Kemal KILIÇDAROĞLI, Samsun Mitingine Çelik Yelekle Çıktı!

0
97

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, suikast tehdidine karşı Samsun mitinginde çelik yelek giydi

Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında sahnede uzun namlulu silah taşıyan resmi koruma polisleri ve sivil koruma görevlileri de yer aldı

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik bir suikast ve saldırı olabileceğine dair istihbarat sonrası Samsun’da miting konuşmasını çelik yelek giyerek yaptı.

Konuşması sırasında ayrıca sahnede uzun namlulu silah taşıyan resmi koruma polisleri ve sivil koruma görevlileri de Kılıçdaroğlu’nun hemen arkasında bekledi.

CHP içerisinden bir kaynak Kılıçdaroğlu’na saldırı düzenlenebileceği istihbaratı alınmasının ardından güvenlik önlemlerinin artırıldığını söyledi.

Perşembe günü de gazeteci Merdan Yanardağ sosyal medya hesabından Gürcistan’dan bir ekibin Kılıçdaroğlu’na suikast düzenlemek için Türkiye’ye giriş yaptığını ileri sürmüştü. Sonrasında Yanardağ hakkında iddialarıyla ilgili soruşturma açıldığı bildirildi.

Samsun mitinginde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da birer konuşma yaptı.

İmamoğlu da Ankara’da çelik yelek giydi

Ekrem İmamoğlu’nun da Ankara’da yaptığı miting konuşmasında çelik yelek giydiği görüldü.

Seçim kampanyaları sırasında CHP konvoyuna ait araçlar Adıyaman’da tekmelenmiş, Ekrem İmamoğlu’nun miting otobüsü ayrıca Erzurum’da taşlanmıştı.

 

Euronews

Bir Cevap Yazın