Kılıçdaroğlu’ndan Görkemli Maltepe Mitingi

0
442

Maltepe Sahil Meydanında dün halka seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine yoğun katılım olduğu görüldü. Öncesinde Bursa’da yapılması planlanan miting, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezasının kesinleşmesi üzerine İstanbul’a alınmıştı.

“Milletin Sesi” mitinginde konuşmasına “Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın, haramilerin saltanatı yıkılıyor” diye başlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“O gün kimse bu yürüyüşün (Ankara-İstanbul Adalet Yürüyüşü) bir son olduğunu düşünmesin, bu bizim ilk adımımızdır, demiştim. Beş yıl önce ilk adımımızı attığımız bu yürüyüşün finaline yaklaşıyoruz. Az kaldı, bu kentin meydanlarında, sokaklarında, tarlalarında, fabrikalarında, üniversitelerinde özgürce kucaklaşacağız. Meraklanmayın, az kaldı.”

Kılıçdaroğlu, “Tahammül edilmeyen gençler, eğlence, mizah, yaşam tarzı, özgürlük. Bizler gençlerden Atatürk’ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir nesil bekliyoruz. Gençlerimizin her birinin fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hürdür. Ülkeye hak hukuk adalet geldi diye yetinmeyeceksiniz. Nerede bir yanlış görürseniz, bizi özgürce eleştireceksiniz. Bu pencereyi açıyorum size, eleştirmekten korkmayacaksınız, çekinmeyeceksiniz. Biz, kullanışlı aparatlarla sonuna kadar kavga edeceğiz ve kazanacağız. Haklı davamızın önünü kesmek için güvensizlik ortamı yaratmak istiyorlar. Söz veriyorum, biz kazanacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın