Dragos Musıki Derneği Dünya ve etnik Müzikler korosunun konseri gerçekleşecek.

0
594

19 Ocak 2022 tarihinde Kadıköy’de konser veren şef Serdar Taştanoğlu yönetimindeki Bostancı gönüllüleri Dünya ve etnik Müzikler korosunun konseri çok büyük ilgi görüp seyirciden tam not almıştı.

Bu kez Şef Serdar Taştanoğlu’nun İstanbul Maltepe’de ayni tarzda çalıştırdığı diğer korosu Dragos Musıki Derneği Dünya ve etnik Müzikler korosunun konseri gerçekleşecek.

Koro 27 Şubat 2022 Pazar saat 18:00 de Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezinde Türkiye Engelliler Vakfı yararına sahneye çıkacaklar. Bu konserde 20 farklı dilden eserler yer alacak.

Farsçadan Boşnakçaya Arapçadan Fransızcaya İspanyolcadan Ermeniceye İngilizceden Rumcaya Katalancadan Bulgarcaya Hemşinceden Macarcaya Japoncadan Kırmançaya kadar farklı dillerde ezgiler sunulacak.

5 Mart 2022 Cumartesi saat 20:de yine Türkan Saylan Kültür Merkezinde bu kez Şef Serdar Taştanoğlunun kurduğu ve ilk kez konser gerçekleştirecek olan sadece Türk soydaş ve toplulukların kültürlerindeki müzik ve ezgilerin icra edileceği Dragos Musıki Derneği Türk Dünyası Müzikleri Korosunun konseri var. Bu konserde Gagavuz Türklerinden, Kırgız Türklerine, Kazak Türklerinden, Kırım Tatar Türklerine, Nogay Tatar Türklerinden, Kumuk Türklerine, Afgan Türklerinden, Kaşkai Türklerine, Azerbaycan Türklerinden, Uygur Türklerine, Balkan Türklerinden, Kıbrıs Türklerine kadar Türk dünyasının seçkin eserleri icra edilecek .

Dragos Musıki derneği Dünya ve Etnik Müzikler Korosu davetlisi oldukları Rize Fındıklı belediyesi için 11 Mart 2022 de Fındıklının kurtuluşu şenliklerinde Lazca, Hemşince, Rumca Gürcüce Türkçe ağırlıklı olan bir repertuarla yer alacaklar.

 

 

Bir Cevap Yazın