

Burun tıkanıklığı-Aşırı geniz akıntısı-Baş ağrısı-Halsizlik-Gün sonu başlayıp gece uyutmayan kriz halinde gelen öksürük nöbetleri..🤦🏻‍♀️ Gud Mornik öyleyse ☀️

Dilek Tahtalı’nın CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal‘ın yeğeni olduğu, 12 gündür karantinada bulunan Tahtalı’nın ailesinin test sonuçlarının ise negatif çıktığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Dilek Tahtalı sırasıyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve son olarak Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi oldu. Ayrıca Tahtalı’nın kronik hastalığı sebebiyle bağışıklık baskılayıcı bir ilaç kullandığı öğrenildi.

Dilek Tahtalı’nın çalıştığı Acıbadem International Hospital yetkilileri ise Dilek Tahtalı’nın kronik hastalığı olduğu için ilk koronavirüs vakasının ardından çıkan genelge ile idari izinli sayıldığını söyledi.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen hastane muayene formunda, Dilek Tahtalı için 23 Mart 2020 tarihinde Kovid-19 tanısı konulmuştu.

Ölüm belgesine bulaşıcı hastalık yazıldı

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen ölüm belgesine ise “Bulaşıcı Hastalık (Doğal Ölüm)” yazıldı.

Dilek Tahtalı’nın vefatı sonrası, cenazesinin memleketi Amasya’nın Beden Köyü’nde  (26 Mart Perşembe) defnedileceği öğrenilirken ve ölümünün koronavirüsten olduğunu duyuran İstanbul Beden Köylüler Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından sosyal medyada şu paylaşım yapıldı:

“Köyümüz halkından İstanbul’da ikamet etmekte olan İsmail ve Şenel Tahtalı’nın biricik kızları Dilek Tahtalı, yakalandığı hastalığa (KORONAVİRÜS) yenik düşerek hakka yürümüştür.”

Bir Cevap Yazın