Selahattin Demirtaş’tan Muharrem İnce’ye…

0
164
Hapiste bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce‘ye ”Muharrem Hoca çok ayıp ediyor, bu yakışıksız sözler seçimden sonra da üstüne yapışıp kalacak. Üç beş oy uğruna milyonlarca HDP’liyi aşağılayıp incitmeye kimsenin hakkı yok” şeklinde açıklama yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun HDP’den aldığı desteği eleştirerek, bunun terör örgütü PKK’dan gelen örtülü destek olduğu imasında bulunmuştu.

Muharrem İnce’ye yaklaşık 6,5 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan cevap geldi. Demirtaş, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin HDP’yle ilgili, “PKK’lılarla anlaşma yapmam” sözlerine tepki gösterdi.

Gerçek Gündem‘e konuşan Selahattin Demirtaş, “Siyaset ilkeler üzerinden yapılmayınca bu tür savrulmalar normaldir. Kendisine bu sözleri yakıştıramıyorum. Muharrem Hoca çok ayıp ediyor, bu yakışıksız sözler seçimden sonra da üstüne yapışıp kalacak. Üç beş oy uğruna milyonlarca HDP’liyi aşağılamaya, incitmeye kimsenin hakkı yok,” dedi.

Selahattin Demirtaş, 14  Mayıs’ta yapılacak genel seçimle ilgili olarak şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda muhalefet kazanır, parlamentoda da çoğunluğu alır. Yargıyı siyasetin baskısı, kontrolü, etkisinden çıkarmak bile ilk etapta rahatlatmaya yol açar. Sonrasında, uzun vadeli bir demokratik dönüşüm programına ihtiyaç var. Bunca yıkımın enkazı, öyle üç beş günde temizlenemez. Önce Erdoğan rejimi sandığa gömülecek sonrasında yapacak çok iş var.” 

Muharrem İnce, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘a desteğini açıklayan HÜDA PAR ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu‘na destek vereceği belirtilen HDP’yi kastederek, “Bir tarafta Hizbullah var bir tarafta PKK” demişti.

Bir Cevap Yazın