Dünya Şampiyonu Atatürkçü Boksör ÜNSAL ARIK Sponsor Bulamıyor!

0
901

Altın kemer sahibi Avrupa, Asya ve Dünya şampiyonlukları bulunan Türk boksör Ünsal Arık, muhalif kimliği nedeniyle sponsor bulamadığını sosyal medya hesaplarından açıkladı.

Almanya’da bir Türk ailenin çocuğu olarak1980 yılında doğan, ancak ülkesi Türkiye ile olan bağlarını koparmayan ve Atatürkçü kimliğiyle tanınan Ünsal Arık, defalarca kazandığı maçlarda Türk Bayrağı’nı dalgalandırdı.

Türkiye’nin kurucu lideri ATATÜRK’ e Dünya Şampiyonluk Altın Kemerini götürmek üzere 2016 yılında Anıtkabir”e babasıyla gelen Ünsal ARIK, yaptığı paylaşımlarda artık Türkiye’ye gelemediğini söylüyor. Hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten dava açılan ve yakalama kararı bulunan boksör, 2017 yılındaki Referandum için, elinde NUTUK ile açıklama yaparak HAYIR oyu vereceğini açıklamıştı.

İktidarı ve Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ı sosyal medya üzerinden çok sert eleştirdiği için “muhalif boksör” ünvanıyla tanınan Arık, Almanya’da çeşitli defalar saldırıya uğradığını açıklamıştı.

Vegan kimliğiyle de tanınan Ünsal M. Arık, kanserli ve SMA’lı çocuklar için “imzalı boks edivenlerini satışa çıkararak” yardım kampanyaları düzenliyor.

Haber: Ayça Yılmaz

Bir Cevap Yazın