Ulusal Radyo Açılıyor

0
1242

Ulusal Kanal yönetimi yeni bir radyoyu yayın hayatına hazırlıyor. Ulusal Radyo’nun ilk yayını bu Cuma 08.00’de Gülgün Feyman’ın sunumuyla başlayacak.

Ulusal Kanal, yeni radyo için Halk Radyo adıyla yayın yapan 100.8 frekansını satın aldı. Edinilen bilgiye göre; Ulusal almasaydı, Yeni Şafak grubu Halk Radyo için görüşmeler içindeydi.

Cuma günü 100.8 frekansından başlayacak ilk yayın için Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek davet edildi.

Ulusal Radyo’nun yaşatılması için büyük bir kampanya hazırlandığı da öğrenildi.

Görev Vakfı Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösterecek Ulusal Radyo, haber ve müzik kanalı olacak.

Halk Radyo

Halk Radyo’nun İsmi Değişmişti!

İstanbul 100.8 frekansından yayın yapan Halk Radyo, 2016 Ekim aynı sonlarına doğru logosunu ve ismini değiştirdi. Halk Radyo yönetimi almış olduğu bir karar ile 100.8 frekansında Halk Radyo olarak 2014 yılından bu yana sürdürmüş oldukları yayınlarına, Radyo Şehrin Sesi olarak devam ediyordu.. Şehrin Sesi Radyosu’nda herhangi bir format değişikliğine gidilmedi. Eski yayın formatında olduğu gibi Haber Radyosu yayınlarına devam edip. “Şehrin Sesi Halkın Sesi” sloganı ile canlı yayınları 100.8 frekansında İstanbul ve çevresinde kesintisiz olarak dinlenebilmektedir.

Şehrin Sesi Radyosu yayın akışını Halk TV ortak yayın, son dakika haberler, spor, günün manşetleri,  halkın soruları, sağlık, eğitim, tartışma programları, sohbetler ve müzik yayını oluşturmaktadır. Halkın Sesi, Türkiye’nin Sesi, Futbol Gündemi, Halk Soruyor, Halk Yarışıyor, Haber Hattı, Abuzer Radyo Okulu, Saat Başı Haberler, Canlı Müzik Radyo Sahne, Trafiğin Sesi, Hayatın Pusulası, Kültür ve Sanatın Sesi, Ekonominin Sesi günümüzde yayınladığı bazı programlar arasında yer almaktaydı.

Bir Cevap Yazın