SONSÖZ GAZETESİ 20. YILINI KUTLADI

0
965

16 Aralık 1999’da yayın hayatına başlayan Sonsöz Gazetesi 20 yılı geride bıraktı. Pendik ve Kartal merkez olmak üzere İstanbul Anadolu yakasında yerel haberciliğin ve ilkeli gazeteciliğin öncüsü olan Sonsöz Gazetesi, ATATÜRKÇÜ çizgisini ve muhalif duruşunu bozmadan halkın sesi olmaya devam ediyor.

Kurucusu ve imtiyaz sahibi Cengiz YAPRAK ve genel yayın yönetmeni Mehmet GÖRE’nin de içinde olduğu kadro, zaman içerisinde pek çok muhalif ve kendi alanında özgün yazar kadrosunu ağırladı. Geçen 20 yıl içinde çok defa siyasi engellerle karşılaşılmış olsa da gazete Atatürkçü, Cumhuriyetçi, tam bağımsızlıkçı ve demokrat çizgisinden sapmadan yoluna devam etti.

2005 yılında yazar kadrosunun köşe yazılarından oluşan SUSMAYACAĞIZ isimli ilk kitabını ve 2010 yılında SUSTURAMAZLAR isimli ikinci kitabını çıkaran gazete, Kartal merkezli olarak basın-yayın hayatına devam etmektedir.

Gazete yönetimi kuruluşunun 20. yılında kararlılıkla yola devam kararı alırken, Sonsöz Gazetesi’nin büyüyüp gelişmesinde büyük katkı sağlayan merhum Ahmet Sirac FAKİRULLAHOĞLU ve Okan SARPAŞ saygıyla anıldı.

Haber: Ayça YILMAZ

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Bir Cevap Yazın