Serbest Bırakılan Gazeteci SERDAR AKİNAN’ın Telefon ve Bilgisayarına El Kondu! MUHAMMED YAKUT Açıklamalarına Devam Etti…

0
192

Gazeteci Serdar Akinan, Muhammed Yakut isimli kişiyle YouTube üzerinden yaptığı programın ardından gözaltına alınmıştı. Muhammed Yakut, iktidar ve yakın çevresini hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde dün sabah gözaltına alınan gazeteci Serdar Akinan serbest bırakıldı.

Serdar Akinan, Twitter hesabından, “Nerede kalmıştık?” şeklindeki başlığıyla kısa bir video yayınladı.

Serdar Akinan paylaştığı videoda, Yaklaşık 20 saatlik gözaltından sonra telefonuma, dijital verilerime laptopuma el konuldu. Dolayısıyla cep telefonu kartını ancak yenileyebildim ve şu saat itibariyla başka bir telefondan bağlanabildim. Bu saate kadar bana destek olan binlerce tanıdığım tanımadığım insana çok çok teşekkür ediyorum Bu saatten sonra aynı şekilde devam edeceğim buna şüpheniz olmasın. Bu ülkenin özgür bağımsız gazeteciliğe ihtiyacı var. Yayınlarım da aynı şekilde devam edecek. Gün içinde birkaç işim var onları hallettikten sonra daha detaylı bir şekilde karşınızda olacağım” dedi.

Öte yandan Muhammed Yakut, kendi sosyal medya hesabından çektiği videoları yayınlamaya devam ederek iktidar aleyhine açıklama yapmaya devam etti.

Bir Cevap Yazın