Rifat Serdaroğlu: Türkiye’de Demokrasi ve Hukuk Sorunu Var!

0
740

Kartal’da yapılan toplantıda konuşan Doğru Parti genel başkanı Rifat SERDAROĞLU, kamuoyunda Millet İttifakı ve HDP üzerinden yapılan tartışmalarla ilgili sorulan soruya yanıt verdi.

Türkiye’de son zamanlarda yapılan kamuoyu araştırmaları iktidarı temsil eden Cumhur İttifakının oylarının eridiğini gösterirken, bunun karşısında yer alan Millet İttifakının altı siyasi partiyle görüşme başlatarak ittifakı genişletme çabaları sürüyor. Ancak Millet İttifakı ile HDP arasında açıktan veya örtülü bir seçim işbirliği yapılıp yapılmayacağı konusundaki tartışmalar devam ediyor.

Partisinin Kartal İlçe Başkanlığı’nın açılışında konuşan Rifat SERDAROĞLU, Bu konuda kendisine yöneltilen Millet İttifakı ile HDP arasındaki yakınlık hakkında ne düşündüğüyle ilgili soruya cevap verdi. Millet İttifakının ne yapacağının kendilerini ilgilendirmediğini söyleyen Serdaroğlu, konuya bakış açılarını şöyle değerlendirdi:

“Biz Millet İttifakı içindeki partilerin yanlışlarını görürsek onları da eleştiriyoruz. HDP konusunda beraber olmaları onların takdiridir. Ama biz genel olarak ilişkilere şöyle bakıyoruz. Diyorlar ki biz Kürt sorununu çözmek için HDP’yi Meclis’te muhatap olarak alalım, başkanlık divanında Meclis başkanvekilliği var, doğru. Ama bu tip sorunlar bir etnik gruba veya bir dini cemaate, bir mezhebe dayalı çözüm aranırsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve Milleti’ni paramparça edersiniz. O sorunların hepsi demokrasi sorunudur. Türkiye’de demokrasi var mı bugün, yok. Hukuk var mı, o da yok. DEMOKRASİ ve HUKUK sorunudur. Bugün Diyarbakır’daki bir gazeteci arkadaşımın sorunu var, senin o sorunun yok mu? Aynı sorunu sen de yaşıyorsun bugün, rahatlıkla ve özgürce yazabiliyor musun?

Benim de çok sıkıntılarım var. Şırnak’ta yaşayan bir Kürt kökenli kardeşim nasıl sıkıntı çekiyorsa, benim de sıkıntım var kardeşim. Türkiye’de demokrasi yok. Nefes alamıyorum ben, gelecekten korkuyorum. Yani geleceğe öyle güvenle bakamıyorum. Gülmeyi unuttuk millet olarak…”

Haber: Ayça YILMAZ

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Bir Cevap Yazın