Rekortmen Yüzücü ALPER SUNAÇOĞLU Napoli Yarışına Hazır!

0
249

Rekortmen Yüzücü Alper Sunaçoğlu, Türkiye’yi Temsil Edeceği Napoli Capri Yarışı‘na hazırlanmak üzere çok sıkı bir çalışma temposu yürütüyor. Rekortmen yüzücü sosyal medya hesabından açıklama yaparak yarışa hazır olduğunu duyurdu.

Alper Sunaçoğlı şu şekilde açıklama yaptı:

2022 NAPOLİ CAPRİ FİNA GRAND PRIX 36 KM ULUSLAR ARASI ULTRA MARATON YARIŞINDA ANA SPONSORLUĞUMU ÜSTLENEN MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ VE KIYMETLİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ABDULLAH ÖZYİĞİT BEY Abdullah ÖzyiğitVE YARDIMCISI SAYIN OĞUZHAN KARAYİĞİT BEYEFENDİYE TÜM DESTEKLERİ İÇİN ŞAHSIM VE EKİBİM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM.
AYRICA YÜCE TÜRK MİLLETİNİN BAYRAĞINI ULUSLARARASI PARKURLARDA TEMSİL EDEBİLMEMİZ İÇİN İMKAN TANIYAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE YÖNETİM KURULUNA BU ANLAMDA AYRICA ŞAHSIM VE YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA DA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ🇹🇷
TEKNİK BİLGİ OLARAK,
YARIŞ PARKURU 36 KM OLUP GENİŞ BİR KATILIM OLACAK VE YARIŞ SÜRESİ 10 SAAT İLE SINIRLIDIR.10 SAATTE 36 KM YÜZEMEYENLER DİSKALİFİYE OLACAĞİ BELİRTİLMİŞTİR.
İşte vakit yaklaştı….
2022 FİNA GRAND PRIX Capri-Napoli Marathon 36 KM parkuru için ay sonu İtalyaya gidiyoruz.
1973 senesinde Adanalı Milli Yüzücü Erdal Acet
1980 senesinde ise efsane Maraton yüzücüsü üstadım Kasim Kazbay hocamdan bugüne kadar ülkemizin katılım ve başarı sağlayamadığı uluslar arası bu zorlu parkuru yüzmek için takriben 40 sene aradan sonra ,önümüzdeki günlerde İtalya’ya geçiyoruz.
Destek olan Ana Sponsorluğumu üstelenen ( Yenişehir Belediyesi )- Mersin Yenişehir Belediyesi ‘ne ve Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Özyiğit Bey’e ve yine sponsorum İdeal Memba suları A.Ş
Alfa Gümrük Müşavirliği ve Lojistik A.Ş
SAS Gümrük Müşavirliği Danışmanlık ve lojistik Ltd Şti
Sharkbanz / Abd
Beta Çay A.Ş / Champion Tea
Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneğimize
ve diğer tüm sponsorlarıma, destek veren herkese teşekkür ediyorum
Ay sonu İtalya’da olacak ve dünyanın en uzun ve en zorlu maraton yarışında ülkemizi temsil edeceğim.
İtalya’da hedeflenen sonuçlar alınır ise akabinde yeniden Türkiye’den Kıbrıs’a yüzerek gidip yüzerek geri dönüş yapacak ve bir takvim yılı içerisine iki büyük uluslararası başarıyı sığdırmak istiyoruz.
2022 yaz döneminde spor kariyerime inşallah iki yeni başarı daha ekleyerek ülkemize döneceğim 🙋‍♂️🇹🇷
Yabancı ülkelerden beni tanımayan veya yeni tanıyan arkadaşlar için tanıtım linki;

Bir Cevap Yazın