Türkiye dört bir yandan ABD ve İsrail’in üzerimize sürdüğü tehditlere karşı mücadele ederken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan skandal açıklamalar geldi. İç cephede birlik olunması gereken dönemde Kılıçdaroğlu, PKK hükümlüsü Selahattin Demirtaş ve Soros’un yöneticisi Osman Kavala’nın suçsuz olduğunu savundu, serbest bırakılmasını istedi. Demirtaş ve Kavala’nın Erdoğan’a biat etmediği için içerde olduğunu ileri sürdü. IMF ile yakın temaslar kuran CHP’nin Genel Başkanı ekonomide dar boğazı eleştirdi ama kendisi de bir çözüm sunmadı.

Türkiye’nin tehditlere karşı topyekün mücadele ettiği bu dönemde ic cephede birlik hayati önemde. İşte bu dönemde CHP Parti meclisi toplantısı yaptı. Türkiye’nin düşmanlarına tepki göstermesi beklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kameralar karşısına geçti. Terör hükümlüsü Demirtaş ve Sorosçu Osman Kavala‘yı savundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP’li Demirtaş’ın sırf “Seni başkan yaptırmayacağız” sözünden dolayı cezaevinde olduğunu iddia etti.

Kılıçdaroğlu böyle dese de Demirtaş hakkında 5 ilde çeşitli suçlardan 12 dava var.  Demirtaş,  “silahlı terör örgütü kurma ya da yönetme”, “terör örgütü propagandası yapmak” ile “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” gibi suçlardan yargılanıyor.

Parti Meclisi toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu Sorosçu Osman Kavala’nın da cezaevinde olmasına tepki gösterdi.

Osman Kavala da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı. “Anayasayı ihlal” ve ” Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs”  ve “casusluk” suçlarından tutuklanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde ekonomik gelişmeler de vardı. Hükumete eleştiriler getiren CHP lideri, ekonomik krizin çözümü için toplantı çağrısının dışında somut bir öneri getirmedi.

 

 

Bir Cevap Yazın