VATAN PARTİSİ PENDİK İLÇE BAŞKANI USTA BOZGUNCULUĞA CEVAP VERDİ

0
961

Vatan Partisi Pendik İlçe Başkanı Mevlüt Usta Pendik’te alevi vatandaşlarının evlerinin işaretlenmesi ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Usta” huzur ve birliğimizi bozmaya çalışan girişimciler Türk Milletinin ayaklar altında kalırlar”dedi.

HUZUR VE BİRLİĞİMİZİ BOZMAYA ÇALIŞAN GİRİŞİMLER, TÜRK MİLLETİN AYAKLARI ALTINDA KALIRLAR

Ülkemizde, Amerika kuvvetleri ne zaman parçalanma ve dağılma sürecine girse vatan düşmanları harekete geçerek etnik ve mezhepsel meseleleri kaşımaya başlamışlardır.

Geçtiğimiz hafta Pendik İlçemizin, Fatih Mahallesi’nde alevi vatandaşlarımızın yaşadığı, bir binanın bahçe duvarına yazılan çirkin ifadeler sonrasında aynı çevreler aynı oyunu oynamaya çalıştılar.

Yapılan çirkin saldırıya karşı çıkmak, olayın arkasındaki sebebi ortaya çıkarmaya çalışmak; bu çirkinliğin sebebi ne olursa olsun birliğe ve huzura vurgu yapmak vatanseverliğin  vazgeçilmez tavrıdır.

Diğer tavır ise, her olumsuz gelişmede gördüğümüz gibi; sözde alevi vatandaşlarımızı savunmak adına, bu çirkin saldırı kullanılarak Türkiye karşıtı kışkırtmalar girişmektir.

Amerika ile güneyimiz’den, doğu Akdeniz’e, Ege’den, Karadeniz ve Karabağ’a kadar geniş bir cephede karşı karşıya gelmişken; içerde, kışkırtıcılık yapmak bir tesadüf değildir.

Amerika, Rand Corporation Raporunda  ülkelerin gelecek on yılını planlandığını; Ülkemizle ilgili Rand Raporunda, Atlantikten kopan, Asya’da yerini alan Türkiye’yi tekrar rotasına sokmak için yıkıcı ve bozguncu kışkırtmalar yaptığını artık biliyoruz. Pendik’te savcılığa intikal eden bu çirkin saldırı henüz aydınlatılmadığı halde yapılan bu kışkırtmalarda bu temelde ele almak gerekmektedir.

Alevi vatandaşlarımız, cumhuriyetimimizin, Atatürk Devrimi’nin harcıdır. Alevi vatandaşlarımız üzerinden Türkiye’ye karşıtı, bozgunculuk yapmaya kalkanlar hüsrana uğrarlar.

Alevi vatandaşlarımız üzerinden oynanan, bu çirkin saldırıyı yapanların ortaya çıkarılması bozgunculara karşı en güzel cevap olacaktır.

Ülkemizin huzur ve birliğine yönelik bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.

 

Bir Cevap Yazın