Emine Yılmaz’ın Adı Kütüphaneye Verildi / CHP Pendik

0
974

Yaşamı boyunca Cumhuriyet Halk Partisi’nin gönüllü çalışanı olan ve pek çok hizmette bulunan Emine YILMAZ’ın adı, CHP Pendik Gençlik Kolları tarafından kütüphaneye verildi.

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak 2018’de vefat eden ve hayatı boyunca CHP’nin bir neferi olarak aralıksız çalışan Emine Yılmaz, hiçbir karşılık beklemeden partinin tüm siyasi çalışmalarına katılmaya gayret etti. CHP Kadın Kolu faaliyetlerine ve siyasi parti mitinglerine 40 yıl boyunca aralıksız olarak katılmaya gayret etti. Kadınlarla ve gençlerle omuz omuza seçim çalışmalarına ve yürüyüşlere katıldı.

Özverili çalışmaları nedeniyle CHP Pendik İlçesinden plaket alan Emine YILMAZ’ın tek dileği partisinin günün birinde iktidar olmasıydı. Partide geçirdiği süre boyunca çok sayıda yönetim değişikliği olsa da o asla partisini bırakmayarak herkesle çalışmaya devam etti.

Parti emekçisi Şükran Bayram, Emine ablasının çay ocağındaki resmine bakarak sık sık onu andıklarını ve özlediklerini söylüyor. Kadım Kolları saymanı Serpil Koç, mitinglere gittikleri günlerde onun, kimi zaman börek yapıp getirdiğinden ve o günleri unutamadıklarından bahsediyor. Kadın arkadaşlarının anılarında onun ayrı bir yeri var…

2018 yılında yaşama veda etmesinin ardından CHP Pendik Gençlik Kolları, Emine Teyzelerine vefa göstererek, CHP Pendik İlçe Kütüphanesine onun adını verdi. Böylece Emine Yılmaz, verdiği emek ve sevginin karşılığı olarak çok sevdiği partisinin kitaplarında yaşayacak…

Haber: Ayça YILMAZ

Bir Cevap Yazın