17.3 C
istanbul
Salı, Haziran 6, 2023
Ana Sayfa abd türkiye Seccade Savaşı

Seccade Savaşı

0
148
Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir iftar sonrası seccadeye basarken gösteren fotoğraf tartışma yarattı. Kılıçdaroğlu seccadeyi görmediğini söyleyerek, “çok üzgünüm” derken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise CHP liderini hedef aldı.

Erdoğan, Bağcılar’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Fazla kalmadı 40 gün. Bu 40 gün içerisinde birileri seccadelerin üzerine ayakkabılarla basabilir” dedi.

Erdoğan konuşmasına, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccadeye ‘bastığı’ görüntülerin servis edilmesine değinerek başladı.

“Fazla kalmadı 40 gün. Bu 40 gün içerisinde birileri seccadelerin üzerine ayakkabılarla basabilir.” diyen Erdoğan, “Bunlar Pensilvanya’dan alıyorlar talimatı. Onlara göre meşrudur, yapabilirler” diyerek Kılıçdaroğlu’nu yuhalattı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i de hedef alan Erdoğan, İyi Parti binasının kurşunlanmasıyla ilgili kendisine tepki gösterilmesine yanıt vererek, “Tayyip Erdoğan’ın hayatında bu tür ahlaksızlık, bu tür adilik olmamıştır. Senin geçmişinde varsa bilemem. Failler ortaya çıktı şimdi özür dileyebiliyor musun?”

Kemal Kılıçdaroğlu, “seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm,” demişti.

Açıklamada “Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir” denildi.

Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu.

İstanbul Platformu’nun düzenlediği iftar buluşmasına katılan Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun çektirdiği fotoğraf, cuma gecesi AKP’lilerce hedef alındı ve dolaşıma sokuldu.

Bunun üzerine dün gece saatlerinde CHP’den yayımlanan açıklamada şunlar dendi: “Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen sayın genel başkanımız ve il başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz.”

Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından üzgün olduğunu dile getirdi: “Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum.”

Bir Cevap Yazın