Pençe-Kilit Operasyonunda Art Arda Şehit Haberleri…

0
112

Pençe-Kilit Operasyonunda Yaralanan Asker Şehit Oldu

Milli Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 3 Ağüstos’ta teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan Piyade Uzman Çavuş Halil Koç‘un şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde: “Pençe- Kilit Harekâtı bölgesinde 03 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanan ve sevk edildiği Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi devam eden Piyade Uzman Çavuş Halil Koç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 08 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”
IRAK’ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatında teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu ağır yaralanan 36 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halil Koç, kaldırıldığı hastanede 5 gün sonra şehit oldu. Malatya’daki evine ve sokağına Türk bayrağı asılan şehidin evli ve 2 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

Art Arda Şehit Haberleri…

Öte yandan Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin de üç gün önce kaldırıldığı hastane de şehit düşmüştü.

Ergin’in müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirilen MSB açıklamasında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz,” ifadesine yer verildi.

27 yaşındaki Manisalı şehit asker Reşat Ergin‘in ailesine acı haber ulaştıktan sonra evine Türk Bayrağı asılmıştı. Şehidin 2013 yılında sosyal medyada yaptığı paylaşımda: “”Annemin çığlığıyla tüm şehir uyanacak ama ben uyanmayacağım,” dediği öğrenildi.

 

.

Bir Cevap Yazın