TÜRKİYE İTTİFAKI ŞARTTIR

0
118

Cumhur İttifakı var. Hem de 20 senedir var. 21’nci yıla girdik.

Çok partili siyasi yaşama geçtiğimizden 1950 ‘den bu yana, 72 yıl geçti.
Bu 72 yıllık çok partili yaşamımızın 20 yılı, İhvancı Siyasal Ümmetçi AKP ile geçti!
Seçime kadar hesaplarsak, çok partili siyasi yaşamın üçte bir AKP ile geçti.

Üçte biri “TEK ADAM” AKP Faşist yönetimi, üçte ikisi ise, Demokrat Parti-İnönü Koalisyon Hükümeti-Ecevit, Erbakan ilk Milliyetçi Cephe Hükümeti-Demirel Başkanlığındaki 1965-1971 hükümeti- Demirel Başkanlığında kurulan Milliyetçi Cephe hükümetleri- Ecevit’in Güneş Motel Hükümeti- Demirel, İnönü
1991 Hükümeti- mal varlıklarının aklanması için kurulan RefahYol Hükümeti, Azınlık Hükümetleri, Bahçeli’nin talimatla kurdurduğu Kemal Derviş azınlık hükümetleri ve darbe yönetimleriyle geçti.

En kötü koalisyon hükümetleri döneminde dahi, AKP-MHP-Pirinçek-Destici yönetimi kadar Türk Devleti yıpratılmadı!
Gerek uluslararası hukuka, gerekse evrensel siyasi ahlakın kurallarına uymayan AKP, Emperyalist Devletlerin güdümünde Türkiye’ye “İhvancı Siyasi Ümmetçiliği” yerleştirmek için büyük mesafeler aldı!

Sonunda, Cumhuriyet değerlerimizin yok sayıldığı, özgürlüklerin bitirildiği “Federe İslam Devletinin” yanına kadar geldik!
Kim kurtaracak Türk Devletini? 6’lı İttifak mı?

Anayasamızın değiştirilemeyecek maddelerinde, Cumhuriyetin temel değerlerinde, Atatürk İlke ve Devrimlerinde ittifak edemeyen, Bremen Mızıkacıları mı bizi düze çıkaracak?

Laiklik ilkesini gözardı etmeye, Cemaat ve Tarikatları korumaya, Cemaat-Tarikat-Vakıflara ait öğrenci yurtlarını yaşatmaya kararlı 6’lı ittifak mı bizi tekrar demokrasiye döndürecek?
Sizce, AKP larvası iki parti ve Saadet Partisi yöneticileri buna izin verirler mi?

Çare nedir?
Çare, tıpkı Kurtuluş Savaşı öncesinde olduğu gibi, tüm Türk Milleti olarak asgari müştereklerimizi öne çıkararak, benliğimizi, onurumuzu ve millet olma vasfımızı koruyacak “Milli İttifak’ın” kurulmasıdır.
Bunu DOĞRU Parti-Zafer Partisi-Memleket Partisi-Milli Yol Partisi ve diğer Vatansever Partilerle birlikte başarabiliriz.

Aziz Türk Milleti;
Bunu gerçekleştirmek zorundayız.
Eğer bu “Milli İttifakı” hayata geçiremezsek olacak olan şudur;
Nasıl ki, Akkuyu NGS, görüntüde bizim, gerçekte Rusların ise,
görüntüde “Milli” ama gerçekte emperyalist devletlerin kuklası olan bir gayrimilli hükümetimiz olur.

DOĞRU Parti olarak bizler, üzerimize düşen ne varsa, her türlü fedakarlık dahil, yapmaya hazırız.
Milli İttifaka katılacak partilerimizin Sayın Genel Başkanları, yayınlanacak deklarasyona imza koyduktan sonra, her olay Türk Milleti ile paylaşılacak ve süreç topluma açık olarak yürütülecektir.

Allah, Türk Milletini korusun!

Sağlık ve başarı dileklerimle

Rifat Serdaroğlu / 19 Ağustos 2022

 

Bir Cevap Yazın