Cezmi DOĞANER: KURTULUŞ CHP’dir.

0
222

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

KURTULUŞ CHP’dir.

CHP Aday Adaylığım sürecinde destek ve yardımlarını esirgemeyen ilçe Başkanlarına ve yönetim kurullarına, kadın ve Gençlik kollarına ve yönetim kurullarına, dostlarıma, ziyaretlerimizde parti binalarımızda bizi karşılayan yol arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim.

Türkiye 20 yıldır bir karanlığın içine itilmiş, başta yargı olmak üzere eğitim, ekonomi, sağlık gibi yaşamsal tüm alanlar darmadağın edilmiştir. Kentler ve kamu kaynakları yağmalanmıştır. Liyakat yerine tarikat ve cemaat ilişkileri ön plana çıkmıştır. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin krizini yaşamaktadır. 6 Şubat depremi krizin derinliğinin boyutunu göstermiştir. AFAD gibi kurumların acizliği, Kızılay’ın ticarileşmesi, rant hırsının merkezi ve yerel yönetimleri nasıl yönlendirdiği bütün çıplaklağıyla ortaya çıkmıştır. 50 bin olduğu söylenen ama bizim çok daha fazla düşündüğümüz can kaybı,

100 milyar doları aşan maddi kayıplar siyasal İslamcı iktidar için kent rantlarını paylaşmanın her şeyin önünde olduğunun acı kanıtlarıdır.

Çözüm CHP’dir

14 Mayıs, onun için salt bir seçim günü değil, geleceğimiz için bir karar günüdür. Ya karanlıkta kaybolacağız, ya da aydınlık yarınlara ulaşacağız. Kurucu parti CHP’nin altı oku gene aydınlanmanın ışıkları olarak bize yol gösterecektir. 2023’te, 1923’te olduğu gibi çağdaş Türkiye’nin temellerini yeniden atacağız.

CHP’nin iktidar olması insan haklarına saygı, demokratikleşmenin hızla tamamlanması, laikliğin güvence altına alınması, ekonomik gelişmenin ve sosyal güvencenin sağlanması, iç barışın geri gelmesi, Türkiye’nin laik, demokratik, uygar dünyanın başı dik, eşit ve onurlu bir üyesi olması demektir.

Sizlerin vereceği her oy Türkiye’nin aydınlık geleceğine, kendinizin ve çocuklarınızın esenliğine ve güvenliğine destek verecektir.
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı ve CHP nin iktidar olması için tüm gücümüz ve enerjimizi ile çalışmalıyız.

 

Cezmi Doğaner

Bir Cevap Yazın